Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o pomoc Iiyama BX3814UT LCD 15"

03 Sie 2008 21:11 993 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich jestem właśnie w trakcie budowy projektora na bazie rzutnika,zamówiłem matryce 15 calową Iiyama BX3814UT.Gdy ją dostałem okazało się że niema zasilacza potrzebny był 12V/4A niestety nie znałem sie na tym więc postanowiłem użyć zasilacza z głośników Creative 2.1 o wartości 12V/2.9A .Włączam monitor za 1 razem nic się nie stało za drugim coś wystrzeliło w środku i ulotnił się dym ( po rozebraniu monitora na 1 rzut oka wszystko ok nic "niespalone")...:/ Nie wiem czy już całkowicie zniszczyłem monitor czy tylko to było jakieś spięcie dlatego proszę was o pomoc jeśli coś wiecie co było nie tak (Zasilacz 12V/4A już zamówiony tylko nie wiem czy kasa czasami nie poszła na marne) Zasilacz w 100% cały strzeliło coś w płytce na której znajdują się przyciski od monitora.

To jest właśnie ten monitor ==> http://pl.youtube.com/watch?v=n6n6jW0XIV0

w 1min 20 sek widać dokładnie tą część (miedzianą) gdzie nastąpiło spięcie proszę o pomoc
  • Poziom 39  
    Myśle że jak to zasilacz od Creativów to on daje prąd przemienny, dopiero w głośnikach jest prostownik, no cóż załatwiłeś sobie monitor prawdopodobnie.
    PS. Jak gołym okiem nic nie widac to skąd wiesz, że nastąpiło to w tym miedzianym??
    PS2. To miedziane to transformator od prawdopodobnie świetlówek.
  • Poziom 9  
    Nie da rady w żaden sposób tego naprawić lub wymienić ? zasilacz 12V/4A będe miał do wtorku najpuzniej mam nadzieje że monitor odpali :(

PS1 z tego że po rozkręceniu podczas "wąchania" to miejsce było czuć najbardziej oraz byle lekko "nadtopione"

PS2 Skoro to transformator od świetlówek to reszta będzie sprawna po podłączeniu dobrego zasilania ? (świetlówki nie są potrzebne byle by elektronika działała oraz obraz był wyświetlany ponieważ podświetlenie wykorzystuje z rzutnika)