Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop, problem z podświetleniem.

03 Sie 2008 09:38 2051 10
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam problem ze swoim laptopem Fujitsu Siemens ESPRIMO Mobile v5505.
    Zanika mi w nim podświetlenie (miga, a czasem w ogóle się wyłączy), pomaga poruszanie matrycą i ustawienie w "odpowiedniej" pozycji, jest z tym coraz gorzej, częściej podświetlenia nie ma niż jest. Podłączałem również zewnętrzny monitor i tam wszystko jest ok.

Czy może ktoś przypuszcza w czym tkwi problem? I jak go rozwiązać?

Pozdrawiam:)
  • Poziom 39  
    Jeśli notebook jest na gwarancji to oczywiście skorzystać z niej, jeśli gwarancja już wygasła to należy zdemontować obudowę LCD i usunąć usterkę. Prawdopodobnie wtyczki się poluzowały.
  • Poziom 9  
    Niestety gwarancji już nie mam. A które wtyczki mam przejrzeć? Ktoś też mi powiedział, że może to być problem z inwerterem, czy to prawda?

Dzięki z góry za pomoc.
  • Poziom 39  
    Może być, że inverter jest uszkodzony ale tak nie musi być. Proszę sprawdzić luty pod gniazdem. Proszę również sprawdzić taśmę do matrycy.
  • Poziom 9  
    hmmm pomogło dociśnięcie wtyczek przy inwerterze:)

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś wie, czego przyczyną może być denerwujące piszczenie, tak mniej więcej w lewej górnej części obudowy?

Pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Piszczy od momentu włączenia laptopa?
  • Poziom 9  
    Tak, piszczy od razu gdy się go włącza. Wpływ na to piszczenie ma np praca HDD, nie wiem jak to opisać. Dźwięk ten staje się mniej uciążliwy, gdy laptop jest podpięty pod zasilacz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    A czy można temu jakoś zaradzić? Trochę to jest uciążliwe.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Osobiście zalewam cewki płynnym plastikiem z pistoletu.

Laptop, problem z podświetleniem.