Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat B3 92r. nie zalacza się zapłon po umyciu silnika

darek8409 02 Sie 2008 10:28 1539 7
  • #1 02 Sie 2008 10:28
    darek8409
    Poziom 9  

Witam
    Potrzebuję pomocy. Otóż zachciało mi się umyć przewody od klimy w celu lepszego zdiagnozowania nieszczelności... przy okazji nie obyło się od zalania wodą całego silnika. oczywiście akumulator miałem odłączony, kopułkę , przewody, alternator okryłem folią.dodam że auto ma instalacje lpg.
    Po myciu zostawiłem auto na słońcu... po upływie około 5 godzin podlączylem akumulator i przekręciłem stacyjką niestety zapłon załącza sie tylko podczas przekręcania kluczykiem (trwa to około 1sek.) i od razu wyłącza
    (wygląda to tak jakby jakiś przekaźnik nie zaskakiwał)
    Dodam iż sprawdzałem wszystkie bezpieczniki, światła są... brakuje zapłonu i tych rzeczy które są tylko na zapłonie... doszedłem do tego że jeśli mam przekręcony kluczyk w stacyjce i zacznę przyciskać szybko przycisk od pilota od otwierania drzwi pojawiają sie kontrolki i zapłon. Nie mam pojęcia która rzecz tu stwarza problem....

0 7
  • #2 02 Sie 2008 10:52
    cardiag
    Poziom 30  

to wygląda na brak masy. Lub zle dokrecone klemy

0
  • #3 02 Sie 2008 11:07
    darek8409
    Poziom 9  

Przed chwilą sprawdzałem jeszcze raz i dokręcałem klemy na akumulatorze.... jednak nic się nie zmieniło.

0
  • #4 02 Sie 2008 11:44
    cardiag
    Poziom 30  

popatrz dokładnie. masa gdzies do kasty.

0
  • #5 02 Sie 2008 14:03
    darek8409
    Poziom 9  

Niestety używałem nawet WD-40 i nic.... a czy mogła popsuć sie kostka od stacyjki? bo troche podobne objawy z tym że nie wiem co ma do tego mycie silnika.... ale zaczynam rozważać wszystkie opcje.....

0
  • #6 04 Sie 2008 09:02
    cardiag
    Poziom 30  

a akumulator wogole gut?

0
  • #7 05 Sie 2008 16:56
    darek8409
    Poziom 9  

udało się ale nie do końca.... okazało się że niepotrzebnie odpinałem akumulator... po odpięciu przypuszczam że zresetowała się centralka od alarmu i to ona odcinała zapłon. znalazłem ukryty przełącznik.... ale teraz za każdym razem przed odpaleniem muszę najpierw ten przycisk włączyć... wogóle coś sie poprzestawiało gdy mam już odpalone auto to każdorazowe otwarcie drzwi kończy się tym iż po około 15 sek. załącza sie alarm i automatycznie odcina zapłon. denerwujące to jest. Wcześniej tak nie było....
    Najgorsze że auto mam około miesiąca czasu i za bardzo nie wiem co w nim jest....

0
  • #8 05 Sie 2008 17:24
    maciay
    Poziom 14  

Zobacz jaki masz alarm. Wejdź w funkcję serwis i ustaw tak jak Ci pasuje.

1