Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z zaprogramowaniem pamięci eeprom 24c04WP

maryurz 03 Aug 2008 21:23 3424 1
 • #1
  maryurz
  Level 11  
  Jak zaprogramować pamięć eeprom 24c04WP ? Próbowałem JDM'em, montowałem też układy znalezione na stronie elektroda a także z netu ale nie mogę w żaden sposób zapisać danych w tej pamięci (Błąd weryfikacji przy adresie 0001f - czyli nie zapisano). Wyczytałem, że WP oznacza Write Protection, czyli mam rozumieć zabezpieczenie przed zapisem?
  Dodam, że pamięci bez tego oznaczenia programują się bezproblemowo na każdym z w/wyż. programatorów (używam programów ICprog oraz PonyProg). Może ktoś z szanownych użytkowników zna metodę zapisu takich układów i podpowiedziałby jak podłączyć tą pamięć aby był możliwy zapis.
  Ze specyfikacji układów wyczytałem, że nóżka nr 7 w 24c04 oznaczona jest jako TEST, natomiast w 24c04WP oznaczono jako WC (Write Control).
  Za każdą pomoc będę niezmiernie wdzięczny.
 • #2
  Quarz
  Level 43  
  Witam,
  Odpowiedź masz TAM, strona 4, lewa szpalta:
  problem z zaprogramowaniem pamięci eeprom 24c04WP
  czyli podczas programowania na WP ma być stan niski - LOW - co jest normalnie kiedy ten pin nie jest podłączony (jest wewnętrznie podłączony przez rezystor do Vss - pulled LOW internally).
  A teraz ZOBACZ gdzie dołączony jest ten pin - WP (7 na schemacie niżej - tylko licz dobrze... => RB7; podłączony - w czasie programowania - do HIGH) w oryginalnym programatorze JDM:
  problem z zaprogramowaniem pamięci eeprom 24c04WP
  Jens'a Dyekjar'a - czyli; Jens Dyekjar Programmer.

  Rada: przy wkładaniu tej pamięci do podstawki programatora - w celu jej programowania - odegnij "nóżkę" 7 tak, by została w "powietrzu"... :idea: :D

  Pozdrawiam