Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera bezprzewodowa do modelu

mggarbi 03 Aug 2008 02:26 6271 17
Computer Controls
    mggarbi
    Level 15  
    witam :D mam mały problem i pytanie do Was
    posiadam mały model samolotu i chcę zamontować do niego małą kamerę
    która będzie miała zasięg od 150-200m jaką kamerę zastosować i jakie dalsze podzespoły tak aby obraz było widać w laptopie ,czy da się włożyć kamerę z telefonu komórkowego ??????????? nie licze na sukces ale mogę spróbować z góry dziękuje:D

Przeniosłem z Mikrokontrolery. [c_p]
  • Computer Controls
    krzychS
    Level 29  
    Wykonanie takiego toru transmisyjnego jest możliwe :)
    Wystarczy zdobyć:
    - kamerkę z wyjściem analogowym sygnału,
    - tuner - dla zakresu częstotliwości 900-2000MHz wystarczy sam tuner satelitarny (bez konwertera),
    - mały i lekki nadajnik video
    jatzek j
    Level 21  
    Siemanko .,,Chyba '' dla konstrukcji , przepraszam amatorskiej , mój szanowny przedmówca z zakresem częstotliwości [grubo] przesadził .

Moderated By Mariusz Ch.:

Wielokrotnie zwracałem się z prośbą o niestosowanie slangu. Nie wszyscy użytkownicy forum tolerują takie zwroty.

• Computer Controls
    mkpl
    Level 37  
    Najprościej to jakaś kamera z monitoringu (są małe i mają wyjście analogowe) następnie modulator z magnetowidu (praktycznie gotowy nadajnik), a za odbiornik obojętnie jaki TV lub karta telewizyjna.

jatzek j Wcale nie, pomysł zaproponowany przez krzychS też jest bardzo trafny z tym, że trudniejszy w wykonaniu, ale za to antena znacznie mniejsza

Dodano po 4 [minuty]:

A co do kamerki z telefonu nie ma szans...
    Po pierwsze trudność wykonania sterownika do niej jest taka, że naprawdę niewielu by podołało poza tym dostępność układów nie wspominając o kosztach ;)

[!]
    wladi.klimek
    Level 18  
    Tu jest kamera na 2,4GHz -
    Link
    po dodaniu lepszej (dłuższej) anteny, zasięg być może wzrośnie do tych 100-150m.

Pozdrawiam
    mggarbi
    Level 15  
    a czy stary tuner analogowy wystarczy a czy ktoś ma jakiś schemacik bardzo proszę :D pozdrawiam :D
    mggarbi
    Level 15  
    posiadam stary tuner 900-2150MHz firmy LIFESAT model LS 202 wystarczy?????????:D
    krzychS
    Level 29  
    Zależy jaką kamerę i nadajnik wybierzesz.
    Jaki ciężar można zamontować w modelu ?
    mggarbi
    Level 15  
    tak do 30g może być .to model spalinowy więc da rade jakieś 50g :D co innego w samolociku .....
    krzychS
    Level 29  
    30g to niewiele. W tym ma się zmieścić ciężar: kamery, nadajnika, oraz zasilania !
    mggarbi
    Level 15  
    no to ile mogło by to ważyć??????? czy zasilanie nie mogłoby być z wbudowanego akumulatorka ??? i cy dużo to miejsca zajmie pod karoserią ????
    krzychS
    Level 29  
    Miejsca nie zajmie wiele. Problem może być z ciężarem, ale jak poszukasz to znajdziesz odpowiedni zestaw :)
    mggarbi
    Level 15  
    a jakiś schemacik blokowy tego wszystkiego można grzecznie poprosić???...:Dpozdro....
    krzychS
    Level 29  
    Schemacik blokowy ?
    w modelu: <kamera>-<nadajnik>
    na Ziemi : <odbiornik>-<tv lub komputer z kartą tv>
    Zasilanie zależne od zastosowanych elementów.
    mggarbi
    Level 15  
    no dobra dzięki hyba wiem jak to już zrobić :D
    mggarbi
    Level 15  
    o dziękuje ci bardzo r2d2004 pozdrawiam:D

Dodano po 20 [minuty]:

nie jest to takie straszne jak inni gadają ciekawa konstrukcja samolociku no jeszcze ras dzięki :D