Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosze o pomoc i wyjasnienie

Edit69 31 Jul 2008 23:20 1413 5
    Edit69
    Level 2  
    Kupilam i odebralam nowe mieszkanie. W mieszkaniu byly zainstalowane kaloryfery. Podczas remontu mieszkania firma remontowa demontowala kaloryfery w celu np.: polozenia gladzi. Zamontowala je ponownie po remoncie.

Jakies 3 tygodnie temu, mieszkanie zalala woda z kaloryfera, ktora wylewala sie gora - tj odpowietrznikiem. Zalala sciany, panele, meble.

Prosze jesli ktos moze wyjasnic mi jak dziala odpowietrznik i kto mogl zawinic. Czy wpowinnam winic dewelopera za wadliwe urzadzenie, czy ekipe remontowa.

Bardzo prosze gdyby ktos mogl napisac jak dziala odpowietrznik... i co moglo byc przyczyna?

Dziekuje
    worw
    Level 21  
    nie napisałeś jaki masz odpowietrznik, automatyczny czy zwykły. W zwykłym musisz poluzować śrubkę żeby powietrze uszło. W automatycznym pod metalowym korkiem znajduje sie gumowa membrana, która przepuszcza powietrze a wodę nie;) Nie wiem dokładnie jak to działa. Trudno stwierdzić po której stronie leży wina.Jeżeli mieszkanie odebrałeś niedawno, możliwe ze byłą to wada ukryta tego akurat odpowietrznika. Równie dobrze ekipa która robiła ci remont mogła go niechcący uskoczyć. Obejrzyj dokładnie odpowietrznik i zobacz czy nie ma na nim jakiegoś uszkodzenia mechanicznego.
    pozdrawiam
    davvid80
    Level 17  
    Witam,
    odpowietrznik automatyczny działa b. prosto na zasadzie pływaka - jak nie ma powietrza pływak jest wypychany w górę zatykając otworek, jeżeli tylko zbiera się w odpowietrzniku powietrze pływak powoli opada wraz z opadającą powierzchnią wody i tym samym odsłania otworek odpowietrzający - powietrze uchodzi, poziom wody się podnosi i tak dalej.
    Pozdrawiam
    Edit69
    Level 2  
    Dzieki za wszytskie odpowiedzi!

W tej sytuacji pozostaje sama z problemem. Panele pewnie pokryje z wlasnej kieszeni. Odpijaja pileczke...

Nie wiem niestety jaki to odpowietrznik, kreci sie w nieskonczonosc... moge gdzies znalexc rodzaj? jak sprawdzic jaki to?
    Makro1993
    Level 26  
    Daj zdjęcie może to coś pomoże.
    worw
    Level 21  
    albo inaczej odpowietrznik działa Ci sam czy musisz poluzować śrubkę zęby się odpowietrzyło?