Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzona matryca - Toshiba L40

Mateusz86 30 Jul 2008 21:19 5294 0
    Mateusz86
    Level 12  
    Witam serdecznie.

Problem wygląda następująco.

Pacjent - Toshiba Satellite L40

Matryca :

Code:

[ AU Optronics B154EW02 V6 ]

Właściwości monitora:
          Nazwa monitora                                    AU Optronics B154EW02 V6
          ID monitora                                       AUO2674
          Producent                                         B154EW02 V6
          Typ monitora                                      15.4" LCD (WXGA)
          Data produkcji                                    Tydzień 1 / 2006
          Numer seryjny                                     Brak
          Największy widzialny rozmiar ekranu               33 cm x 21 cm (15.4")
          Współczynnik proporcji obrazu                     16:10

Podczas pracy na ekranie pojawiły się dwie czarne kropki, i w przeciągu pół godziny cały dół ekranu "zalała" czarna plama. Z tego co się zorientowałem matryca wylała ( ale jeśli nie mam racji proszę mnie wyprowadzić z błędu ).

Wygląda to na tę chwilę mniej więcej tak :

Uszkodzona matryca - Toshiba L40

Jedyne co się w ciągu dnia zmieniło to kolor tej plamy na dole, z totalnie czarnej na kolorową, oraz doszła pionowa kreska i parę białych poziomych.

Kontaktowałem się już z serwisem Toshiby, cena która zaproponowali za wymianę matrycy ( laptop na gwarancji, jednak uznane zostało to za usterkę której gwarancja nie obejmuje ) w zasadzie jest bardzo bliska tej którą trzeba było zapłacić niecały rok temu za tego laptopa jako nówkę.

Tak więc zostaje mi jedynie zrezygnowanie z dalszej gwarancji i naprawa tego w alternatywny sposób, sam nie chcę się tego podejmować w obawie oto że mogę popełnić więcej uszkodzeń niż jest.

Chciałbym się Was poradzić odnośnie naprawy - czy jest jakiś godny zaufania serwisant/forumowicz który się tym zajmuje, i podjął by się naprawy tego biednego laptopa w rozsądnej cenie ( widziałem na allegro nowe matryce po około +/-600pln plus ew wymiana ).

Zależało by mi na wymianie na odpowiednik tej matrycy ( nie refleksyjna ). Jeśli w ogóle się da. Do tej pory identycznej nie udało mi się wyszukać, a z lektury forum wiem że nie wszystko zawsze pasuje do wszystkiego i trzeba mieć wiedzę i być w temacie żeby ożenić ze sobą zamiennik z laptopem.

Dziękuję za ew podpowiedzi i rady.
    Pozdrawiam.