Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antipollution Fould Peugeot 307 Sekwencja BRC 1,6 16V 2001r

01 Sie 2008 09:10 5835 3
  • Poziom 10  
    Witam , posiadam peugeota 307 aktualnie przejechane 180tys km . Kupiony niedawno przed zainstalowaniem instalacji gazowej żadnych komunikatów .
    Jednak muszę wspomnieć że może teraz jestem wyczulony ale wydaje mi się ze nawet przed zainstalowaniem instalacji gazowej czułem w samochodzie zapach paliwa co jakiś czas. Może to była dla mnie nie istotna sprawa ale teraz jest to już problem. Od przejechania na instalacji gazowej 180km jest taki efekt kontrolka silnika świeci się na stałe po uruchomieniu silnika i wyświetla się na chwilę napis "Antipollution Fould" . Co do pracy silnika to raczej chodzi płynnie nie występowały żadne szarpnięcia ,drgania i zawsze nawet przed instalacją gazową pracował płynnie. Po zakupieniu miałem informację od gaziarzy że zauważyli iż przepustnica była czyszczona i chyba trochę nieudolnie. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale na innym forum przeczytałem , że jeśli przepustnica się zepsuje - jakiś element plastikowe kółko czy coś - a może ktoś pisał i nie wiedział o czym - to wyświetla się komunikat. Poza tym mam wrażenie że spalając gaz autko pobiera również benzynę może mam złudzenie ale jeśli była rezerwa zalałem go za 30 pln jakieś 5-6l i po przejechaniu 180km na gazie znowu mam kontrolkę rezerwa to chyba coś nie tak . Zapaliła się podczas jazdy na GAZIE - czy to normalne? .
    Na innych forach czytałem że najlepiej podjechać na komputer wtedy wszystkie komunikaty i błędy zostaną zdiagnozowane i wiem sam z doświadczenia że tak należy więc tak zrobię . niemniej jednak zmierzam do tego że ktoś pisał iż są przyrządy do zdiagnozowania usterek i można je kupić . Jeśli tak to w przyszłości by to ułatwiło dużo spraw. Czy takie urządzenie można nabyć ? jeśli tak to za jaką cenę i gdzie szukać. Jutro jadę na komputer napiszę wam co wyświetliło :(
  • Poziom 35  
    1. w takim peżocie jest głupie żabojadzkie rozwiązanie i przy jeździe na gazie benzynowskaz będzie pokazywał bzdury. Nawet takie że mu się kończy paliwko. Można dołożyć "emulator" który nieco minimalizuje skutki.

2. Trzeba odczytać błąd. Pewnie będzie "Fuel trim" czy coś w tym guście. Taki błąd oznacza partactwo gaziarzy:
    - złą kalibracja (ustawienie) instalacji
    - zła kompletacja instalacji: niewłaściwe dysze, wtryski, reduktor..

Napisz jeszcze jaki silnik i jaka instalacja.
  • Poziom 9  
    witam mam taki sam problem z antipolltion fould peugeocie 307sw 2,0 16V 136KM 2003r mam założoną instalacje gazową ,taką
    reduktor- tomasetto
    układ elektryczny STAG 4
    zawór gazowy - tomasetto
    wielozawór - tomasetto
    jesli chodzi o wtryski to nie wiem mają obudowe czerwoną
  • Poziom 2  
    Witam. Miałem podobny problem z moim lwem. Miałem zle skopiowane ustawienia komputera firmowego Peugeota na komputer gazu. Bo podobno była wadliwa wersja oprogramowania od gazu. Konkretnie źle ustawiało wtryski od gazu , za wolno czy za mała mieszanka , cos w tym stylu. W każdym bądź razie w serwisie zainstalowali sobie nie kompie starszą wersję programu i po skopiowaniu ustawień na komp gazu jest ok. 2 lata bez problemów. Instalacja STAG 4 .