Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana rozrządu passat 1.8 ADR

02 Sie 2008 17:08 10254 7
  • Poziom 16  
    witam i mam pytanie czy do wymiany rozrządu w passacie 1,8 ADR jest potrzeba wymontowania czegoś auto posiada klime

Dodano po 1 [minuty]:

mam na mysli wentylatory i chłodnice
  • Poziom 32  
    witam, nie jest potrzebne, jedynie ustaw wał w/g znaków korbowy i rozrzadu ,przekręć napinacz odwrotnie do ruchu wskazówek zegara i go zablokuj( taki kołek) oczywiście osłony, koło pasowe na wale korbowym napinacz paska klinowego , ustaw wtedy koła w/g znaków zablokuj tak jak pisałem napinacz paska rozrzadu zdejm go i zakładaj od wału korbowego zaczynając napinacz, koło na wałku rozrzadu itd, po założeniu koniecznie przekręć min 2 x wał korbowy i sprawdż czy znaki znowu sie pokrywają i czy przypadkiem się nic nie blokuje, powodzenia

Dodano po 1 [minuty]:

nie zdejmuj napinacza , nawet go nie luzuj zdejm ale stary pasek rozrzadu, napisałem tak że mogłeś zrozumieć że masz zdjąc napinacz
  • Poziom 16  
    rolki i napinacz dlaczego nie zmieniać moim zdaniem powinno się wymieniać na nowe
  • Moderator Samochody
    kolega wopor dobrze napisał tylko trochę nie zrozumiale :)
    zanim zdejmiesz pasek i rolki koniecznie zablokuj napinacz kołkiem grubości 1,5mm, a żeby to zrobić musisz obracać rolką napinacza w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
  • Poziom 16  
    czyli napinacza nie wymieniac piszecie
  • Moderator Samochody
    napinacz i rolka są odddzielnie, wymienia się samą rolkę
  • Poziom 16  
    pierdoły pisaliście normalnie trzeba cały przedni pas zwalić wraz z chłodnicą klimy i wody inaczej nic nie da się zrobić z paskiem rozrządu roboty na ładne pare godzin

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

temat można zamykać uporałem się z problemem