Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Bravo 2.0 97r. nie pali po przekładce

saly 03 Sie 2008 10:34 2679 3
  • #1 03 Sie 2008 10:34
    saly
    Poziom 32  

Witam
    Fiat Bravo 2.0 pięć garów, w samochodzie przekładano silnik i skrzynie, auto przed przekładką paliło normalnie silnik przełążono z uwagi na jego wyeksploatowanie (brał olej) teraz nie chce odpalić, zasilanie na wtryski i cewki jest pompka się załącza, czujnik położenia wału ok, brak iskry i impulsów na wtryski. Po włożeniu kluczyka lampki się zapalają lampka wtrysku gaśnie po dłuższej chwili, lampka code wogóle się nie zapala (żarówka sprawdzona jest ok) trochę to dziwne bo auto ma immo, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i nic, nie wiem czy moduł immo nie dostaje zasilania że nie zapala lampki, nie moę go znaleść żeby sprawdzić zasilanie.

0 3
  • Pomocny post
    #2 03 Sie 2008 12:04
    licho23
    Poziom 20  

sie ma
    centralka immo jest z lewej strony kolumny kierowniczej nad bezpiecznikami, jak masz kartę kodową to można go odjarać z pedału przyspiesznika albo ostatecznie zrobić off.

0
  • #4 09 Sie 2008 06:52
    saly
    Poziom 32  

Sprawdziłem wszystko jeszcze raz i było kilka uszkodzeń zrobionych przez mechanika przekładającego silnika, na początku ECU wołał immo zrobiłem, potem czujnik RPM zrobiłem, teraz ECU pokazuje błąd czujnika wałka rozrządu, moje pytanie jak go sprawdzić, przewody od czujnika do ecu (pin 8 i12) sprawdzone tylko nie wiem jak spradzić sam czujnik, w oplach na środkowym pinie musi być 666hz czy w fiacie jest coś podobnego.
    Przed przekładką silnik miał wymieniony rozrząd, mechanik mówi że nie jest pewny ustawienia rozrządu bo twierdzi że nie ma tam znaków.
    Czy może problem tkwi złym ustawieniu rozrządu a nie w samym czujniku.

0