Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna MSI MS-7027 brak dźwięku

Rufuz 01 Sie 2008 11:52 6966 7
  • #1 01 Sie 2008 11:52
    Rufuz
    Poziom 9  

Witam wszystkich.

Kupiłem płytę główną MSI MS-7027 wszystko działa OK poza dźwiękiem. Zainstalowałem sterowniki z dołączonej płytki te do dźwięku też i nic.
    Zrobiłem aktualizację taką ze strony producenta, opcja ta sama wyszukuje sterowniki i wyszukało.
    Zainstalowałem ale dalej nic.
    Nie mam pojęcia co z tym zrobić?
    Znalazłem tutaj
    [url=http://forum.pcformat.pl/printthread.php?tid=10818].
    Sposób jak można zrobić dźwięk, chodzi o zworkowanie pinów opisują tutaj, że zworkuje się piny 5 i 6 oraz 9 i 10.
    Problem w tym, że opisywane miejsce ma tylko 9 pinów więc siłą rzeczy nie zezworkuję 9 i 10.
    Proszę o pomoc wszystkich, którzy się znają albo wiedzą jak to zrobić?

0 7
  • #2 01 Sie 2008 15:12
    K!lleR
    Poziom 39  

Czy sprawdzał kolega ustawienia dźwięku w BIOS'ie? Do płyty zawsze dołączony jest manual a w nim jak włączyć/wyłączyć dźwięk na płycie.

0
  • #3 01 Sie 2008 19:01
    Rufuz
    Poziom 9  

oczywiście ze sprawdziłem w BIOSie ustawienie dźwięku jest na enabeld. W sumie do płyty mialem tylko płytkę ze sterownikami nie miałem user manuala, ale jak pisałem wyżej w BIOSie jest wszystko OK. A dźwięk nadal nie działa

0
  • Pomocny post
    #4 01 Sie 2008 19:55
    wqq
    Poziom 21  

Witam

Kolego masz rację jest tam 9 wystających pinów, ale czy przyjrzałeś się jak to ma być podłączone?
    Myślę, że nie.

Porównaj ten rysunek ze swoją płytą i podłącz zworki jak jest zaznaczone

Płyta główna MSI MS-7027 brak dźwięku

Pozdrawiam

0
  • #6 03 Sie 2008 00:11
    Rufuz
    Poziom 9  

WQQ miałeś rację zwarcie tych zworek sprawiło że dźwiek działa. Dzięki za pomoc jestem bardzo wdzięczny

0
  • #7 29 Sty 2011 16:18
    nordhal
    Poziom 1  

ja również skorzystałem wielkie dzięki, ciężko znaleźć manuala do tej płyty ms7015 i rada z przestawieniem zworek JAUD okazała się bardzo przydatna.

0