Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak polączyć się z lokalna kamerą IP przez internet.

31 Lip 2008 20:52 11745 7
  • Poziom 10  
    Mam taki oto problem. Posiadam sieć z zew. stałym IP do tego podłączony router wifi do routera na WAN podłączony internet, kabelkiem podłączoną mam kamerę z IP przypisanym przez dhcp z routera (np.192.168.1.10), komputer leci przez wifi. Teraz moje pytanie brzmi jak połączyć się z kamerką (z jej panelem przez www) gdy jest za routerem. Oczywiście w sieci lokalnej nie ma problemu ale na zewnątrz np. na wakacjach w kafejce internetowej?? Proszę o pomoc.
  • Napad.pl
  • Napad.pl
  • Poziom 20  
    Możesz też ustawić kamerkę w strefie zdemilitaryzowanej (DMZ).
  • Poziom 13  
    NO tak, ale on dostaje ip poprzez dhcp, niech ta kamerka będzie przez dłuższy czas niekatywna to wtedy jakiś inny komputer może otrzymać ten adres i będzie podatny na ataki z sieci.
  • Poziom 20  
    Możesz ustawić router tak aby kamerka dostawała zawsze ten sam adres IP (wg. MAC) lub przypisać jej adres statyczny spoza puli DHCP.
  • Poziom 10  
    kamerce przypisałem adres z puli na stałe tak aby mi nie zmieniło (o tym pomyślałem) ale teraz pytanie bo kamerka ma ustawiony standardowo port 80 czyli ten którego używa przeglądarka. Teraz jeżeli zrobię przekierowanie na kamerkę z portem 80 nie będzie mi to knocić internetu na innym kompie ?? Czy jeżeli ustawie port np. 90 czy będzie działał panel www ??
  • Poziom 43  
    Przeglądarka nie używa żadnego portu(tak w mocnym skrócie mówiąc) - jako kliencki używa się jakiegostam wysokiego portu, więc nic się nie będzie gryzło - przy serwerze WWW nadal można przeglądać strony Internetowe.
  • Poziom 10  
    Nadal nic, mój router to TP-LINK TL-WR542G ustawiłem port forwarding dla adresu 192.168.1.10 (adres kamery IP) dla portu 80. Protokoły ustawiłem na ALL (UDP+TCP) i enable. Próbowałem dopisać adres 192.168.1.10 do DMZ ale to też nic nie dawało. Na początku w ogóle nie miałem pinga ze stałym IP: 89.239.xx.xxx obecnie się pojawił jest na poziomie ok. 50ms.
    w przeglądarce wpisuję http://89.239.XX.XXX:80 próbowałem również bez http.
    W routerze połączenie WAN jest ustawione na DHCP jednak adres jest stały więc za każdym razem dostaję ten sam. W Lan DHCP jest również włączone adres kamerki jest z poza puli więc nie ma mowy o zmianie adresu IP dla kamerki, która to zresztą adres ma przypisany fabrycznie i nic nie zmieniałem. Czy jest taka możliwość że dostawca (kablówka) włączyła jakiegoś firewalla lub modem do którego podłączony jest router coś takiego posiada??
    Proszę o podpowiedzi co dalej ??