Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawne podłączenie Technics SH-EH750 z odtwarzaczem DVD

03 Sie 2008 12:09 3905 7
  • Poziom 9  
    witam,

Mam pewien problem próbuje podlączyć odtwarzacz DVD Philips DVP5160 z zestawem Technicsa SH-EH 750.
    Wykonuje to połączenie za pomocą kabli Audio Out(L/R) jak pokazałem na fotkach:
    DVD
    http://i2.photobucket.com/albums/y15/burak10/P1000728.jpg
    Wieża
    http://i2.photobucket.com/albums/y15/burak10/P1000731.jpg

jednak nie jestem pewnien czy zrobilem ok, ponieważ w odtwarzaczu mam jeszcze gniazdo Digital Out Coaxial, a w sprzęcie Technicsa są jeszcze gniazda DVD 6ch INPU.

Bardzo Was proszę o poradę czy powinienem zainwestować w jakieś specjalistyczne okablowanie aby móc się raczyć dźwiekiem ze wszystkich głośników w systemie Pro Logic (obecnie graja tylko 2 przednie).
    Wszystkie głośniki graja tylko gdy mam włączony "system" Super Surround.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Tak naprawde to niemasz pełnego 5.1 AC3 lub DTS sprawdze co technics potrafi ale on chyba niema wbudowanych decoderów 5.1 wiec zawsze bedzie to sztuczne surround . DVD ma wyjscie coaxial wiec tutaj pełny zespolony sygnał 5.1 w postaci cyfrowej wychodzi natomiast to co widac po gniazdach technics przyjmie tylko analog .

Dodano po 12 [minuty]:

Acha czyli ten technics to wieżyczka to ciezka sprawa zeby to razem zgrac najproscie to kupić inne dvd które posiada wyjscia 5.1 analogowe . Były kiedys odrebne decodery do 5.1 ( z cyfrowego sygnału robiły analog) ale wyszły z mody bardzo szybko.

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Poziom 9  
    czyli pozostaje mi jakaś opcja?? :)
  • Poziom 27  
    Kupno nowego dvd z analogowymi wyjsciami 5.1 najtaniej .
  • Poziom 9  
    a czy jesli nie jestem "audiofilem" i bede z tego "kina domowego" korzystał tylko na zasadzie filmów w formacie divx plus muzyka mp3 od czasu do czasu na zmiane z radiem taka inwestycja jest warta swieczki?
    chodzi mi o to czy równiża pomiędzy "prawdziwym" dźwiękiem przestrzennym (Pro Logic) a tym udawanym surround będzie powalająca czy praktycznie nie zauwazalna - jak kupno wypasionego telewiezora do ogladania kablowki analogowej ?? :)

nie mam zielonego pojęcia na temat DVD z wejściami analogowymi mógłbyś mi coś zaproponować - obsługujące filmy w formacie Divx?

Dzięki za pomoc
  • Moderator
    Do divX i mp3 w zupełności wystarczy Ci sprzęt, który posiadasz.
  • Poziom 27  
    Jesli masz zamiar kiedykolwiek oglądać filmy i koncerty w pełnej matrycy 5.1 lub 6.1 to musisz coś zmienić jesli to co wymieniłeś to nie .Mp3 i divixy to i tak zapis stereo.
  • Poziom 9  
    "kiedyś" w przyszłości na pewno będe chciał ale skoro na oglądanie filmów wystarczy ten sprzęt i nie warto wydawać kasę to wstrzymam się jeszcze dzięki za pomoc