Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A 6 - kierunkowskazy wariują

emu 02 Sie 2008 13:18 6758 8
  • #1 02 Sie 2008 13:18
    emu
    Poziom 16  

Witam wszystkich na forum. Problem to jak w temacie,kierunkowskazy jak sa wylaczone to brzeczy przerywacz ktory jest we wlaczniku awarujnych.Czy przerabial to ktos ?Z gory dzieki za podpoeiedzi.Dodam ze to Audi jest z 2002,1.8T

Regulamin pkt 11,1 proszę poprawić. goldwinger

• #2 02 Sie 2008 13:25
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak, problem w przerywaczu

• #3 02 Sie 2008 13:41
    emu
    Poziom 16  

Przepraszam to jest A 6 ,przerywacz czyli wlacznik awaryjnych wymieniony juz trzeci i nadal to samo-brzeczy

• #4 02 Sie 2008 17:08
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Albo gdzieś masz zwarcie, albo trzeba popracować nad przełącznikiem zespolonym.
    Ewentualnie wymiana przełącznika zespolonego.

• #5 29 Sty 2009 00:24
    migaczone
    Poziom 2  

prosze o więcej informacji na temat przełącznika zespolonego, borykam się z podobnym problemem w audi a6 1.9tdi 2004r. podczas jazdy "stukał" włącznik awaryjnych, w końcu wszystko padło tak że cały czas świecą się wszystkie kierunki (nawet bez kluczyka), żeby zgasły muszę wypiąć bezpiecznik awaryjnych. wtedy kierunki działają ale też świrują (mrugają bardzo szybko). wymnieniłem włącznik na (ponoć) dobry i dzieje się to samo. Czy problem leży w stykach (ale to chyba poza kostką), czy może pogrzebać w kolumnie kierownicy? naczytałem się już o tym dużo ale wszystkie moje próby kończyły się fiaskiem. proszę o radę, dzięki

• #6 29 Sty 2009 00:33
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Też mi klient przyniósł trzy ponoć dobre, wyszło na to że wszystkie kaput

• #7 12 Maj 2009 11:35
    maestrus
    Poziom 15  

Witam, Dołączając się do tematu czy ktoś rozwiązał tą sprawę??
    Dodam że wymontowałem przerywacz ze swojego A4 - 2000r gdzie przerywacz cały czas "cyka" w różnym tempie jednak kierunkowskazy działają. Z moich obserwacji wynika że układ jest wrażliwy na niską temp. gdyż przekaźnik kierunkowskazów (są dwa - drugi od świateł awaryjnych) działa cały czas. Gdy jest ciepło problem znika. Wymieniłem 2 kondensatory elektrolityczne w układzie ale to nie pomogło. Przeczyściłem też styki zestyku przekaźników oraz sprawdziłem każdy z osobna - są dobre. Wygląda na to że któryś z montowanych powierzchniowo elementów jest uszkodzony i reaguje silnie na zmianę temp. Czy ktoś posiada schemat takiego włącznika żeby można było przeanalizować co będzie uszkodzone ? - koszt nowego to od 150 do 200 zł - więc naprawa jest warta uwagi ze względu że układ nie jest bardzo skomplikowany na to wygląda.

Pozdr.

• #8 12 Maj 2009 14:00
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Przerabiałem cos podobnego VW passacie B5 wymieniłem dwa i okazał,że problem był w gnieździe od hak holowniczego.

• #9 09 Lis 2012 15:54
    maestrus
    Poziom 15  

Panowie wiem, że temat jest stary - ale może pomoże wielu osobą. Ostatecznie przerobiłem na kilku przypadkach już i w każdym z nich (tak jak i u mnie) - wada była w manetce od kierunkowskazów. Manetkę trzeba rozebrać i wyczyścić styki uważnie a na koniec użyć smaru do styków w celu zabezpieczenia powierzchni i wszystko złożyć.

Przerywacz nie jest winny takiemu działaniu kierunkowskazów.

Mam nadzieję, że wielu osobą ostatecznie pomoże ten stary wątek.

Pozdrawiam!

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo