Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skymax SX 771 ST i odbiór większej ilości kanałów

muzyk_radiowezel 31 Lip 2008 14:50 5696 27
  • #1 31 Lip 2008 14:50
    muzyk_radiowezel
    Poziom 10  

Witam!
    Mam odbiornik satelitarny Skymax SX 771 ST. Odbieram na nim darmowe programy: POLONIA, TRWAM, KULTURA, HISTORIA i bardzo dużo kanałów niemieckich, kilkanaście angielskich.
    Interesuje mnie odbiór innych kanałów darmowych. Z tego co się orientuję musiałbym podłączyć 2 konwerter. Moja instalacja wygląda tak:

Skymax SX 771 ST i odbiór większej ilości kanałów

Proszę o wskazówki, jeśli to możliwe z linkami do konkretnych elementów potrzebnych do rozszerzenia funkcjonalności mojego zestawu.
    Pozdrawiam i z góry dziekuję.

0 27
  • #3 31 Lip 2008 21:16
    muzyk_radiowezel
    Poziom 10  

Dziękuję za konkrety.
    Mam pytania:
    1. co zyskam po załadowaniu tego oprogramowania?
    2. Mam niezbyt dużą antenę, nie wiem dokładnie jaki wymiar, natomiast schemat zakłada, że antena min. 1.05 m. Czy będzie to działać?
    3. Czy dokonałbym dobrego wyboru, gdy kupiłbym:

Link

oraz

http://www.dipol.com.pl/przelacznik_diseqc_2_0__tone_burst_2-1_golden_interstar_R852506.htm

Czy to już wszystko, czego potrzebuję (oprócz kabli i końcówek oczywiście) ? :D

4. Jakie dodatkowe programy będę mógł oglądać, czy warto domontować 2-gi konwerter?

5. Czy TVN jest kodowany, czy można go odebrać bez opłat za darmo?

Pozdrawiam i przepraszam za dużą ilość pytań. Tematyka TV-sat jest mi obca. Chcę odbierać jedynie darmowe programy na tym co mam.

Dziękuję z góry za odpowiedź.
    Pozdrawiam

0
  • #4 31 Lip 2008 21:33
    LeDy
    Poziom 43  

pikarel napisał:

Z tej strony mylące są zdjęcia , rysunki talerza z dwoma konwerterami. Wyglądają jakby rura mocująca konwertery była w środku a one po jej lewej i prawej stronie. W rzeczywistości konwerter Hotbirda jest na środku talerza ( w uchwycie konwertera, ) a Astry o 6° z lewej strony patrząc od strony konwertera i łapie Astrę zezem.

0
  • #5 31 Lip 2008 21:36
    muzyk_radiowezel
    Poziom 10  

Czy strasznie trudno jest to ustawić? Czym się kierować przy ustawianiu?

0
  • #6 31 Lip 2008 22:17
    pajo21
    Poziom 35  

Nie jest to trudne a jak nie dasz rady to wezwiesz instalatora co ustawi Ci to w 5 minut.

0
  • #7 31 Lip 2008 22:25
    pikarel
    Poziom 31  

Tutaj szczegóły mocowania konwerterów:
    http://www.ksw-funcard.civ.pl/sat/zez_1.htm
    Ty załóż tylko jeden dodatkowy konwerter (nazywa się to potocznie "zez") na początek.

O tym, jak wgrać oprogramowanie znajdziesz w linku, który podałem.
    Co będziesz mógł oglądać - też tam się dowiesz.
    Bo na elektrodzie nie rozmawia się o "innych" sposobach oglądania :)

0
  • #8 01 Sie 2008 23:00
    muzyk_radiowezel
    Poziom 10  

Dzięki za wskazówki, niedługo będę próbował. :D

PS. Ponawiam pytanie dot. TVN -u. Jak to jest z odbiorem?

0
  • #9 02 Sie 2008 10:21
    Preskaler
    Poziom 37  

W systemie przekazu cyfrowego TVN jest, niestety, zakodowany. Analogowo można go jeszcze chyba odbierać (było podaeane kilka terminów wyłączenia ale nie dotrzymanych na szczęście). Do przełączania konwertertów potrzebny jest jeszcze przełącznik "diseq". Można ręcznie kabelki zmieniać ale to XXI wiek!

0
  • #10 02 Sie 2008 16:24
    muzyk_radiowezel
    Poziom 10  

OK. Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie: Ten tuner obsługuje coś takiego jak DVB-TV.
    Na jakiej zasadzie opiera się odbiór tego? Mieszkam ok 60 km od Rzeszowa, w którym to rzekomo są jakieś nadajniki. Czy można odbierać też sygnał TV poprzez ten nadajnik? Czy potrzebuje jakiejś anteny kierunkowej?

0
  • #12 02 Sie 2008 17:55
    pikarel
    Poziom 31  

DVB to nie to samo, co DVB-T (T- terrestial - naziemny).

0
  • #13 02 Sie 2008 19:56
    Preskaler
    Poziom 37  

Ten tuner przystosowany jest do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Możliwość odbioru u Ciebie tej TV jest uzależniona, w którym kierunku od Rzeszowa mieszkasz? Jeśli na zachód lub południe to masz szanse na odbiór jrśli na północ lub wschód to moga być trudności. Możesz spróbować podłączyć do tego tunera zwykłą antenę "Yagi" na 30k (drugi program TV V pasmo) i zaprogramować go na sygnał z "Suchej Góry (pod Krosnem). Transmitowane tam są 3 programy - TVP 1, TVP 2 i loklna TVP 3.

0
  • #14 02 Sie 2008 22:28
    muzyk_radiowezel
    Poziom 10  

Mieszkam w okolicach Mielca, hmm szkoda że tylko te 3 programy są na DVB-TV. Jednak ich odbiór mam bdb z Kielc.
    Na darmowy odbiór TVN-u jakąkolwiek drogą chyba nie mam co liczyć :|.

No nic, na razie zabieram się za 2 konwerter i diseq. Ciekawe co wtedy zyskam.

PS. Na jaką 2 satelitę najlepiej ustawić - gdzie są najciekawsze pozycje programowe?

0
  • #15 03 Sie 2008 01:17
    Preskaler
    Poziom 37  

Najwięcej programów jest na "Astrze" i "HB". Najlepiej jest ustawić antenę na te dwa satelity. Z Mielca trochę daleko ale można spróbować odbioru DVB-T. TVN możesz odbierać z tunera analogowego. Można go kupić za "psie pieniądze" a nawet czasem dostać za darmo bo wielu ludzi wymienia jeszcze sprzęt na cyfrowy. Niektóre tunery cyfrowe miały tzw. "przelotkę" która umożliwia podłączenie do systemu satelitarnego oprócz cyfrowego także analogowy tuner. Jeśli Twój tuner ma "sat in" i "sat out" to znaczy, że ma przelotkę i kabel od konwertera włączyć należy do "sat in" a z "sat out" kawałkiem kabla trzeba podłączyć tuner analogowy tak jak by to był kabel od konwertera. Podczas wyłączenia zasilania Sky 771 automatycznie sygnał z anteny sat przełączy się na analog. Oczywiście pozostałe podłączenia muszą być zrobione tak jak przy odbiorze z jednym tunerem (kablem euro/euro lub "chinch.

0
  • #16 03 Sie 2008 08:51
    muzyk_radiowezel
    Poziom 10  

Dziękuję za sugestię.
    Z tego co pamiętam, to mój tuner ma taką przelotkę (sprawdzę później, bo jestem w innym pomieszczeniu teraz). Oznaczałoby to, że nie muszą kupować analogowego konwertera?

Czyli tak:

Code:
    KONWERTER ----------------> SKYMAX ------> ANALOG

euro/euro     chinch/chinch AV

Dobrze myślę? :D

0
  • #18 03 Sie 2008 10:45
    muzyk_radiowezel
    Poziom 10  

Dzięki za linki, myślę, że wybiorę coś z tego.
    Co do wejść AV to nie ma problemu, telewizor ma i chinch i euro, więc jeden tuner podłącze pod euro (AV1), a drugi pod chinch (AV2).
    PS. Na jednej z podanej przez Ciebie aukcji jest napisane, że analogowy TVN jest nadawany na częst. 216 MHz, z kolei na innej aukcji analogowy tuner MORGAN'S ARIZONA II-TD ma pasmo pracy 900-2150MHz. Co tu jest nie tak?

W tej chwili wszystko wskazuje na to, że odbieram sygnał z Astry (na ekranie pojawiają się oznaczenia ASTRA 1B, 1C). Czy oznacza to, że nie będzie problemu z odbiorem analogowym przy takim właśnie ustawieniu?

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc.
    PS. W jaki sposób mogę dodać Ci punkt na forum?

0
  • #19 03 Sie 2008 15:59
    Preskaler
    Poziom 37  

Może od końca. TVN jest nadawany z "HB" a nie z "Astry". Trzeba antenę przestwić o 6,2 st. zgodnie z ruchem wskazówek patrząc od góry. Trzeba ustawić na "Hot Bird'a". Nie będzie TV "Trwam" ale dojdzie kilka innych, polskojęzycznych programów. Nie wspomnę o zagranicznych. TVN nadawany jest na częstotliwości 11 489 V MHz. Ten "MORGAN'S ARIZONA może to odbierać bo konwerter zmienia częstotliwość tak, że leży ona w zakresie tego tunera. Te dane 216 MHz świadczą o tym, że to jest tuner kablówki cyfrowej lub nastąpiła jakaś pomyłka. Trzeba to wyjaśnić ze sprzedającym. Odnośnie punktacji to szczerze mówiąc nie przywiązuję wagi i nie wiem jak to się reobi? Może klika się ten napis zielony po prawej "zgłoś do moderatora +3pkt"?

0
  • #20 03 Sie 2008 20:54
    muzyk_radiowezel
    Poziom 10  

Hmm brak trwam to dla mnie nie problem (ale w domu nie jestem sam) więc Trwam musi być, teraz zastanawiam się. Nie wiem czy dobrze myślę, jeżeli nie, to proszę mnie poprawić:

Ten konwerter co jest zostawię i domontuję z zezem konwerter na HB i podłącze 2 kablem do analoga aby mieć TVN (na którym w gruncie rzeczy mi głównie zależy). Będzie to działać?

0
  • #21 03 Sie 2008 23:49
    Preskaler
    Poziom 37  

Tak! Konwerter zezujący trzeba umeścić z prawej strony tego isniejącego patrząc w czaszę.

0
  • #22 04 Sie 2008 01:26
    tomarex
    Poziom 24  

Preskaler napisał:
    Może klika się ten napis zielony po prawej "zgłoś do moderatora +3pkt"?
    nieee!
    to jest zgłoszenie jeśli np post łamie regulamin.
    Przyciski "Pomógł" i "Podaruj punkt" widzi tylko zakładający temat.
    Pozdrawiam.

0
  • #23 05 Sie 2008 11:48
    przemcio.18
    Poziom 14  

witam kto mi pomoże i wytłumaczy jak podłączyć 2konwertery jeden na astre a drugi na horbit? bo niezabardzo rozumiem posiadam skymax 771 ale nie combo chcialem by mi oby dwa sygnały łapał a w przyszłym czasie chce sygnał rozdzielić do karty satelitarnej PC którą zamierzam kupic.prosze o pomoc z satelitą mam 1 raz do czynienia

0
  • #25 05 Sie 2008 21:28
    przemcio.18
    Poziom 14  

już sobie poradziłem. dzieki a wiecie moze czy juz jest sposób na odkodowanie polskich tych podctawowych jak np. TVP1 TVP2 polsat TVN bo np canal + mam odkodowany

0
  • #27 05 Sie 2008 22:26
    przemcio.18
    Poziom 14  

a niby znalazlem programy key edytor do wpisywania kluczy czy to coś da??

0
  • #28 05 Sie 2008 23:18
    biber40
    Poziom 21  

takie pytania o edukacje to nie na tym forum,
    napisz na pw to podpowiem gdzie co i jak

0