Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matiz - kostka radia

maniek06 02 Aug 2008 22:59 4567 7
e-mierniki
    maniek06
    Level 10  
    Siostra kupiła Matiza. Poprosiła żebym zamontował radio. Niestety zamiast oryginalnej kostki wiszą tylko ucięte kable. Jakies zasilanie znalazłem ale nie chcę spalić radia. Potrzebuję schemat tej kostki, który kolor jest od czego. Pomocy!!!!
  • e-mierniki
    redelektron
    Level 20  
    Witaj, możesz coś więcej powiedzieć o tych wystających przewodach i kostce, która tam jest? Jakieś fotki czy coś takiego bo tak z pamięci i na odległość to lepiej nic nie podłączać :D
  • e-mierniki
  • Helpful post
    karel21
    Level 27  
    Bez miernika uniwersalnego się nie obejdzie.Pomóc może też zwykła bateria w celu znalezienia głośników.Oraz istotna sprawa to montowany typ radia.
    redelektron
    Level 20  
    Wydaje mi się że najlepiej pomógłby ktoś kto miał do czynienia z car-audio w Matizie i o ile nie była tu instalacja przerabiana. Miernik i bateria też się przyda...
  • Helpful post
    rico37p
    Level 28  
    Zaczynamy od czarnego przewodu (może być z paskiem) i to jest masa , podłączamy do niego próbówkę i szukamy plusa akumulatora, następnie szukamy plusa po stacyjce ,może być jeszcze też przewód ze światłem postojowym. Więcej napięć nie powinno być .Bierzemy baterię szukamy par przewodów posiadających jakiś wspólny kolor i podłączamy baterię powinno być słychać trzask i tak po koleji .
    maniek06
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedzi. Jutro się zabieram za szukanie. O efektach oczywiście poiformuję.Pozdrawiam.
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam.Przy podłączaniu głośników też ważna jest biegunowość.
    maniek06
    Level 10  
    Pełen sukces. Kable odnalezione, tyklo problem z umocowaniem, ale kieszeń leży już na poczcie do odbioru. Dzięki.