Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie do Speców: Kamera Internetowa jako wizjer

31 Lip 2008 00:50 5951 14
  • Poziom 12  
    Witam!

Proszę o poradę, planuję wstawić kamerkę internetową w miejsce wizjera w drzwi (tzw. "judasz" :) z dźwiękiem, podłączonego do laptopa, pod USB.

Czy jest możliwość samodzielnego przedłużenia lub zmontowania kabla, np. używając jako bazę powiedzmy kabel sieciowy, oczywiście z odpowiednimi końcówkami?

Czy ktoś próbował czegoś podobnego?
    Dodam, iż kamerka IP nie wchodzi w grę z powodu ograniczonych środków na ten cel.

Pozdrawiam i czekam na propozycje.
    Kamil.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze jedno:

Czy jest możliwość podłączenia takiej kamerki pod zewnętrzny ekran-np. telewizor, czyli bez użycia komputera?
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    swiety82 napisał:
    Czy jest możliwość samodzielnego przedłużenia lub zmontowania kabla, np. używając jako bazę powiedzmy kabel sieciowy, oczywiście z odpowiednimi końcówkami?

Technicznie nie ma problemu, a czy komputer będzie miał z kamery obraz? Wypróbuj.
    swiety82 napisał:
    Czy jest możliwość podłączenia takiej kamerki pod zewnętrzny ekran-np. telewizor, czyli bez użycia komputera?

Nie.
  • Poziom 17  
    Z tego co pamiętam to max długość kabla USB może sięgać do 2 m. Ale nie jestem pewien dokładnie.
  • Poziom 12  
    hmmm, właśnie widziałem ofert na allegro kable usb o dł. 5 metrów a więc można. Ciekawe czy spięte 2 kable o dł 5m(tyle mam do drzwi) podołają zadaniu...

USB ma własne zasilanie, mam nadzieję że nie będzie spięcia?
  • Poziom 17  
    A dlaczego miało by dojść do spięcia (chyba że sam chcesz je zrobić)?

Druga sprawa jest taka że to że w handlu coś jest to nieznaczny że będzie działać.
    Producenci nie na darmo tworzą specyfikacje standardów a Ty chcesz pobić go dwukrotnie.

O dwóch kablach USB 5m (pasywnych) łącznie 10m zapomnij.

Ja podłączałem już wiele urządzeń i 5m plus kabel oryginalny to jest max.
  • Poziom 12  
    W takim razie oryg. USB odpada. A jak wygląda sprawa z przerobieniem zwykłego kabla pod złącze USB? Czy ma ktoś schemat jak to wygląda od środka (jakie kabelki odpowiadają za transfer a jakie za napięcie)?

Mam 10m zbędnego kabla sieciowego i chyba spróbuję go wykorzystać...
  • Poziom 17  
    Kolego forum jest od rozwiązywania problemów a nie proszenia o wiedzę na tacy.

Poświęć chwilkę i zapytaj wikipedie.

Jak masz kabel (zakładam że "zwykły", "sieciowy" to w twoim języku UTP 5cat. ) zbędny kup wtyczkę i polutuj. Ale zwykły kabel to raczej średni pomysł jeśli nie posiada on odpowiedniego ekranowania.

To że sieć komputerowa na skrętce 5cat. działa na spore odległości nie wynika z cudowności medium które wykorzystuje (choć sam kabel nie jest bez znaczenia) a sposobu transmisji.

Standard USB stwożono w zupełni innym celu:
    -Transfer
    -Uniwersalność

Ale by uzyskać transfer zrezygnowano z zasięgu. Tak to już jest kompromis.

Prócz samego transferu pojawia się jeszcze problem zasilnia z USB. Mogą pojawić się na tyle duże spadki ze kamera nie ruszy. A wystarczy że na porcie komputera będzie z jakiegoś powodu niższe napięcie niż 5V i problem się pogłębia.

Tak więc najprościej spróbować i nie czekać na gotową odp. bo wszystko zależy od kilku czynników.
  • Poziom 39  
    Jeśli 5mb to stanowczo za mało bo taki jest limit USB, to polecam przedłużacze USB aktywne.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    O nie, nie, nie, nie...
    Wybaczcie, ale wasze słowa na temat kabla USB są błędem...
    Jeśli USB jest odpowiednio ekranowany może mieć długość nawet 15m. Sam mam kabel USB (nie przedłużany, kabel w całości) 12m i pracuje bezproblemowo.
    Tylko, że musiałem na niego wydać ok 50zł (albo i więcej, nie pamiętam :P)
  • Poziom 12  
    :arrow: @maxwell055 podniosłeś mnie na duchu :) W takim razie będę próbował z USB oryginalnym.
  • Poziom 34  
    Chcesz to zrobić przez judasz (tzn z jego optyką), czy zamiast całego judasza bo moga sie pojawić spore zniekształcenia (beczkowanie itp). Druga sprawa to miejsce gdzie masz drzwi: jeśli na klatce w bloku to cały plan podupadnie z uwagi na to że po drzwiami zazwyczaj jest ciemno, a osoba która stoi tyłem do światła ma ciemną nie oświetlona twarz. Kamera w takiej sytuacji podniesie czułośc ISO matrycy ale i diametralnie spadnie jakość obrazu: pewnie tak że nic nie zobaczysz.
  • Poziom 12  
    Zamiast judasza. Choć myślę że umieszczenie kamerki z góry na ścianie nad drzwiami też nie będzie głupim pomysłem, położenie przetestuję z laptopem w ręku jak będzie lepiej i potem dopiero umieszczę we właściwym miejscu. Rozglądam się za kamerką z mikrofonem, więc i fonia będzie :) Jeśli pomysł zda egzamin, podłączę 2 kamerkę na podwórko i zainstaluję program do obsługi 2-ch kamer, więc będzie taki mały monitoring...
  • Poziom 21  
    Możesz napotkać problem. Kiedyś robiłem coś podobnego.

Pożyczyłem od kolegów kilka przedłużek USB i połączyłem je razem.
    Było z 10m na pewno, lecz pojawił się problem.

Pod portem 2.0 kiszka - ładnie to ujmując. "nieznane urządzenie"

Po podłączeniu tego samego do portu USB 1.1 - wszystko OK.

Nie wiem od czego to zależy ale tak było.

Moja płyta gł GA-7DXR+ ma 4x USB1.1 i 4x USB 2.0,

Pozdraiwam.
  • Poziom 16  
    Grzegorzsawczak od tego że miałeś słabe kable :D Prawdopodobnie nie były ekranowane, a jeśli były to papierkami z czekolady... :P A i liczba łączeń też wpływa na jakość kabla. Im więcej łączek tym mniejsza jakość... Lepiej kupić długi, porządny usb niż kombinować z przedłużaczami które wysiadają po złączeniu ok 3m...
  • Poziom 1  
    Czy można by podłączyć kamerę pod wejście bezprzewodowe takie jakich używa się w myszach bezprzewodowych?
    PS.
    Czy to wysyłało by obraz po podłączeniu do komputera?