Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cagiva w12 350 ustawienie gaźnika

andriei 30 Jul 2008 22:00 3520 8
    andriei
    Level 14  
    Witam pewnego razu o drugiej w nocy na jakimś odludziu motor odmówił mi posłuszeństwa. kiedy jechałem jakieś 60km/h zaczął się dusić. po tym incydencie prędkość maksymalna moto zmalała do jakiegoś 30/km/h bo moto nie wkręcał się na obroty. kiedy rozebrałem gaźnik okazało się że iglica wyskoczyła ze swojego miejsca i leżała na membramie u góry. od tego czasu niezależnie od ustawienia iglicy oraz ilości powietrza silnik ma problem przez przejście przez średnie obroty. wygląda to tak że kiedy jadę na nim i przyspieszam moto ma problem wbić się na wysokie obroty ale kiedy już zaskoczy to ściąga mnie z siodła. co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?? może kiedy iglica wyskoczyła to przebiła membramę?? proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Breżniew
    Level 22  
    Za średnie obroty odpowiada ustawienie iglicy. Naturalnie gaźnik musi byc idealnie czysty z prawidłowym poziomem paliwa w komorze pływakowej. Membrana nie moze miec zadnych dziur ani pęknięć. Sprężynę na membranie dobrze założyłeś?
  • Helpful post
    autopl
    Level 13  
    spróbuj przeregulować gażnik
    1. Ustaw przepustnicę tak aby obroty doszły do ok.2 tys. 2.Teraz kręć składem mieszanki (to co nazywasz regulacją powietrza) tak aby uzyskać początek jak najwyższych obrotów.
    3.Zmiejsz kąt przepustnicy do uzyskania odpowiednich obr/biegu jałowego.
    Jest to ustawienie wmiarę poprawne .
    Zakładam , że gażnik jest czysty
    andriei
    Level 14  
    Witam. Nie wiem na którym ząbku ma być ustawiona iglica. teraz mam na 3cim ząbku a jest ich 5. na który ją ustawić??
  • Helpful post
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ma być na 4-tym
    andriei
    Level 14  
    Ok dzięki. ale od góry czy od dołu?? Pozdrawiam
  • Helpful post
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    od góry
    andriei
    Level 14  
    Ok dzięki za pomoc. Przestawie iglice i dam znać o efektach Pozdrawiam.
    andriei
    Level 14  
    Witam. Okazało się że membrama nie była do końca szczelna. uszczelniłem ją silikonem i wszystko gra. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.