Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z zaprogramowaniem pamięci eeprom 24c04WP

maryurz 03 Aug 2008 21:23 3424 1
    maryurz
    Level 11  
    Jak zaprogramować pamięć eeprom 24c04WP ? Próbowałem JDM'em, montowałem też układy znalezione na stronie elektroda a także z netu ale nie mogę w żaden sposób zapisać danych w tej pamięci (Błąd weryfikacji przy adresie 0001f - czyli nie zapisano). Wyczytałem, że WP oznacza Write Protection, czyli mam rozumieć zabezpieczenie przed zapisem?
    Dodam, że pamięci bez tego oznaczenia programują się bezproblemowo na każdym z w/wyż. programatorów (używam programów ICprog oraz PonyProg). Może ktoś z szanownych użytkowników zna metodę zapisu takich układów i podpowiedziałby jak podłączyć tą pamięć aby był możliwy zapis.
    Ze specyfikacji układów wyczytałem, że nóżka nr 7 w 24c04 oznaczona jest jako TEST, natomiast w 24c04WP oznaczono jako WC (Write Control).
    Za każdą pomoc będę niezmiernie wdzięczny.
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    Odpowiedź masz TAM, strona 4, lewa szpalta:
    czyli podczas programowania na WP ma być stan niski - LOW - co jest normalnie kiedy ten pin nie jest podłączony (jest wewnętrznie podłączony przez rezystor do Vss - pulled LOW internally).
    A teraz ZOBACZ gdzie dołączony jest ten pin - WP (7 na schemacie niżej - tylko licz dobrze... => RB7; podłączony - w czasie programowania - do HIGH) w oryginalnym programatorze JDM:
    Jens'a Dyekjar'a - czyli; Jens Dyekjar Programmer.

Rada: przy wkładaniu tej pamięci do podstawki programatora - w celu jej programowania - odegnij "nóżkę" 7 tak, by została w "powietrzu"... :idea: :D

Pozdrawiam