Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

I znowu TV Kablowa :(

Portal 21 Lut 2004 17:39 3506 25
  • #1 21 Lut 2004 17:39
    Portal
    Poziom 16  

Witam
    Pisalem juz kilka posto na temat swojej sieci kablowej - dzieki nim zrobilem tak ze obraz mialem jak zyleta - raz jeszcze wszytskim dziekuje wszystkim razem i kazdemu z osobno :)

Ten obraz jak zyleta trwa do dzis bo panowie przyszli z kablowki i tuz przy wjesciu do mojego domku kabla zalozyli filtr kanalu zrwotnego bo sasiad ma miec internet z kablowki i zeby nie zaklocalo to wstawili taki maly filtr.
    I zaczely sie poroblemy - mam kilka TV i karte TV w kompie - wszytsko jest prawie dobrze ( obraz prawie jak zyleta :( ) ale gdy podlacze kabel od komputera do rozgaleziacza telwizyjnego to na TV mam pasy - do tej pory tego nie bylo. Jak komputer odlaczony od sieci ^TV kablowej to jest wszytsko oki
    Czy wine za ponosi sasiad ktory ma kablowke podpieta pod komputer ( poprzez modem) - roznica faz czy jakos to sie zwie ?
    Co mam zrobic w takim przypadku ? ( oprocz klotni z sasiadem) - jest jakies rozwiazanie aby nadal 3 TV i karta TV w komputerze dzialaly na raz bez zarzutow ?

0 25
  • #2 21 Lut 2004 18:07
    cymbi
    Poziom 27  

Masz uziemniony komputer?

0
  • #3 21 Lut 2004 18:09
    Portal
    Poziom 16  

cymbi napisał:
    Masz uziemniony komputer?

Tzn mam podlaczony go do gniazdka z bolcem( poprzez ups , listwe) - bolec w gniazdku zas jest podlaczony z jednym z kabli ktore sa w gniazdku- z tym ktory nie kopie :) )

0
  • #4 21 Lut 2004 18:37
    cbshogun
    Poziom 15  

heheh panie kolego sam sobie jesteś winien to twój komputrer generuje do sieci śmieci i dlatego masz paski a filtr kanału zwrotnego to nie ma nic do rzeczy.załóz sobie między antenę a komputer separator galwaniczny to nie bedziesz miał pasów a konserwatorzy z tv kablowej przec ciebie nie bedą miec zbednej roboty poniewaz twój komputer może a raczej generuje 50 Hz do sieci tv kablowej a to sie objawia także u innych pasami poziomymi które ida od dołu tv do góry i czasem wręcz zrywają obraz wiec zastanów sie nad tym. jeżeli chcesz zrobić sobie taki separator to będą ci potrzebne 2 kondensatory ceramiczne o pojemności 1 nF kazdy kondensator musisz wstawic w szereg z goracą zyłą i drugi w szereg z masą w ten sposób przestaniesz wysyłac z komputera zakłócenia do sieci tv kablowej.gwarantuje ci że to pomoże bo jest sprawdzone .

0
  • #5 21 Lut 2004 18:40
    Portal
    Poziom 16  

cbshogun napisał:
    heheh panie kolego sam sobie jesteś winien to twój komputrer generuje do sieci śmieci i dlatego masz paski a filtr kanału zwrotnego to nie ma nic do rzeczy.załóz sobie między antenę a komputer separator galwaniczny to nie bedziesz miał pasów a konserwatorzy z tv kablowej przec ciebie nie bedą miec zbednej roboty poniewaz twój komputer może a raczej generuje 50 Hz do sieci tv kablowej a to się objawia także u innych pasami poziomymi które ida od dołu tv do góry i czasem wręcz zrywają obraz wiec zastanów się nad tym. jeżeli chcesz zrobić sobie taki separator to będą ci potrzebne 2 kondensatory ceramiczne o pojemności 1 nF kazdy kondensator musisz wstawic w szereg z goracą zyłą i drugi w szereg z masą w ten sposób przestaniesz wysyłac z komputera zakłócenia do sieci tv kablowej.gwarantuje ci że to pomoże bo jest sprawdzone .

Czy to koniecznie musza byc kondesatory 1nF czy moga byc wiekszej pojemnosci ? bo mam jakies chyba 100nF/1000V ( takie prostokatne kwadraciki)

A czemu do tej pory ( okolo miesiac ) bylo wszytsko oki - komputer podlaczpny do lini TV kablowej i nie bylo nigzie pasow - dopiero dzisiaj jak kumplowi zalozyli internet z kablowki ( z tego samego rozdzielacza idzie sygnal do niego i do mnie) zaczely pojawiac sie opisane przez ciebie fachowo pasy ?

0
  • #6 21 Lut 2004 20:11
    Preskaler
    Poziom 37  

Kondensatory powinny być koniecznie ceramiczne o wartości 470 - 1000pF. Większej wartości są niewskazane bo mają większą indukcyjność i mogą być kłopoty przy częstotliwościach wysokich (IV i V pasmo). Z tym filtrem to może być zbieg okoliczności. Spróbuj z tymi kondensatorami, jest to niewielki kłopot a może pomóc.

0
  • #7 21 Lut 2004 20:19
    Portal
    Poziom 16  

Mam takie kondesatorki - moze ktos pomoze odszyfrowac jakie to sa _ pojemnosc , ceramiczne czy foliowe itp

a wiec sa to prostokaty niebieskie i napisane na nich jest

WIMA 0,01
    FKP 1600-
    650~
    3,5%

Czy takie moga byc ?

0
  • #8 21 Lut 2004 21:07
    Portal
    Poziom 16  

zrobilem tak jak napisaliscie - dwa male kondesatry ceramiczne 1nF polaczyle w szereg z dwoma zlazami F . Wsadzilem do w pudeleczko i zafoliowalem folia alimuniowa do pieczenia cale pudeleczku oprocz jednego gniazda F ( zeby znowu nie bylo ciaglasci ekranu

Podlaczylem to do rozgaleznika tam gdzie jest podlaczony TV i komputer - ale pasy nadal byly ale mniejsze na TV - na komputerze pasy sa nadal :(
    Wiec postawnowilem aby wsadzic te male pudeleczko na samym wejsciu do domu przed wszytskimi rogaleznikami - obraz na TV poprawil sie ( nawet na tym co wspopracuje z kompem) ale nadal na karcie na kompie mam pasy - czy ktos wie co sie dzieje ?

0
  • #9 21 Lut 2004 21:45
    krzysiek
    Poziom 27  

mozesz narysowac jak zrobiles ten separator?

0
  • #10 21 Lut 2004 21:57
    Portal
    Poziom 16  

krzysiek napisał:
    mozesz narysowac jak zrobiles ten separator?

Mialem male czarna obudowe - wywiercilem dwa otwory na przeciw siebie - tam wrecilem gniazda F , pozniej w srodku zyle jednego F polaczylem z zyla drugiego F za pomoca kondesatora 1nF i tak samo zrobilem z masa , zamknalem pudeleczku i tak obsmarowalem je folia aluminiowa ( zaekranowalem bo to w.cz.) do gotowania aby jedno z gniazd F nie dotykalo do ekranu - te gniado ktore nie dotyka do ekarnu podlaczylem z kablem wchodzacym , tez zas gniazdo F ktore jest polaczone z folia aluminowa ( ekranem pudelka) podlaczylem z kablem kroty biegnie po calym domu - zrobilem to tuz za filtrem przy wejsciu kabla do domu i dzieki temu mam wzestkie odbiorniki wraz ze wzmaniaczem odsaperowane od zewnatrz ( sasiadow/a)

A schemat prosty

zyla sygnalowa--------||---------------zyla sygnalowa

ekran przewodu------||---------------ekran przewodu

Kondesatory to takie male perelki 1nF

a powiecie mi czy ten dla mnie " filtr kanalu zwrotnego" jest tak naprawde potrzebny jak z tego samego rozdzielacza druga osoba ma internet z kablowki na wyskiej czest.

Spac nie moge wiec zrobilem jeszcze inaczej - przenioslem komp do przedpokoju tam gdzie wchodzi glowny kabel TV kablowej i gdzie jest zamontowany filtr - i tam oto za tym filtrem do glownego kabla podlaczylem komputer i tez mialem pasy ( odlaczylem reszte tv i wzmcniacz)- czyzby ten filtr tak wprowadzal ? -filtra nie moge odkrecic bo jest plomba:( ( brak slow)

0
  • #11 21 Lut 2004 22:07
    krzysiek
    Poziom 27  

wytnij to nieszczesne pseudo uziemienie tzn kabel zerowy do bolca w gniazdku

0
  • #12 21 Lut 2004 22:12
    Portal
    Poziom 16  

krzysiek napisał:
    wytnij to nieszczesne pseudo uziemienie tzn kabel zerowy do bolca w gniazdku

ale jak nie daj boze na obudowe skoczy napiecie i nie bedzie bolca to mnie popiesci komp - atak przynajmniej zrobi sie zwarcie i bezpiecznik poleci

a jak twoim zdaniem powinno zrobic sie uziemienie kompa ?

I wlasnie w liswtei odlaczylem kabelek od bolcow i podlaczylem kompa tak ze bolce byly do nieczego nie dpodpiete - nie zauwazylem zadnej roznicy w dzialaniu ani TV ani karty TV

0
  • #13 21 Lut 2004 22:26
    krzysiek
    Poziom 27  

czyli pozostaje zadzwoniec do firmy ktora dostarcza ci sygnal tv wiecej nie potrafie ci pomoc

0
  • #14 21 Lut 2004 22:34
    Portal
    Poziom 16  

krzysiek napisał:
    czyli pozostaje zadzwoniec do firmy ktora dostarcza ci sygnal tv wiecej nie potrafie ci pomoc

A powiedz mi tylko dwie rzeczy :

1) czy taki filtr kanalu zwrotnego moze powodowac pojawianie sie pasow ?

2) moze sprobowac zastosowac dwa seperatury - jeden tam gdzie juz jest czyli na wejsciu kabla do domu a drugi zrobic taki sam i podlaczyc go do kabla ktory laczy komputer z rozdielaczem ?

Co do dzwonienia to szybciej samemu ( z pomoca innych osob) dojdzie sie co jest nie tak niz te fachowcy z firmy - to sa dwa dziadki ktorzy pracuja bo chyba maja grupe inwalidzka - dzisiaj jak zapytalem jak dziala taki filtr i po co to jeden wyjal kartke papieru i odczytal ze to zeby internet sasiada nie zaklocal mi obrazu - brak slow

0
  • #15 21 Lut 2004 23:28
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam
    Filtr zaporowy dolnego pasma (3-86Mhz prawdopodobnie taki masz wstawiony) nie ma nic do rzeczy, wycina wszystkie zakłocenia, jakie mogłyby wchodzić na kanał zwrotny - którym przesyłany jest net.
    Prawdopodobnie, dopiero teraz panowie z kablówki, zakładając internet sąsiadowi dokonali kilka poprawek w swojej instalacji - czyli możliwe , że dopiero teraz uziemili przyłącze, rozgałęzniki, pozakladali nowe zaciskowe efki - i tu pojawił się Twój problem.
    Opisujecie tutaj separatory sygnału - i to jest na pewno rozwiązanie( chyba jedyne i musi być 100 procentowe) - tylko, że ja osobiście kupiłbym taki separator aniżeli konstruował. Po gabarytach tego urządzenia mogę stwierdzić, że w środku nie znajduje sie tylko kilka kondensatorów, a raczej dużo duzo więcej elementów. (jak odstawię biurko :) to zrobię zdjęcie tego urządzonka i prześlę)
    czyli separator wstawiasz między kompa a przewód antenowy(cokolwiek tam masz :) )
    miałem taki sam problem, kiedy jeszcze nie miałem separatora sprawę załatwiły odgałęźniki - większe tłumienie dałem na kompa, a przelot na instalacje w domu - ale to nie dawało 100% czystego odbioru - separator załatwil problem. poniżej zasyłam zdjęcie separatora wraz ze zwrotnicą który (prawdopodobnie) jest zastosowany u klienta z netem - w najgorszym wypadku musi być tam sama zwrotnica.
    to chyba na tyle
    pozdro

0
  • #16 22 Lut 2004 00:08
    krzysiek
    Poziom 27  

drobna uwaga kanal zwrotny to pasmo 5-60 Mz poza tym menka ma racje piszac ze filtr stosuje sie po to aby ograniczyc zaklocenia przenikajace do kanalu zwrotnego nie odwrotnie jak twierdzili panowie :D

0
  • #17 22 Lut 2004 08:51
    Portal
    Poziom 16  

chyba bede musial kupic taki fabryczny seperator ( takie jak sprzedaje Dipol) bo ten skonstruowany z dwoch kondesatorow nie dokonca polepsza ale dosc dobrze dziala jak na domowa robote.
    Co do filtra to moj wyglada troche inaczej - jest bardzo maly i zakonczony jest na przeciwleglych koncach wtykami F - malo go grubszy nic kabel koncetryczny

Czy lepiej taki seperator wstawic tuz przy wejsciu kabla do domu i odseparowac cala siec Tv kablowej ( wszytskie TV) od zewnatrz czy tak jak pisze kolega wstawic go tylko w kabel laczacy komputer z rozdzielaczem

Inna sprawa jest to ze teraz jakos bardziej wzmocnili sygnal - mowili ze o sygnal wchodzi do mnie o okolo 10DB wyzszy ( bo niby im wyzsze czestotliwosci ucinalo a internet wlasnie tam dziala) i moj wzmacniacz zaczyna szwankowa - nie dam rady go ustawic ( ma regulacje wzmocnieni) tak aby jak przedtem dobrze odbieraly wszytskie kanaly na wszystkich tV.
    Jak dam full wzmocnienie to kanaly chodza dobrze oprocz kanalu TV POLONIA ktory to zaczyna mocniej sniezyc jak wzmocnienie zwiekszam a jak zmniejszam to TV Polonia poprawia sie ale za to inne kanaly cierpia :)- ale te chlopaki namieszli mi z kablowki ( albo w koncu porzadnie zrobili - chodz jak patrzylem to rozdeilacze ktore do mnie ida nie sa wacle nigdzie uziemione poprostu przykrecone do sciany)

Jeszczejedna wazna sprawa - jakie sa najlepsze rozgalezniki TV kablowej - chodzi mi zeby min wnosily szum , min tracily moc itp ??? - w dzisiejszych czasach zachodzac do sklepu mozna sie pogubic a i sprzedwaca nie zawsze bywa uczicwy i czasami wpycha to co mu nie schodzi :(

0
  • #18 22 Lut 2004 09:32
    cbshogun
    Poziom 15  

ciekaw jestem z jakiego miasta jesteś i z jakiej kablówki korzystasz? wcale nie musza byc u ciebie uziemione odgałeżniki wystarczy na dole i to też bedzie spełniac swoje zadanie, pozatym ty jesteś doczepiony do multitapu bo siec odgałeżna nie wchodzi w rachubę gdy idzie internet pozatym przy nowej sieci istnieje możliwośc pakietyzacji tak jak u mnie w vectra wrocław robi instalacje. czasem celowo odpina sie uziom od multi tapów a nawet od wzmacniaczy ponieważ moze przychodzic przydzwięk z innej bramy na siec i to może miec wpływ potem na odbiór u lokatorów .mało tego zastanawia mnie po co ci wzmacniacz bo z tego co piszesz to sam sobie robisz przester w mieszkaniu, ingerujesz w sieć kablową i operator ma w tym momencie w nosie ciebie bo sam sobie szkodzisz .spróbuj odłaczyć ten nieszczesny wzmacniacz i zobacz jak to idzie bez niego .jeżeli chodzi o rozgałeżniki to możesz zastosowac telkom telmor lub PCT każdy rozgałężnik srenio tłumi o jakieś 3,5 dB na wyjściu wiec mniejszego nie znajdziesz a jak kupis ztaki za 1,50 zł to sie nie dziw że bedziesz miał kiepski odbiór zastosuj rozgałeżniki droższe ale bedzie warto bo jakościowo bediz enawet róznica nie mówiąc już o jakości odbioru.pozdrawiam przemek

0
  • #19 22 Lut 2004 09:38
    Portal
    Poziom 16  

cbshogun napisał:
    ciekaw jestem z jakiego miasta jesteś i z jakiej kablówki korzystasz? wcale nie musza byc u ciebie uziemione odgałeżniki wystarczy na dole i to też bedzie spełniac swoje zadanie, pozatym ty jesteś doczepiony do multitapu bo siec odgałeżna nie wchodzi w rachubę gdy idzie internet pozatym przy nowej sieci istnieje możliwośc pakietyzacji tak jak u mnie w vectra wrocław robi instalacje. czasem celowo odpina się uziom od multi tapów a nawet od wzmacniaczy ponieważ moze przychodzic przydzwięk z innej bramy na siec i to może miec wpływ potem na odbiór u lokatorów .mało tego zastanawia mnie po co ci wzmacniacz bo z tego co piszesz to sam sobie robisz przester w mieszkaniu, ingerujesz w sieć kablową i operator ma w tym momencie w nosie ciebie bo sam sobie szkodzisz .spróbuj odłaczyć ten nieszczesny wzmacniacz i zobacz jak to idzie bez niego .jeżeli chodzi o rozgałeżniki to możesz zastosowac telkom telmor lub PCT każdy rozgałężnik srenio tłumi o jakieś 3,5 dB na wyjściu wiec mniejszego nie znajdziesz a jak kupis ztaki za 1,50 zł to się nie dziw że bedziesz miał kiepski odbiór zastosuj rozgałeżniki droższe ale bedzie warto bo jakościowo bediz enawet róznica nie mówiąc już o jakości odbioru.pozdrawiam przemek

Powiiem jedno B-stok i firma Telpos - tutaj kazdy ta firme ma ..... ( nie bede uzywal brzydkich slow) a robia kablowke po najnizszym oporze.

A co do wmazcniacza to czy on moze sie wzbuddzac ze za zbyt duzy sygnal wchodzi na niego ?

0
  • #20 22 Lut 2004 10:35
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

cześc
    Tak pasmo netu nie wiem jak u Was ale u mnie chodzi na 48mHz (tzn upstream) bo downstream (tak to się chyba pisze) na 442mhz (chociaż jest jeszcze 500 ileś, teraz nie pamietam) Filtr podałem 3-86 - ponieważ takie zakładamy, czyli jakgdyby ma troche szerszy zakres (profilaktyka :) ) Cześtotliowść netu przychodzącego(downstream) jest to przedział środkowy, dlatego tłumaczenie Panów, że musieli wzmocnić sygnał wiąże się tylko z tym , że wszelkimi sposobami trzeba zmniejszyć tłumienie w dolnym paśmie (np.:48 mHz w mojej sieci) lub od 5- 60mHz - tak jak kolega wspopmniał w innych sieciach).
    Tak więc, panowie poprawili wszystkie tłumienności, prawdopodobnie powstawiali lepsze wzmacniacze, zmniejszyli tłumienność w linii, U Ciebie (z mojej orientacji) wynika, że nie jesteś podpięty pod multitap - poniewaz coś wspomniałeś o tym filtrze - generalnie on jest wstawiany w skrzynce ze wszystkimi abonenetami - Ty prawdopodobnie masz instalacje na "puszkach" czyli na każdym piętrze odgałęźnik.
    Jeżeli zwiększyli sygnał, to niestety możesz nie wyregulować na swoim wzmacniaczu (chyba, że masz regulacje korekcji i wzmocnienia) Po prostu wytnij chwilowo ten Twój wzm. i zobacz co sie dzieje. I proponuje jednak wstawić separator tak jak pisałem między kompa a rozgałęxnik - włąciwie tylko tak, bo jeżeli nawet odseparujesz się od kablówki to twój komputer zakłóci twoje TV w domu. aha oczywiście - za duży sygnał na wej. wzm narobi większego kłopotu niż za mały
    co do uziemiania - prawidłowo musi być uziemione wszytko czy to w puszkach czy skrzynkach abonenckich - oczywiście w domu nie musisz uziemiać swoich rozgałęźików - mówię tutaj tylko o przyłączach abonenckich

pozdro

0
  • #21 22 Lut 2004 10:53
    Portal
    Poziom 16  

Nie ma to jak pomoc kolego z forum - bez was nadal mialbym pasy.

\Odlaczylem wzmacniacz i zamiast niego podlaczylem zwykly rozdeilacz - sygnal sie troche pogorszyl na wszytskich TV ale malo. ale za to zniknely pasy nawet z komputera - tak jak pisalem wczesnije moj zrobiony seperator jest wstawiony tuz na wejsciu kabla do domu. Komputer zas podlaczony jest norlanie tak jak inne TV do rozdeilaczy.

I co wyniklo z tego ze odlaczylem wzmacniacz - otoz wyklula mi sie teoria ktora mowi ze ten filtr zwrotny nie tlumi za bardzo sygnalow i powracaja one spowrotem do sieci kablowej , moj wzmacniacz w domu oprocz wzmacniania sygnalu , szumu zaczal takze wzmacniac ten powrotny sygnal internetowy i dlatego tez byly pasy - jak odlaczylem wzmacniacz ( nie ma wzmocnienia w domu tylko tlumienie na rozgaleznikach) to problem znikl bo ta czestotliwosc zwrotna z internetu nie jest wzmacniania.

TYlko jednak chcialbym uzywac tego wzmacniacza ale on wzmacnia takze sygnal internetowy kanalu zwrotnego bo filtr panowie wstawili do...( brzydkie slowo) Czy jest mozliwosc wstawienie drugieego takiego filtru ale lepszego ? zeby sygnal trafiajacy do mego mieszkania ( do wzmacniacza ) nie mial juz tych smieci w zmiacnial tak jak wczesniej wzmacnial ( gdy sasiad nie mial netu i nie korzystal z kanalu zwrotnego) ???

Co do wypowiezi kolego wyzej to ta firma nic lepszego napewno nie zrobila - poprostu podlaczyla koledze net po najnizszych kosztach i nic tam na lepsze rozdzielacze itp nie wymieniali - poprostu jest to taka firma i koniec , innej nie ma w mojej okolicy :(
    Komputer jest podlaczony norlanie do rozgaleznikow i wcale nie powoduje zadnych zaklocen teraz ( sepeerator na wejsciu do domu) - tak bylo wczesniej kiedy to sasiad nie mial netu - wtedy nie musialem uzywac seperatora poprostu na wejsciu kabla dalem wzmacniacz potem rozgalezniki i zadnych seperatorow - obraz byl ostry jak zyleta - teraz zas musze koniecznie dac seperator , koniecznie musze odlaczyc wzmacniacz aby nie bylo pasow :( ale za to mam obraz bez pasow i troszeczke w gorszej jakosci ( obraz nie jest juz jak zyleta)

Podsumowujac gdyby nie zalozyli sasiadowi neta - to bez zadnych seperatorow do komputera , za pomoca wzmcniacza domowego mial bym nadal obraz na 4 TV i komp jak zyleta

0
  • #22 22 Lut 2004 12:28
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

cyt "I co wyniklo z tego ze odlaczylem wzmacniacz - otoz wyklula mi się teoria ktora mowi ze ten filtr zwrotny nie tlumi za bardzo sygnalow i powracaja one spowrotem do sieci kablowej , moj wzmacniacz w domu oprocz wzmacniania sygnalu , szumu zaczal takze wzmacniac ten powrotny sygnal internetowy i dlatego tez byly pasy - jak odlaczylem wzmacniacz ( nie ma wzmocnienia w domu tylko tlumienie na rozgaleznikach) to problem znikl bo ta czestotliwosc zwrotna z internetu nie jest wzmacniania.

TYlko jednak chcialbym uzywac tego wzmacniacza ale on wzmacnia takze sygnal internetowy kanalu zwrotnego bo filtr panowie wstawili do...( brzydkie slowo) Czy jest mozliwosc wstawienie drugieego takiego filtru ale lepszego ? zeby sygnal trafiajacy do mego mieszkania ( do wzmacniacza ) nie mial już tych smieci w zmiacnial tak jak wczesniej wzmacnial ( gdy sasiad nie mial netu i nie korzystal z kanalu zwrotnego) ???""
    jeszcze raz ja :)
    to nie jest tak do końca jak teraz wysnułes teorię.
    OGÓLNIKOWO: to nie internet zakłóca telewizję - tylko telewizory(głowice w tv, magnetowidy, wzmacniacze w mieszkaniach słabej jakości bez homologacji) zakłócają internet. Dlatego stosuje się te filtry (zdjęcie poniżej) żeby wyczyścić sieć z wszystkich harmonicznych, dzikich sygnałów i innych zakłóceń, które utrudniają (raczej uniemożliwiają działanie Sieci internet w kablu tv)
    cyt " ten powrotny sygnał internetowy", właściwie nie masz takiego sygnału w domu ;) ponieważ nie posiadasz modemu kablowego. faktycznie twój wzmacniacz mógł wzmacniać szumy na kanale zwrotnym - a raczej je generować, nie wiem jaki filtr zastosowali u ciebie, ale nie sądze, żęby przepuszczał ten "zły" sygnał do sieci.
    Wygląda na to, że wszystko rozchodziło się o przesterowanie Twojego wzm. Jedynym rozwiązaniem, żeby ponownie uzyskac czysty odbiór jest założenie przed Twój wzmacniacz kolektora regulowanego lub (szybciej dostaniesz) tłumika regulowanego bądź stałego - musiałbyś dobrać odpowiednią wartość metodą "prób i błędów" (zakładam , że nie masz możliwości zmierzenia sygnału). Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem byłby kolektor regulowany - wyrównuje poziomy wszystkich programów , a jak będa mniej więcej równe - to wzmacniacz nie powinien wprowadzić juz przesteru - no chyba ze masz teraz sygnał powyżej 70dB.
    pozdro

0
  • #23 22 Lut 2004 13:13
    Portal
    Poziom 16  

co do filtru to napisze co na nim pisze :

Telmor FBD-165
    Filtr dopasowany kanalu zwrotnego
    f<65MHz -40dB
    f> 87,5Mhz -0,8dB

http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=93&deal=Telmor

Taki owy fitr siedzi u mnie w kablu idacym do mego mieszkania.

Napisales ze wmzacniacz moze sie przesterowywac - slyszalem ze te ktore ja mam moga to robic :
    http://www.dipol.com.pl/sklep/b11688.htm

A co bedzie jak sygnal bedzie 70dB czy wtedy zaden wzmacniacz juz nie pomoze ?
    Powiedz mi jakiej firmy sa najlepsze rozdeilacze oraz tlumiki ?
    Oraz co sadzisz o wzmacniaczach VECTOR - slyszalem ze nie da sie ich tak latwo przesterowac i super nadaja sie do tych rzeczy.

Wybacz za takie pytania ale nie dokonca jestem az tak zorientowany w tym temacie - nie dostateczna wiedza jest u mnie :(

Co do izolatorow galwanicznych to mam dwa tylko nie wiem ktory najlepie kupic - moze ktos mi doradzi :
    http://www.dipol.com.pl/sklep/r48605.htm
    http://www.dipol.com.pl/sklep/r48606.htm

A teraz mam pytanko czy ktos moze mi przyslac na emaila karty katalogowe wzmacniacz VECTOR z serii Micro - bo aby je dostac na stronie producenta trzeba posiadac firme i byc u nich zarejestrowanym

0
  • #24 22 Lut 2004 13:24
    radziuk
    Poziom 13  

Witam
    Separator na dwóch kondkach 1nF się sprawdził.
    Czy ktoś wie jak wykonać separator indukcyjny?

Mam TV przez kablówkę i modem kablowy do inetu.
    Sprawdzałem kiedyś że między masą kablówki a "zerem" w mieszkaniu jest różnica potencjałów, jak połączyłem te dwie masy miałem przepływ ok 500mA prądu! To musi siać zakłóceniami :-( . Ale nie robiłem specjalnego śledztwa...
    Na szybko zrobiłem separator na kondziołkach ale nie jest to jakość którą mam jeżeli cały sprzęt odłączę zostawiając tylko TV.
    Wiem że instalacja w mieszkaniu jest zła, ale blok jest wiekowy i do każdego z mieszkań dochodzą jedynie dwie żyły energetyczne (N i faza) więc nie ma skąd wziąść "prawdziwego" zera czy uziemienia :-(.
    Wracając do tematu. Przez kondensatory zawsze przepływa jakiś ładunek, więc pomyślałem że może separator indukcyjny poleprzy sprawę.

0
  • #25 22 Lut 2004 14:29
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

cze
    http://www.dipol.com.pl/sklep/r48606.htm - znam osobiście taki i właśnie go polecam
    wzmacniacze vector - raczej najlepsze jako Polski produkt na naszym rynku - wzm amigo vectora - około 200zł
    w zasadzie najlepszy sygnał dla takiego wzm - amigo jest 70dB - podejrzewam, że twój wzm przy tym poziomie robi już właśnie rózne numery, ale jeszcze bardziej prawdopodobne jest to, że sygnał jest bardzo nierówny na poszczególnych kanałach i dlatego musiałbyś zastosowac korektor, który wyrówna poziom VHF do UHF i wtedy twój wzmacniacz zacznie działać poprawnie.
    zasyłam cennik
    p.s jaki email? :? myśłałem, że gdzies na elektrodzie znajdę

0
  • #26 22 Lut 2004 15:01
    Portal
    Poziom 16  

menka napisał:
    cze
    http://www.dipol.com.pl/sklep/r48606.htm - znam osobiście taki i właśnie go polecam
    wzmacniacze vector - raczej najlepsze jako Polski produkt na naszym rynku - wzm amigo vectora - około 200zł
    w zasadzie najlepszy sygnał dla takiego wzm - amigo jest 70dB - podejrzewam, że twój wzm przy tym poziomie robi już właśnie rózne numery, ale jeszcze bardziej prawdopodobne jest to, że sygnał jest bardzo nierówny na poszczególnych kanałach i dlatego musiałbyś zastosowac korektor, który wyrówna poziom VHF do UHF i wtedy twój wzmacniacz zacznie działać poprawnie.
    zasyłam cennik
    p.s jaki email? :? myśłałem, że gdzies na elektrodzie znajdę

Wybacz - moj emaila to marcinkis(malpa)tlen.pl

A powiedz czy te wyrowniacze to urzadzenia aktywne czy pasywne ?

0