Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z danymi usera w XP

k0niu 02 Aug 2008 18:31 939 6
 • #1
  k0niu
  Level 23  
  Uruchamiam komputer po długiej nieobecności w domu, młodsze rodzeństwo twierdzi że używało go tylko do internetu, po ekranie powitalnym z wielkim napisem ZAPRASZAMY pokazuje się komunikat że nie można załadować ustawień osobistych, że błąd ten może być spowodowany brakiem uprawnień lub uszkodzonym kontem, następnie pojawia się kolejny komunikat o tym, że system będzie korzystał z tymczasowego konta (ogólnie to sama treść najprawdopodobniej była inna, ale nie sam sens uchwyciłem)

  Bardzo zależy mi na przykład na spersonalizowanych programach, ale w szczególności na kontaktach z OUTLOOKa które zbierałem przez wiele lat i teraz nie wiem jak to odzyskać, mam nadzieję że nie powtórzyłem tematu i że droczy forumowicze pomogą mi w moim problemie.


  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
 • #2
  PAblo241
  Level 14  
  Spróbuj utworzyć nowe konto użytkownika bo prawdo podobnie zostały usunięte pliki systemowe z danymi użytkownika.
 • #3
  piooo
  Level 29  
  Sprawdź w folderze Documents and Settings czy pozostało tam coś z Twojego konta , być może nie wszystko zostało skasowane i można będzie skopiować te dane do nowego konta. Jeśli konta brak to pozostaje tylko wykorzystanie jakiegoś programu do odzyskiwania danych.pozdrawiam
 • #4
  beo
  Level 36  
  Jeśli chodzi o outlook'a to interesuje Cię katalog C:\Documents and Settings\Nazwa uzytkownika\Dane aplikacji\Microsoft\Adress Book\ Rzeczywiście najlepiej skopiować cały katalog Document and Settings\NazwaUser'a\ Poza tym sprawdź czy zadziała przywracanie systemu. Dla młodziezy, polecam utworzenie specjalnego konta, o ograniczonych mozliwościach. W razie dalszych wątpliwości pisz śmiało.
 • #5
  Alana
  Level 37  
  Mysle z dane programow, kontakty z outlooka, gg, tresc maili itp wszystko tam jest, uszkodzeniu natomiast ulegl plik ntuser.dat w ktorym win zapisuje wszystkie preferencje uzytkownika.
  Ja problem bym ugryzla tak ze z trybu awaryjnego bym zalozyla nowe konto i potem poprostu poprzegrywala do katalogu z nowym profilem wszystkie pliki uzytkownika z starego konta.
  Oczywiscie chkdsk /f /r na c: i sprawdzenie partycji antywirusem tez nie zaszkodzi.
 • #6
  k0niu
  Level 23  
  Niestety ale książka adresowa nie zawiera żadnych wpisów...