Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mysz silvercrest nie działa po instalacji modemu

Mr_Editor 02 Aug 2008 18:28 5602 8
    Mr_Editor
    Level 2  
    Witam...
    Piszę tutaj w nadziei, że będziecie mogli mi pomóc.
    Więc mój problem dotyczy zestawu silvercrest w którego skład wchodzi klawiatura bezprzewodowa i mysz. Zestaw jest sprowadzany z niemiec za śmieszne pieniądze więc trafiła mi się okazja. Klawiatura działa bez zarzutów natomiast mysz zachowuje się bardzo dziwnie. Kursor ani drgnie... u znajomego testowałem zestaw i chodzi elegancko. Postanowiłem zrobić format i reinstalkę windowsa w nadziei że to rozwiąże mój problem. i rozwiązało... na krótko. Gdy zacząłem instalować wszystkie sterowniki i oprogramowanie, to wtedy zauważyłem, że mysz przestała działać po zainstalowaniu modemu internetowego netii (model SAGEM F@st 800-840)... Odłączyłem modem od portu usb i po resecie komputera mysz działała, lecz po ponownym podłączeniu modemu mysz po pewnym czasie znów odmówiła posłuszeństwa. Cz ktos może wie jak temu zaradzić? z gór dziękuję za pomoc...
    11111olo
    Level 42  
    Wyłącz cały autostart i napisz czy myszka działa.
    Bogdanor
    Level 27  
    Możesz spróbować różnych portów USB i/lub wyłączyć oszczędzanie energii na tych portach... (menedżer urządzeń)
    Mr_Editor
    Level 2  
    Quote:
    Wyłącz cały autostart i napisz czy myszka działa.

coś mi mówi ten autostart, ale nie mogę sobie dokłądnie skojarzyć co to ;P gdzie to jest?
    EDIT:
    Co d portów USB, to zapomniałem dodać, że zestaw mam podłączony do tych okrągłych złączy ps/2
    Bogdanor
    Level 27  
    Pewna cześć ("autostartu") w menu START a reszta w wielu innych miejscach, miedzy innymi w rejestrze windows...
    Tak? Do ps2 ? No to nie wiem już, możesz też w nim (gałęzi ps2) wyłączyć to całe oszczędzanie energii (w tym ps2) ale nie wiem (tam chyba domyślnie jest to odhaczone..).
    11111olo
    Level 42  
    Jak wyłączyć autostart.
    Start -> Uruchom -> Msconfig i Enter
    Dalej to już chyba logiczne ;)
    Mr_Editor
    Level 2  
    Nie mam opcji wyłączenia oszczędzania energii w portach ps2. wyłączyłem w usb ale to nic nie dało.

Wyłączyłem też cały autostart i nic to nie dało.... może po prostu modem i mysz jakoś ze sobą kolidują? możliwe jest zainstalowanie innego oprogramowania do modemu?
    Bogdanor
    Level 27  
    Na pewno masz taka opcje w ps2 (gałęzie:klawiatury, mysz i inne....), ale wydaje mi się to nieistotne...Oczywiście że możesz poszukać nowszych sterowników do modemu, zestawu mysz+klawiatura...Generalnie możesz też przy okazji zainstalować nowsze stery od grafiki, dźwięku i DirectX.
    Mr_Editor
    Level 2  
    pobawię się z tym przy chwili wolnego czasu... narazie muszę doprowadzić kompa do porządku po reinstalce...może się jeszcze odezwę... thx za pomoc i pozdrawiam.