Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż RTV w autobusach. Szukam schematów i innych informacji.

tomo75 01 Aug 2008 14:12 4360 10
 • #1
  tomo75
  Level 10  
  Cześć, poszukuję schematów i innych informacji na temat urządzeń audio i video w autobusach Setra, Mercedes, Volvo, Autosan. Może mi ktoś pomóc?
 • #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Lepiej szukaj po producentach tego sprzętu. Sporo robił blaupunkt. A telewizory i dvd, to już często przypadkowa zbieranina sprzętu na odpowiednie napięcie.

  Z polskich producentów to było zrzeszenie unitry, fonica, diora, polkat.
 • #3
  djlj24
  Car audio specialist
  Jest taka strona Blaupunkt Professional i tam trochę jest o samym sprzęcie i urządzeniach systemowych. Jeżdżąc trochę po Świecie widzę, że ta firma przoduje w tego typu sprzęcie ale zdarzają się jakieś urządzenia robione w krótkich seriach.
 • #4
  tomo75
  Level 10  
  nie mogę namierzyć tej stronki :( widzę że to mało popularny temat :) potrzebuję czegoś podstawowego na początek bo w autobusie tylko wiem że jest sprzęt blaupunkt ale po napisach na tych urządzeniach został tylko ślad więc nie wiem co to za urządzenia. Radio typowe a reszta nie wiem, jakiś wzmacniacz z mikserem. Problem jest taki że radio przestało działać a włącza sie tylko kiedy włączony jest mikrofon - wtedy bardzo cicho słychać radio. Po wyłączeniu mikrofonu wyłącza się też radio
 • #5
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  To problem leży po stronie miksera raczej.
  W sumie, jeśli to stare jest, to najlepiej było by wywalić i zainstalować coś nowego. Bo wiem, że o schematy do tego raczej trudno było. A z racji zasilania tego przez 24V to w środku były trochę "cuda" (symetryczne zasilania, końcówki na tranzystorach...).
  PS. Kiepsko coś szukałeś. Proszę bardzo:
  http://www.blaupunkt.com/ps/en/
  http://www.blaupunkt.com/ps/en/coach_audio_99.asp
 • #6
  tomo75
  Level 10  
  To akurat znalazłem ale to wszystko nowy sprzęt i bez schematów połączeń. Potrzebuję rozpisek gniazd, schematów itd. a tam są tylko dane techniczne. Nie mniej jednak, dzięki serdeczne :)
 • #7
  djlj24
  Car audio specialist
  Zapodaj fotkę tego modelu co masz. Może ktoś rozpozna i ma dokumentację.
 • #8
  tomo75
  Level 10  
  Obecnie potrzebuję schematu podłączenia power mixera autobusowego: Powered mixer bus ELTRA PMB 2x30, może ktoś mi pomóc?
 • #9
  sumo93
  Level 1  
  do tomo75

  znalazłeś jak sie podłącza tą eltre pmb 2x30 ??