Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi concert (chowane gałki) - problem z dźwiękiem

gagatek_rr 03 Sie 2008 10:57 3805 9
  • #1 03 Sie 2008 10:57
    gagatek_rr
    Poziom 2  

Audi concert z chowanymi gałkami. Mam problem z dźwiękiem. Założyłem takie radio w swoim A2, wpisałem kod, ustawiłem stacje, ale na drugi dzień włączyłem radio przez wyciśnięcie lewej gałki i dźwięk się nie pojawił. Volume pokazuje 7 czyli powinno być coś słychać a tu nic. Po kilkukrotnym włączeni/wyłączeniu radia dopiero pojawia się dźwięk. Nie ma reguły po którym. Może jest coś, o czym nie wiem, a może radio jest zepsute... Ratunku! :cry:

0 9
  • #3 03 Sie 2008 17:04
    fabi
    Spec od car audio

Radio w którym pada procek nie pokazuje poziomu głośności na wyświetlaczu radia oraz gałkę ma tylko jedną na środku. Już parę takich radioodtwarzaczy naprawiłem poprzez wymianę procka. Mam jeszcze kilka szt. procesorów.

0
  • #4 04 Sie 2008 08:37
    gagatek_rr
    Poziom 2  

Na wyświetlaczu pokazuje się regulacja głośności. Czy takie objawy daje padnięty procek? Kupiłem to radio niedawno na allegro i jeszcze mogę próbować je reklamować.

0
  • #5 04 Sie 2008 09:14
    rybeh
    Poziom 26  

Bywa że złe jest połączenie na złączu płyta główna - "panel". Jest to skutek siłowego demontażu z samochodu. Trzeba odkręcić "panel", odgiąć do tyłu boczne blachy i "panel" przykręcić. Być może to to.

0
  • #6 04 Sie 2008 13:56
    djlj24
    Spec od car audio

Skoro pokazuje regulację głosu to na logikę połączenie jest - procesor dostaje informacje od enkodera. Czy na wyjściach liniowych jest sygnał? Czy stacje są odbierane - chodzi RDS? Trochę mało informacji.

0
  • #7 04 Sie 2008 14:54
    gagatek_rr
    Poziom 2  

RDS działa. Radio znajduje stacje i ich nie "gubi". Poza tym jednym wszystko działa bez zarzutu. Jeżeli już się pojawi dźwięk to też się nie wyłącza. Można regulować tony... Wszystko jest ok. Tylko przy załączaniu przeważnie radio nie gra.

0
  • #8 04 Sie 2008 19:30
    djlj24
    Spec od car audio

Możliwości jest kilka. Albo radio jest uszkodzone, albo też jeden z przewodów łączy się gdzieś z masą (np. w przelotce do drzwi) i wtedy radio wyłącza stopnie mocy aby ich nie uszkodzić. I od tego bym zaczął.

0
  • #9 05 Sie 2008 00:34
    apap
    Poziom 21  

Podłącz to radio na stole, poza instalacją, plusy, masa i głośniki. To Ci wyjaśni wszystko.

0
  • #10 11 Sie 2008 17:49
    gagatek_rr
    Poziom 2  

Podobno jest to objaw typowy jeżeli radio jest zamontowane bez modułu KanBus (czy jakoś tak) Kłopoty z dźwiękiem, z podświetleniem, samoistne ściszanie i wyłączanie radia co godzinę. Podobno pomoże (na wszystko oprócz samoczynnego wyłączania się radia co godzinę) wyjęcie, z kostki zasilania, kabelków oznaczonych KBUS i BOSE. Czy to możliwe? Wyciągnę i sprawdzę. Dam znać jak wyszedł eksperyment. Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów