Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwięk z TV przez kino domowe

Panthasilea 02 Sie 2008 23:13 31586 26
  • #1 02 Sie 2008 23:13
    Panthasilea
    Poziom 2  

Witam!
    Posiadam kino domowe Samsung HT-THQ25 oraz telewizor Samsung LE32M7, połączone kablem HDMI. Co zrobić, żeby dźwięk z telewizora był słyszalny przez głośniki kina domowego? Połączyć oba urządzenia innym kablem? A może trzeba włączyć jakąś opcję w menu telewizora lub kina domowego? W instrukcji obsługi nie ma nic na ten temat.
    Pozdrawiam .

3 26
  • #2 03 Sie 2008 09:59
    fredpostrach
    Poziom 27  

Tylko podłaczenie innym przewodem ale jakim zalezy od gniazd jakie masz wyprowadzone w TV i w kinie. Podejrzewam ze czinch-euro bedzie tu trafionym przewodem.Euro do tv a chinch na wejscie kina o ile posiada wejscie na zewnetrzne źródło sygnału.

4
  • #3 03 Sie 2008 11:49
    Panthasilea
    Poziom 2  

Witam.
    W kinie domowym są wyjścia: AUDIO IN, Gniazdo wyjściowe VIDEO, Gniazda wyjściowe COMPONENT VIDEO, GNIAZDO SCART JACK, Gniazdo antenowe FM.
    W telewizorze: ANT IN dla anteny, DVI IN dla HDMI, GNIAZDO SCART JACK, dla słuchawek, zewnetrznych urządzeń audio-video, AUDIO OUT, PC IN i COMPONENT IN.

Zapomniałam jeszcze dodać, że telewizję mam z dekodera Polsat Cyfrowy, który ma wyjścia: SCART JACK, AUDIO i DIGITAL AUDIO OUT OPTICAL. Dekoder także jest Samsunga.

Czy w takim razie problem mógłby byc rozwiązany przez połaczenie dekodera z kinem domowym jakimś kabelkiem?
    Pozdrawiam i dziękuję za wcześniejszą odpowiedź:D

4
  • #4 03 Sie 2008 11:54
    DJ Max
    Poziom 30  

Oczywiście. Zapewne audio out w dekoderze to dwa gniazdka Cinch (RCA), takie okrągłe, czerwone i czarne albo czerwone i białe. W kinie domowym podobne gniazdka Audio In, spinasz je kabelkiem stereo Cinch-Cinch, do kupienia w każdym sklepie elektronicznym albo RTV.

4
  • #5 03 Sie 2008 12:31
    fredpostrach
    Poziom 27  

Jesli oglada TV tylko przez SAT to rozwiazanie trafione 100% z decodera do kina chinch-chinch

2
  • #6 03 Sie 2008 16:23
    Panthasilea
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za podpowiedź. Jak tylko kupię kabelek i będzie działało, to podziękuję jeszcze raz:D

1
  • #7 09 Lip 2012 17:16
    valdek12345
    Poziom 9  

Najprostsze połączenie :
    EURO MUSI BYĆ PEŁNE tz.( DLA LAIKA -WSZYSTKIE KABLE -ROZKRĘCIĆ SPRAWDZIĆ)
    A -EURO ROZGAŁĘZIACZ
    B-KABEL EURO-EURO
    C-KABEL EURO-6 X Chinch.
    1-do tv -- rozgałęziacz EURO( 1EURO DO TV MA- WYCHODZIĆ ROZGAŁĘZIACZ NA 2EURO)
    2-DVD PODŁĄCZAMY DO EURO(PEŁNE) I 2 EURO DO ROZGAŁĘZIACZA (ZOSTAJE 1 WEJŚCIE W ROZGAŁĘZIACZU)
    3-DVD PODŁĄCZAMY CHINCH ( U MNIE 2 CZERWONE -STARCZYŁY INNE SĄ LUZEM)
    DO WEJŚCIA AUDIO COMPONENT( AUDIO IN) A EURO DO ROZGAŁĘZIACZA .
    Zaznaczam że euro ma być pełne!!!
    Działa idealnie a w samsungu powiedzieli ze nie ma takiej opcji .
    dvd samsung HT-TP12 TELEWIZOR PLAZMA SAMSUNG +4

3
  • #8 29 Lis 2013 04:05
    lampucera
    Poziom 7  

witam posiadam telewizor led toshiba 42HL83G i kino domowe poioneer VSX-322-K DVD podpięte w wejście hdmi pod wzmacniacz a ze wzmacniacza z wyjścia hdmi do telewizora wszystko hula tylko w kinie domowym nie mam głosu z telewizora jak włożę płytę do dvd z muzyką to gra proszę o pomoc dziękuję dołączyłem zdięcia Dzwięk z TV przez kino domowe Dzwięk z TV przez kino domowe

0
  • #9 29 Lis 2013 08:49
    grubs
    Poziom 32  

Musisz połączyć wyjście optyczne TV (optical out) z wejściem optycznym (optical in) w Kinie domowym

3
  • #10 29 Lis 2013 15:24
    lampucera
    Poziom 7  

Dzięki za podpowiedź ale ja nie mam wejścia optycznego w tv tylko mam wejście na jedną cincz z opisem digital audio chyba że jest taki kabel przejściówka z optycznego na cincz podpowiedzcie czy dobrze myślę dziekuję

1
  • #11 29 Lis 2013 17:14
    grubs
    Poziom 32  

Wybacz ale ciężko znaleźć specyfikację do tej Toshiby i znalazłem ogólną wraz z innym modelem w którym było optyczne.
    W takim razie u ciebie jest coaxial out (wyjście nie wejście) i wpinasz do coaxial in w kinie domowym.
    Potrzebujesz kabel coaxialny.

1
  • #12 30 Lis 2013 01:11
    lampucera
    Poziom 7  

Czyli tak kupuję kabel coaxialny jaki ogólne wymogi są jakieś ? wpinam go w wejście wzmacniacza coaxial in 1 (cdr/tape) bo takie mam oznaczenie na wzmacniaczu i wpinam go do telewizora w wejście digital audio tak ?

1
  • #13 01 Gru 2013 11:54
    grubs
    Poziom 32  

lampucera napisał:
    Czyli tak kupuję kabel coaxialny jaki ogólne wymogi są jakieś ? wpinam go w wejście wzmacniacza coaxial in 1 (cdr/tape) bo takie mam oznaczenie na wzmacniaczu i wpinam go do telewizora w wejście digital audio tak ?

W zasadzie nie ma, te tańsze powinny być ok.
    2 pytanie - TAK z tym że w telewizorze masz wyjście nie wejście.

0
  • #14 02 Gru 2013 15:22
    lampucera
    Poziom 7  

Czyli dupa blada no to jedynym wyjściem zostaje wyjście na słuchawki z przejściem na cincze tak podłączyłem i gra tyle że w stereo na razie tak musi zostać nie będę wymieniał przecież telewizora . Dziękuje za wszystkie podpowiedzi pozdrawiam .

0
  • #15 02 Gru 2013 18:48
    grubs
    Poziom 32  

nie dupa blada tylko wszystko ok.
    Zwracam ci uwagę tylko że mylisz pojęcia (wejście to nie wyjście)
    Czyli kupujesz coaxialny i masz dźwięk DD 5.1

1
  • #16 03 Gru 2013 16:18
    lampucera
    Poziom 7  

A teraz załapałem o czym piszesz wyjście z telewizora digital audio to wyjścia takie samo jak na cincz które jest samo jedno osobno tak jak na tym zdjęciu moim i wpinam go do wzmacniacza w wejście coaxial in 1 (cdr/tape) tym kablem coaxialnym i ma być 5.1 tak?Z góry wielkie dzięki !

Dodano po 17 [minuty]:

Ostatnie pytanie jak połączę tak jak napisałem wyżej zwykłym kablem cincz to będzie grać gorzej czy w ogóle nie ? tak dla sprawdzenia tego wyjścia i wejścia ?

1
  • #17 03 Gru 2013 17:12
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lampucera napisał:
    Ostatnie pytanie jak połączę tak jak napisałem wyżej zwykłym kablem cincz to będzie grać gorzej czy w ogóle nie ? tak dla sprawdzenia tego wyjścia i wejścia ?

Do sprawdzenia to wystarczy, w końcu coaxial, to nic innego, jak chinch....., tylko, ze duużo lepszej klasy jakościowo jest to wykonane, i z lepszych materiałów.

1
  • #18 03 Gru 2013 21:03
    lampucera
    Poziom 7  

Dzięki o to mi chodziło a jakie ustawienie na wyświetlaczu wzmacniacza żeby z tego wejścia pobierało dźwięk ?

2
  • #19 03 Gru 2013 21:51
    grubs
    Poziom 32  

Chyba żartujesz.
    Masz obie instrukcje, wystarczy przeczytać.

1
  • #20 11 Gru 2013 16:32
    DaDawid
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam TV LG 42LN5400-ZA i kino domowe LG LH-T250 brak dźwięku z TV na kino,
    z dekodera na kino działa,
    znalazłem coś takiego jak przejściówki "spdif konwerter" ale te ceny przerażają, może uda się to jakoś inaczej podłączyć?
    z góry dzięki.

0
  • #21 11 Gru 2013 19:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

DaDawid napisał:
    Posiadam TV LG 42LN5400-ZA i kino domowe LG LH-T250 brak dźwięku z TV na kino,

Czym, w jaki sposób to jest ze sobą połączone?.
    DaDawid napisał:
    z dekodera na kino działa,

jw., jaki to dekoder, firma, nazwa, producent....
    DaDawid napisał:
    znalazłem coś takiego jak przejściówki "spdif konwerter" ale te ceny przerażają

A, jesteś pewien na 100%, że to zadziała, manual od tv przeczytany, czy tv daje możliwość uzyskania, i w jakich okolicznościach w ogóle dźwięku z tego portu :) .

0
  • #22 11 Gru 2013 20:35
    DaDawid
    Poziom 2  

dekoder to mediaBOX+ HD RECORDER nc+
    http://satkurier.pl/news/83945/mediabox-nowy-dekoder-dla-nc.html

dekoder z kinem domowym jest połączony czymś takim:
    https://obrazki.elektroda.pl/8988134000_1374496991.jpg

niestety podłączenie tego do TV czy też przez samo chinch nie daje efektu
    w instrukcji TV niema nic na temat podłączenia kina domowego do TV, wszystkie dostępne opcje w TV sprawdzałem,
    dostępne opcje w TV to:
    1. TV głośniki, które właśnie są zaznaczone bo inaczej nie gra
    2. Głośnik zewnętrzny (optyczny)
    po zaznaczeniu tej opcji jest jeszcze możliwość wybrania wyjście dźwięku cyfrowego PCM lub Auto
    3. synchronizacja dźwięku LG (połączenie optyczne)

Ustaw. AV Sync. mam Wł/Wyłączone i tu jest jeszcze opcja do zanaczenia Bypass

właśnie nie wiem również czy i (spdif konwerter) zadziała

mam nadzieję, że piszę wystarczająco jasno i coś zaradzisz ;)

0
  • #23 11 Gru 2013 20:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

KOCUREK1970 napisał:
    manual od tv przeczytany, czy tv daje możliwość uzyskania, i w jakich okolicznościach w ogóle dźwięku z tego portu

DaDawid napisał:
    w instrukcji TV niema nic na temat podłączenia kina domowego do TV

Nie ma co gdybać, i wywalać być może kasę na niepotrzebne w ogóle części, bo i tak to być może nie zadziała.
    W 99% przypadków, dźwięk na porcie optycznym, jest tylko i wyłącznie z wewnętrznego dekodera DVB-T, z niego, i tylko z niego, dlatego dzwoń na infolinię producenta tv, tam Ci powiedzą, czy dźwięk po takim połączeniu jak chcesz się pojawi, tylko, ze jest jeden malutki problemik, a mianowicie, to KD, nie ma możliwości podłączenia do niego niczego innego, jak tylko dźwięku analogowego po chinchach, więc bez sensu ten konwerter, po co przerabiać dźwięk cyfrowy, na analogowy, i wydawać na to 200 zł, skoro możemy go bezpośrednio podłączyć to kina domowego z tv.
    Tv z KD musisz po prostu podłączyć taką samą przejściówką, jak masz połączony dekoder z tym KD, tylko, jeśli chcesz zachować obydwa takie połączenia, to będziesz przekładał kable w KD.

0
  • #24 11 Gru 2013 21:58
    DaDawid
    Poziom 2  

tą przejściówkę również podłączałem do tv i nic to nie pomogło, więc tak jak piszesz i tak jak myślałem zadzwonię na infolinię, tam muszą mi powiedzieć co jest, dzięki, pozdro ;)

0
  • #25 12 Gru 2013 00:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

DaDawid napisał:
    tą przejściówkę również podłączałem do tv i nic to nie pomogło,

Ale gdzie w KD podłączyłeś drugi koniec kabla, skoro w jednym AUDIO IN masz już wpięty dekoder w tym kinie.
    Najlepiej będzie, jak zrobisz fotkę tyłu tego kina, i wrzucisz tu na serwer.

1
  • #26 12 Gru 2013 07:59
    DaDawid
    Poziom 2  

dekoder z TV jest podłączony przez kabel HDMI
    do dekodera jest podłączony AUDIO IN a do KD chinch
    TV z dekoderem jest połączony HDMI
    chcę aby działało KD tylko i wyłącznie na połączeniu TV i KD, teraz KD mam podłączone do dekodera ponieważ z TV nie daje dźwięku na KD,
    dlaczego chcę aby dźwięk był z TV na KD, ponieważ często podłączam Lapka z filmem do TV albo konsolę i tu mam tylko dźwięk z TV a KD milczy.
    Foto KD:
    http://www.forumpc.pl/uploads/monthly_03_2009/post-37032-1237032637.jpg

0
  • #27 12 Gru 2013 10:00
    grubs
    Poziom 32  

Dostałeś już odpowiedź.
    Podsumowując :
    1. Jeżeli na infolinii stwierdzą że każdy sygnał audio przychodzący do TV jest wystawiany na wyjście optyczne (prawdopodobnie tak będzie) potraktuj to z pewną dozą nieufności i zamów konwerter z możliwością zwrotu na wszelki wypadek.
    2. podpinasz konsolę, laptopa i dekoder analogicznie, przepinając kable. laptop - mini jack na chinche, konsola - wyjście av na chinche. Możesz też zastosować jakiś przełącznik z wyjściami na chinche żeby nie przepinać kabli za każdym razem.

0