Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Gorenje raz chłodzi raz nie, żarówka czasami świeci

03 Sie 2008 09:40 7606 3
 • Poziom 9  
  Witam.
  Mam problem z lodówką Gorenje model RK4235E.
  Chodzi o to że lodówka raz się załącza i chłodzi normalnie a czasami doprowadza praktycznie do rozmrożenia. Druga sprawa to wariująca żarówka oświetlenia,czasami świeci normalnie a czasami lodówka chodzi a żarówka się nie świeci, kiedy wyciągnę wtyczkę z gniadka i powoli ją wkładam spowrotem, to żarówka mignie ale już nie świeci.
  Orientuje się ktoś może gdzie znajduje się czujnik otwarcia drzwi?
 • Poziom 17  
  Masz prawdopodobnie uszkodzone oba elementy, czyli termostat oraz włącznik magnetyczny, ewentualnie może nie kontaktować na złączach termostatu. Włącznik magnetyczny znajduje się w obudowie głównej termostatu, jest to taka mała kostka z 4 kabelkami. Żeby zdjąć obudowę musisz od dołu odciągnąć 2 zamki, wtedy ci się odsłoni całość. Jeśli podasz jej numer artykułu to ci powiem dokładnie jaki typ termostatu i włącznika tam idzie. Włącznik magnetyczny definitywnie uszkodzony - do wymiany.
 • Poziom 9  
  Włącznik magnetyczny już zamówiony.
  Jeszcze jedno pytanie ad.termostatu. Bo teraz lodówka chodzi prawie cały czas (nie zaobserwowałem żeby się wyłączała) ale kiedy np. temp. w lodówce jest ok 5 stopni a pokrętło termostatu przekręce z 7 na 6 to agregat się wyłącza, czy to znaczy ze termostat jest ok?
 • Poziom 17  
  To znaczy, że termostat zareagował. Ale może również wariować jak w totolotku, czyli ci raz zareagować innym razem nie.
  Najlepiej wybadaj ile czasu ci chodzi sprzęt na powiedzmy ustawieniu 4 oraz jaką temperaturę masz w komorze chłodziarki w połowie wysokości.
  Wtedy będzie wiadomo mniej więcej co i jak. Czy czepić się termostatu czy czego innego.