Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralny zamek seat cordoba

01 Sie 2008 16:53 2858 4
  • Poziom 2  
    Witam. Kupiłem siłownik centralnego zamka pomocniczy dwu przewodowy.Problem polega na tym,że w moim siłowniku są inne kolory przewodów. Wysłałem zapytanie do sprzedawcy siłownika który przewód to plus a który minus. On twierdzi,że zależnie jak podłącze raz będzie otwierał a raz zamykał. Moim zdaniem w napięciu stałym nie powinno się zamieniać biegunów. Co o tym sądzicie
  • Poziom 12  
    Pokaż fotke przewodów i oznaczeń do płytki drukowanej tego ustrojstwa i cos zaradzimy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A zastanawiałeś się, jak siłownik realizuje funkcje otwierania i zamykania? To ci powiem: właśnie poprzez zamienne podłączanie napięcia. Raz +/- a raz -/+ I sprzedawca miał rację, że to od ciebie zależy, jak siłownik będzie zamykał, a jak otwierał. To się dopasowuje do konstrukcji drzwi, zamka...
  • Poziom 2  
    Czyli mogę podłączyć jak chce i najgorsze co może się stać to zamiast zamykać to będzie otwierał. Dodam jeszcze, że przewody mają kolor zielony i niebieski

Moderowany przez sharp:

O podłączaniu tych, standartowych już, siłowników są dziesiątki tematów. Proponuję zapoznać się z zasobami działu.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładnie tak. I posłuchaj kolegi sharpa. On, tak jak sprzedawca, ma rację :D
    Zamykam.