Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[sam9-l9260][C]Jak uruchomić własny kod przez at91bootstrap

01 Sie 2008 12:43 1475 2
  • Poziom 13  
    Witam. Posiadam działający at91bootstrap czyli bootloader pierwszego poziomu. Jak mi wiadomo, żeby uruchomić na uK at91sam9260 program większy niż 4KB musimy użyć właśnie bootloader'a pierwszego poziomu, który inicjuje pamięci SDRAM itd. i ładuje kod spod określonego adresu w zewnętrznych pamięciach np. NAND do pamięci SDRAM. Ja używam mojego at91bootstrap do ładowania u-boot'a spod adresu 0x20000 w pamięci NANDflash i teraz chciałbym użyć bootstrap'a do ładowania spod tego samego adresu przykładu getting-started-project-1.4-at91sam9260-ek przygotowanego przez atmel'a, który ma wyświetlać jakiś text w konsoli i dodatkowo migać led'ami, ale niestety po resecie płyty w konsoli szeregowej widnieje tylko napis
    Code:
     at91bootstrap loading... 
    i mój przykład wgrany zamiast u-boot'a nie uruchamia się, co robię źle lub o czym nie wiem??
  • Poziom 13  
    Po raz kolejny odpowiem sobie sam:) Należy zamiast adresu skoku zastosowanego do uruchomienia u-boota czyli 0x23
    F0000, podać adres początku przestrzeni adresowej pamięci SDRAM, czyli 0x20000000, i wszystko zaczyna pięknie działać.
  • Poziom 10  
    Jak skompilować tego bootstrapa ?
    Meke -k nie działa

[sam9-l9260][C]Jak uruchomić własny kod przez at91bootstrap