Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie w AVT - 2250

21 Lut 2004 22:45 2595 11
  • Poziom 11  
    Witam.

Chcialem znow zapytac o ukl AVT2250. Wie ktos moze w jaki sposob wklepuje sie klawiatora na ukladzie jakies programy? Jezli ktos by mi dal namiar na jakies opis lub kurs bylbym bardzo wdzieczny:) Nie chodzi mi o funkcje jakie sa na poszczegolnych klawiszach tylko o sam proces wpisywania jakiegos konkretnego programu.

Pozdrawiam
  • Computer Controls
  • Poziom 25  
    Po pierwsze to zupełnie niepotrebnie zaczynasz nowy temat, wystarczy jak wklepiesz pytanie w juz prowadzonum watku o 2250. I przy okazji bedziasz miał dostęp do już istniejących odpowiedzi.

2250 ma taką możliwość ale wklepywanie nawet małego programiku hex-em to mozolna praca, od tego jest transmisja po RS i dostępny asembler z plikami *.bat. Należy wspomnieś że w oryginalnym BIOS-ie 2250 pojawił się błąd w procedurze zapisu pliku do hex-a na PC. Należy go przeprogramować lub dopisać nową procedurkę do EPROM. Polecam pdf-y na tem temat z EdW.
  • Poziom 11  
    Witam.

Postaram sie juz nie tworzyc nowych postow odnosnie tego ukladu:)

A jezeli chodzi o ten blad w BIOS-ie to moglbys mi cos wiecej na ten temat powiedziec?. Znalazlem tam tu na forum jakies pliki z kodem BIOS-u no ale nie zabardzo mi to cos mowi. Moze jakas instrukcja odnosnie jego przeprogramowania. Za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam.
  • Computer Controls
  • Poziom 25  
    Mam chyba wszystkie artykuły z EdW o 2250 w formie pdf-ów ale nie pamiętam z kąd to zassałem (a może dostałem) więc nie będe powielał materiałów na elektrodzie bo może już to jest, ale tu masz na początek taki opisik ogólny. Jak ktoś coś zechce to mogę sukcesywnie umieszczać.

O poprawce dla transmisji hex-a do PC było w EdW 8/98
    Załączniki:
  • Poziom 11  
    Moglbys wystawic ten plik pdf o poprawce z 8/98? Bo to co wystawiles to jest z 8/97 a te pliki mam :)
  • Poziom 11  
    Ten blad w BIOS-ie to juz zostal naprawiony... tak wyczytalem z tego artykulu. I jezli sie kupilo ukl po tym okresie( ja kupilem w 2004 juz) to chyba juz nie ma tego problemu?. Prosze o odpwiedz w tej kwestii.

Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    ja zakupiłem 2250 dość dawno, nawet bardzo dawno, więc miałem ten problem ale juz spory czas z nim nie walczyłem, przesiadam się pomału (zgłębiam) procki DSP (320f241 :-)) nie zapominając oczywiście o '51 i AVR, do tego chroniczny brak czasu i mamy to co mamy 2250 leży nieużywany :-( (z asm-a 2250 cały czas korzystam).

W zwiazku z tym nie wiem co zrobili w nowych BIOS-ach tego mikrokmputerka, możesz zczytac kość poddać desasemblacji i oblukać.
  • Poziom 11  
    hehe wiesz... ja mam teraz dopiero stycznosc z `51 wogole, wiec moje wiadomosci na temat assemblera i wogole tych prockow sa ograniczone do tego co potrzebuje umiec na prace koncowa :) nie zamierzam sie wogole w to zaglebiac :P a postanowilem korzystac z forum bo moja wiedza na temat tych zabawek to jest "kropla w morzu" :D, a praca musi chodzic :)... ale jak narazie to zima ;/

PS. mozesz sie spodziewac po tej srodzie nowych postow ...hehe :)

Pozdrowionka i owocnej pracy z nowymi "toys" :P
  • Poziom 11  
    Ma ktos może schematy płytek drukowanych i instrukcje montażową do avt-2250 bo chce sobie zrobić ten układzik ale nigdzie nie moge znaleść materiałów a kupic to zadrogo.

Dzięki
  • Poziom 11  
    Mam pytanie kupołem cały kit 2250 i w komplecie jest kość 80C31 tak ma być czy cos jest nie tak czy tak każdemu dają i jeszcze czym on sie różni od 80C51 i jeszcze jedno pamięć SRAM mam M68AF031 co to za pamięć
    dzięki.
  • Poziom 25  
    Bedzie OK, odpal kit i do dzieła :-)