Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MiniDisc Sharp MD-MT20 nie nagrywa

bastul13 21 Feb 2004 18:51 1579 6
    bastul13
    Level 11  
    Witam,
    Posiadam MD firmy Sharp model MD-MT20.
    Mam go od nowości i byłem z niego zadowolony do czsu gdy przestał nagrywać. Niestety nie jestem w stanie określic po czym to się stało gdyż przez dłuższy okres nic nie nagrywałem, jednak ostatnoo kupiłem kilka płytek i chciałem cos nagrać. A tu nic.
    sprawa wygląda tak:
    podłanczam go do komputera czy CD czy radia (bez znaczenia). na odsłuchu jest dzwięk, na wyświetlaczu ustawiam poziom sygnału i daje REC. Niby sekundy lecą i jest ok. Jednak przy próbie zakończenia nagrywania wyskakuje komunikat " U TOC Error ", w instrukcji opisany jest ten błąd jako : uszkodzona wieksza część dysku lub zakłucony sygnał wejściowy. Jednak próbowałem nagrywać na nowych płytach( ok 10) i na płytach już nagranych ( muszę zaznaczyć że dyski które kiedyś nagrałem odtwarza bez problemu).
    Za każdym razem wyskakuje ten sam błąd.
    Próbowałem też różnych przewodów, niesety nie próbowałem połączenia światłowodem gdyż nie mam odtwarzacza.

Proszę o pomoc gdyż MD jest fajną rzeczą a słuchanie w kółko kilku płyt juz mnie znudziłao :D

z góry dziękuję
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    bastul13
    Level 11  
    Nie na nowych ani na już nagranych nie nagrywa
    User removed account
    User removed account  
    bastul13
    Level 11  
    Już problem rozwiązałem, podkręciłem troszeczke prąd lasera i jest dobrze 8), w zasadzie to rozruszałem tę pr-kę, musiała troszkę sie przygrzać w tym miejscu bo tak naprawdę nie przesunołem jej dużo może o jakieś pół milimetra,

dzieki
    madejka
    Level 2  
    Szanowni Panowie,

Mam dokladnie taki sam problem z moim minidisckiem firmy Sharp. Nie chcialabym wydawac 250 zł na wymianę całego mechanizmu. Dlatego chciałam zapytać, czy jest jakaś szansa, aby któryś z Panów pomógł mi naprawić to urządzenie? Może któryś z Panów bywa w Warszawie?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i kontakt.

Pozdrawiam,
    Agnieszka Madej
    madejka(malpa)rubikon.pl