Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica podświetlania panela w Sony XR-C7220R

stil 21 Lut 2004 15:43 5084 20
  • #1 21 Lut 2004 15:43
    stil
    Poziom 12  

Witam, proszę o pomoc! Chcę dorobić jakoś przetwornicę zasilającą świetlówkę podświetlającą panel. Każda informacja będzie pomocna. Jakie są napięcia wyjściowe z płyty i jakie mają iść na zasilanie świetlówki, a także jaki jest pinout złącza na płycie? Schemat samej przetwornicy bądź zamiennika byłby najlepszy, bo nie znam się za bardzo na takiej elektronice, aczkolwiek może uda się "domowym sposobem rozwiązać problem... :( Pomocyyy !!!

PS: Na chwilę obecną dysponuję instrukcją serwisową do tego modelu, jest tam schemat przetwornicy, ale niestety mnie to nie za wiele mówi jak na razie. Jeśli ktoś mógłby coś w tej kwestii pomóc będę dźwięczny...

0 20
  • #2 23 Lut 2004 01:48
    Jaceek
    Poziom 14  

Witam chcesz powiadasz dorobić tą przetwrke ??? rozumię że kupiłeś to radio bez przetworki tak ?--można ją zamówić w serv. chyba około 150 zl i po problemie.

0
  • #3 23 Lut 2004 11:52
    maxgiantt
    Poziom 1  

domówka nie pomoze,sony ma swoje wyj,,, w kosmos układy wiec nie zdzialasz wiele.
    reszta postu skasowana. Tu mozna zamieszczać tylko nieodpłatne porady! <zdzich42>

0
  • #4 23 Lut 2004 12:05
    stil
    Poziom 12  

Rozumiem, a na czym polega "rozwiązanie problemu"? Podswietlenie jest za pomoca swietlowki czy folii w tym modelu? Bo myslalem o przerobce na diody, ale to za prymitywne chyba...

0
  • #5 23 Lut 2004 23:49
    Jaceek
    Poziom 14  

oczywiście folia,a co do tematu diody to troche by to było marne,ale zawsze jakieś wyjście-moim zdaniem załatwiaj przetworke (ciekawe tylko w jakim stanie jest folia) :)

0
  • #6 23 Lut 2004 23:58
    Przemyslaw
    Poziom 28  

Na ta folie trzeba podac jakies 100-150V. Nie wiem o co koledze chodzi z tymi dziwnymi rozwiazaniami Sony. To zwykla przetworniczka. Posiada mozliwosc regulacji napiecia i tym samym jasnosci podswietlenia. Chcac samemu cos dorobic, mozna zrezygnowac z tej funkcji. Proponuje pomeczyc sie troche z trafkiem od lipnej chinskiej impulsowej podroby ladowarki do jakiegos tel. komorkowego - te ladowarki i tak do niczego wiecej sie nie nadaja! Do tego jakis generatorek i problemie. Co Wy na to?

0
  • #7 24 Lut 2004 00:13
    andmak
    Poziom 14  

Może i pomoże ale w łodzi jest gdzieś wytwórza talich miniaturowych przetwornic za niewielkie pieniadze z rzędu 25zł.Nie pamiętam kontaktu.Trzeba pamiętać o zakłuceniach jak będzie kiepska przetwornica będzie słychac piski itd,itp
    Pozdrawiam

0
  • #8 24 Lut 2004 00:34
    Przemyslaw
    Poziom 28  

Nawet Sony wsadzilo to do metalowej puszki i wyrzucilo na zewnatrz. Z zakloceniami chyba nie bedzie problemu jesli sie gdzies takie cudo upcha i nawet wymiary nie sa krytyczne a piski? Jak sie da ze 30kHz to chyba nikt nie uslyszy? Ale jesli mozna za 25pln kupic gotowa, to pewnie ze po co sie bawic? Widzialem chyba cos takiego w katalogu Elfa ale tam ceny sa horendalne :(

0
  • #9 24 Lut 2004 08:35
    stil
    Poziom 12  

Dzięki serdeczne, teraz przynajmniej wiem z czym walczę... Na początku ktoś wcisnął mi, że podświetlenie rozwiązane jest świetlówką. :) Dzisiaj dostanę przetwornicę oryginalną do pomiarów, to sprawdzę ile ma na wyjściu. Kondziołki w okolicy trafa są na 50V, ale może niedokładnie się przyjrzałem. Sama folia powinna działać. Poprzedni właściciel rozgniótł kostkę, ale u niego ponoć działało.

0
  • #10 24 Lut 2004 21:17
    stil
    Poziom 12  

Witam ponownie, udało mi się upolować "do testów" działającą przetwornicę. Radio świeci dobrze, na wyjściach złącza wpinanego do radia rozkład napięć przedstawia się jak na rysunku w załączniku. Czy w związku z powyższym da się coś "dorzeźbić" aby uzyskać podświetlenie, oraz czy bardzo istotne są te dwa piny odłączające zasilanie przetwornicy w chwili otwarcia panela? Pewnie tak, bo przy takim napięciu zapewne jeśli nie będzie odłączane napięcie szlag trafi styki na panelu... Dobrze myślę? Proszę o pomoc w kwestii schematu przetwornicy, bo o ile złożyć potrafię, o tyle jeszcze żem nie mądry na tyle coby sobie wybaniować... Może za czas jakiś... ;)

0
  • #11 15 Sie 2006 15:06
    DJCHUCKY
    Poziom 19  

Panowie.

Odkopuje stary już temat ale jest to dla mnie ważne.

Dostałem za darmo( za przysługę) od znajomego XR-C7200R z uszkodzeniem którego nie trzeba wyjaśniać. Nie wiem czy wsadzać tam żarówki czy taki bajer z przetwornicą.

Doradzcie coś jak mozecie.

Dzięki

0
  • #12 15 Sie 2006 22:46
    Przemyslaw
    Poziom 28  

Radzilbym osobiscie zapomniec o zarowkach - ciezko bedzie je zalozyc, zeby ladnie swiecily i napewno wiecej roboty niz z naprawa przetworniczki. Sprawdz na poczatek styki panela, moze byc z nimi cos nie tak - wyiskrzona plytka, etc...

0
  • #13 11 Wrz 2006 23:24
    DJCHUCKY
    Poziom 19  

Z tymi żarówkami to przesadziełem.

Miałem dawno temu jakiś stary model Sony na CD i tam były żarówki, myślałem że tu bedzie tak samo, a tu przed chwilą rozebrałem panel i widzę że ich nie ma. Pod wyświetlaczem jest folia i idą do niej dwa bieguny na których po właczeniu radia, nie idze żadne napięcie ani stałe ani zmienne.

Czyli pewnie siadała przetworniczka. Styki panelu są OK.

Jak ona wygląda i gdzie to może być zlokalizowane? Pewnie wewnątrz.
    Zaraz będe rozkręcał i szukał informacji na ten temat.

0
  • #14 12 Wrz 2006 10:52
    Przemyslaw
    Poziom 28  

Pytasz gdzie przetworniczka? Jest wystawiona za puszke radia w osobnym metalowym pudeleczku, ok. 3x2,5x4cm zwisajacym z radia na kabelku ok. 20cm. Moze ktos Ci to obcial wczesniej?

0
  • #15 12 Wrz 2006 13:05
    maxmax77
    Poziom 23  

takie przetworniczki robi firma konel z krakowa wejdz na ich strone i zadzwoń tam tani i szybki czas realizacji zamawiałem tam kilka razy polecam.

0
  • #16 13 Wrz 2006 00:37
    DJCHUCKY
    Poziom 19  

Tak jest. Już wiem o co chodzi.

Do radia dostałem też przewód ucięty ma sześć żył. Z jednej strony wtyczka do radia a z drugiej jest ucięty.

Było to tak . Kumpel wyciagął to radio z samochodu ojca, zamontował w innym aucie i potem jeszcze raz musiał zamontować w aucie w którym było na początu. Za drugim razem odciął tą przetwornicę bo się zdenerwował na ojca. Wiadomo sprzeczka,kłotnia i sprzęt do bani.

Juto go zapytam może ją gdzieś ma, a jak nie to poszukam w tej firmie co ją polecacie. Pewie myślał że to wzmacnicz do anteny i to odciął, ja sam też nie wiedziałem,że jest to przetwornica i to jeszcze do podświetlwenia wyswietlacza.

Szkoda przecież radia zmarnować w końcu kosztowało 1200 zł w sklepie.

Póki co dziękuję za pomoc w tej kwesti.

0
  • #17 13 Wrz 2006 02:52
    Przemyslaw
    Poziom 28  

Ta oryginalna byla z funkcja DIMMER, czyli przyciemnianie w nocy po zapaleniu swiatel. Ale ostatecznie mozna ta z Konelu zalozyc.

0
  • #18 21 Wrz 2006 21:31
    DJCHUCKY
    Poziom 19  

Na 90 % przetwornica została w aucie u kolegi jak ojciec oddał mu auto. On sam wymontowywał tego sony i nie mógł wyciągnąć tej przetworniczki bo była zamocowana opaską to ją odciął, trochę to tak po hamsku.

Kumpel wsadził sobie JVC na DVD, ale przetworniczki nie wyciągął, więc za kilka dni mi ją wyciągnie.
    Wtedy polutować ucięte przewody i powinno działać.

0
  • #19 30 Mar 2008 22:09
    marianek70
    Poziom 15  

Widzę ,że ta przetworniczka to temat rzeka i zarazem temat bumerang.
    Stare to radyjko ,ale czuję do niego ogromny sentyment bo gra jak dla mnie super tylko panel odstawia przez nią jaja.Wiem ,że przez nią bo pożyczyłem od kolegi sprawną puszkę i podpiąłem ją pod moje radio i wszystko działa w panelu jak należy(czyli w radiu i panelu jest ok.).W tej mojej ze zdjęcia piszczy coś i deko iskrzy spod tego małego transformatorka
    (i w panelu raz wszystko jakby dobrze a za chwilkę nie dobrze i tak cyklicznie) .Pytam się kolegów czy to ten transformatorek czy coś jeszcze w tej puszeczce pandory nie teges i czy go można w ogóle kupić i wymienić.

Przetwornica podświetlania panela w Sony XR-C7220RPrzetwornica podświetlania panela w Sony XR-C7220R

0
  • #20 29 Lis 2008 16:26
    Cichy_00
    Poziom 9  

A czy ta przetworniczka ma jakis symbol, numer ?? Co ja powiem jak zadzwonie czy podjade do tej firmy ?? ...poprosze przetwornice do radia xr-c7220r... :D troche nie tego heh, jesli ktos wie jakie parametry ma albo symbol prosze o napisanie bede bardzo wdzieczny... ;)
    Pozdrawiam Bartek

0
  • #21 17 Gru 2009 23:21
    ezop5
    Poziom 15  

Stary temat ale chyba ciągle aktualny.Zamieszczam schemat przetwornicy-może jeszcze komuś się przyda.

0
  Szukaj w 5mln produktów