Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WISL 105X - wymiana łożysk

Mar-Mik 30 Jul 2008 22:02 5425 2
 • #1
  Mar-Mik
  Level 10  
  Witam, to mój pierszy post, więc prosze o wyrozumiałość ;).

  Od dwóch dni biorę się za mojego gruchota (jak w tytule) i natrafiłem na problem wymagający porady. Przeczytałem już wątki na forum i wiem, że na szczęście mój bęben jest podobno robieralny. Podobno, bo nijak nie mogę go ruszyć! Odkręciłem śrubę na kole i zdemontowałem je, odkręciłem też osiem śrub trzymających krzyżak i... krzyżak siedzi sztywno jak smok. Przecież delikatny luz na łapach powinien mieć. Założyłem ściągacz i po kilku obrotach wymiekłem bo krzyżak dalej nawet nie drgnął. Co robić? Kręcić dalej na chama? Puknąć lekko łapy krzyżaka by się nieco obrócił/rozruszał? Może ma jakieś zaczepy ukryte pod ramionami, które wymagają by krzyżak obrócić o kilka stopni przed zdjęciem?

  Poradźcie coś.

  Pozdrawiam,
  Mar-Mik
 • Helpful post
  #2
  nares
  Home appliances specialist
  Puknij w oś (poprzez śrubę) aby trochę się ruszyła do wewnątrz, a potem targaj krzyżak z dalszym "popukiwaniem" osi i ciągnięciem krzyżaka do siebie.
 • #3
  Mar-Mik
  Level 10  
  Nic na siłę. Wszystko młotkiem :D.
  Popukałem i krzyżak zlazł. Gdzie była wina tak mocnego trzymania? Otóż otwory obudowy bębna maja lekkie (ok. 1-2 mm) wgięcie do środka i zapewniają trzymanie nawet po odkręceniu śrub.
  Jak tylko się zorientowałe to przy pomocy klocka i młotka obróciłem krzyżak o 8 mm i przy pomocy dwóch drewnianych klinów podważyłem go lekko popukując. Ufff... zlazł.

  Dzięki.

  Pozdrawiam,
  Mar-Mik