Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAT + kablówka + modulatory - projekt instalacji

01 Sie 2008 11:17 4592 10
  • Poziom 2  
    Witam

Czy jest możliwość zsumowania sygnału SAT i TV kablowej oraz przesłanie go w jednym kablu do gniazdka, gdzie sygnały byłyby rozdzielane?

Wszędzie piszą o sumowaniu SAT z naziemną, natomiast o TV kablowej nie znalazłem, więc się zastanawiam czy jest to w ogóle możliwe...
  • Poziom 13  
    Jest to możliwe na tej samej zasadzie co SAT + naziemna, czyli potrzebny jest sumator oraz gniazdo satelitarne.
  • Poziom 2  
    Czyli przy pomocy np. multiswitch-a dało by się to zrobić? Nie będzie jakichś zakłóceń itp? (dostawca kablówki Multimedia Polska)
  • Poziom 24  
    Nie polecam sumowania lepiej położyć osobny przewód.
  • Poziom 2  
    Pewnie było by to najlepsze rozwiązanie:) Niestety instalacja jest już położona i zatynkowana - 8 gniazdek. Wszystkie kable doprowadzone do skrzynki. W instalacji będą jeszcze dwa modulatory AV które chciałem puścić wspólnie z kablówką do multiswitch-a na wejście TV :P

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Zrobiłem projekt instalacji... (przerobiony schemat z dipol.com.pl):
    SAT + kablówka + modulatory - projekt instalacji

Kable o dł. 10-30m do gniazdek, multiswitch-e oraz modulatory w odległości 3m od anteny w skrzynce, sprzęt do monitoringu 1m od skrzynki.

Coś zmienić?, będzie to dobrze działać?
  • Specjalista elektryk
    Cześć

Schemacik wygląda pięknie :) praktyka pokaże rzeczywistość :) działaj, podłączaj i walcz!
    Pzdr

symbole wzmacniaczy, multiswitcha nic mi nie mówią - stosuj najlepszy możliwy sprzęt, a z każdym krokiem bedziesz miał mniej kłopotów - w drugą stronę odwrotnie ..
  • Poziom 24  
    Witam.
    Modulatory dobieraj po uruchomieniu.
    W zależności ile i jak rozmieszczone masz kanały z kablówki.
    Jak kablówka zajmuje całe pasma to będzie pewnie problem. Na pewno nie te najtańsze dwuwstęgowe, tylko jednowstęgowe. Kanały dla Ciebie niedostępne też mogą śmiecić.
    Poza tym kanały sat też śmiecą na pasma TV w zależności od jakości sprzętu.
    Wszystko okaże się przy uruchamianiu, jak wspomniał kolega wyżej.
    Powodzenia.
  • Specjalista elektryk
    Zapomniałem jeszcze zapytać - czy jest to "czysta" kablówka , czy posiada także inne usługi (internet, telefon) bo zmienia to postać rzeczy.
    pzdr
  • Poziom 2  
    Kablówka będzie w zestawieniu z internetem i telefonem :) Podejrzewam że połączenie tvkab., SAT i modulatorów na multiswitch-u może być problematyczne?

Ostatecznie jak się tego nie da zrobić, to zrezygnuje z SAT na wszystkich gniazdkach i puszczę np. do dwóch (bez tvkab.):/

Bardziej zależy mi na zsumowaniu kablówki z monitoringiem na wejściu a/v modulatora. W takim układzie multiswitch chyba nie będzie potrzebny?

Może jakiś sumatory który połączy tv. kab + sygnał z modulatora... dalej sygnał puściłbym na rozgałęźnikach. Co myślicie o takim układzie?

Jeśli są leprze rozwiązania to proszę o sugestie :)

Z góry dzięki.
  • Specjalista elektryk
    Witam

W sytuacji kablówki z netem - nie masz wyboru - przed pierwszym Twoim urządzeniem w mieszkaniu musi zostać założona zwrotnica multimedialna - z niej jedno wyjście możesz kablem koncentrycznym poprowadzić do modemu (miejsca w którym będzie stał komputer) lub koło skrzynki antenowej zlokalizuj skrzynkę internetową, telefoniczną - czyli w niej modem, router - a od niego wszystkie przewody już LAN po mieszkaniu i telefoniczne.

Bez SAT nie potrzebujesz multiswitcha.

pzdr
  • Poziom 23  
    Witam, TVK i SAT w jednym kablu przerabiałem już takie zestawieni, a nawet TVK z Internetem.
    Odpada Multiswitch, robiłem to na zwrotnicach i działa bez problemów ( TVK z Internetem i SAT ) przetostowane na kablówce i codzi bez problemów.
    Tak więc potrzebujesz tylko określić liczbę gniazd gdzie masz mieś TVK i SAT , oraz gdzie masz mieć internet .
    Jak napisazesz cos wiecej to podpowiem co dalej.
    Pozdrawiam Marcin

P.s. ostatnio mam mało czasu ( zmiana nadajnika w Warszawie ) tak więc lepiej pisz na priv, szybciej odpowiem :)