Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W140 Alarm Podczerwień jak dopiąć drugi alarm ?

vampkir 31 Lip 2008 17:02 3188 3
  • #1 31 Lip 2008 17:02
    vampkir
    Poziom 10  

Proszę o podpowiedź, chciałbym dołożyć alarm do mercedesa W140 do istniejącego już alarmu fabrycznego, który posiada funkcję komfort. Potrzebuję porady w postaci schematu alarmu fabrycznego lub bezpośrednią pomoc co gdzie szukać i jak podłączyć. Montowałem wiele alarmów ale tu mam zagwozdkę.
    Wyobrażam to sobie w ten sposób:
    AR - alarm zew Radiowy
    AP - alarm wew podczerwień
    AP domyka szyby podczas przekręcenia kluczyka ze strony kierowcy, chciał bym uruchomić takie zbrojenie za pomocą AR sterowanego radiem. Czyli uzbrajam auto AR, alarm radiowy wysyła impuls do alarmu wewnętrznego AP na podczerwień no i ten domyka okna i sie uzbraja, zabezpiecza rozrusznik itp. Poza tym alarm zewnętrzny AR wysyła impuls domykania drzwi do pompy podciśnieniowej czyli steruje zamkami, czego nie robi alarm AP ponieważ działa on z klucza. I teraz w razie włamania AR ma swoje czujniki i odcięcie paliwa oraz syrenę a AP ma resztę, czyli jak jest włam to AR wzbudza AP i blokują się równolegle. Potem klikam rozbrajanie i oby dwa się wyłączają.
    Potrzeba mi w takim razie informacji o impulsach na uzbrojenie rozbrojenie i alarm dla alarmu na podczerwień AP. Kolory kabli i rodzaje impulsów. Może jeszcze kolory kabli i rodzaj impulsów uzbrajania pompy zamykania zamków drzwiowych i ich otwierania. Z góry dziękuję specom za pomoc.

Regulamin pkt 10.9, 11.2. Popraw temat! <Błażej>

1 3
  • #2 31 Lip 2008 18:56
    Ireneo
    Poziom 40  

wiele to chyba nie montowałeś...Seo jest jak to nazywasz wewnetrznym alarmem ale nie na podczerwień tylko na elektryke w aucie a w zasadzie róznicy miedzy zamykaniem z pilota i z klucza,jest też Proxima napewno też Dog do merca tego coś ma.Ogólnie rzecz biorąc od dawna istnieja tzw alarmy bezpilotowe

0
  • Pomocny post
    #3 31 Lip 2008 19:09
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

tu masz opis podłączeń

4
    Załączniki:
  • #4 01 Sie 2008 00:06
    vampkir
    Poziom 10  

[quote="Ireneo"]wiele to chyba nie montowałeś...Seo jest jak to nazywasz wewnetrznym alarmem ale nie na podczerwień tylko na elektryke w aucie a w zasadzie róznicy miedzy zamykaniem z pilota i z klucza,jest też Proxima napewno też Dog do merca tego coś ma.Ogólnie rzecz biorąc od dawna istnieja tzw alarmy bezpilotowe[/q Dziękuję za odpowiedź, niestety nie stać mnie na bezpilotowy jak mam już kupiony normalny.

Dodano po 10 [minuty]:

Dziękuję za opis od jutra biorę sie do instalowania. Mam rocznik 93, ale myślę że te kolory są aktualne.

2