Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ultradźwiękowy w Python SP3000 U1

bhtom 01 Sie 2008 00:09 1485 3
  • #1 01 Sie 2008 00:09
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Zamontowałem alarm wymieniony w temacie i mam wrażenie że czujnik ultradźwiękowy jaki był w komplecie z centralką jest trochę za mało czuły, tzn. nie reaguje jak wkładam rękę przez szybę, dopiero włącza się jak pomacham przed czujnikami. Dodam, że czułość jest ustawiona prawie na max. Czy to normalne przy tego typu czujniku, czy też powinienem go reklamować?

Pozdrawiam.

PS: Moim zdaniem czujnik taki powinien chronić całe wnętrze i reagować także gdy włożę rękę np przez szybę tylnych drzwi...

0 3
  • #2 01 Sie 2008 08:17
    markomp
    Poziom 20  

Ultradźwięki nie wykrywają ruchu ale zakłócenia w polu w ograniczonej objętości powietrza jaką jest kabina zamkniętego pojazdu. Spróbuj inaczej inaczej ustawić mikrofony (wyżej, niżej), na drodze wiązki nie powinny znajdować się przeszkody jak np. zagłówek przedniego fotela.

Jeśli czułość jest na maxa to alarm powinna wzbudzić nawet większa mucha.

0
  • #4 02 Sie 2008 09:47
    markomp
    Poziom 20  

Ten model Pythona to akurat import a nie rodzima produkcja, z własnego doświadczenia zakładałem do niego ze 3 różne rodzaje czujek, każda zachowywała się podobnie. Próg zadziałania czujki zależy od wielu czynników, wielkości kabiny, temp., itp.

Spytaj sprzedawcy może wymieni na inne, spróbować nie zaszkodzi.

0