Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak obrócić wyświetlacz? Przenośny odtwarzać DVD z LCD

wawaks 03 Sie 2008 21:35 1551 3
  • #1 03 Sie 2008 21:35
    wawaks
    Poziom 9  

Witajcie!
    Mam przenośny odtwarzać DVD z ekranem LCD 7". Niestety nie ma opcji obrotu wyświetlacza o 180st., a chciałbym go zamontować do góry nogami w samochodzie.

Czy istnieje jakaś możliwość sprzętowego obrócenia wyświetlacza?

Wyświetlacz jest podpięty podobnie jak w laptopach: 2 komplety kabli, jeden ekranowany, a drugi złożony z 8 przewodów.

Ewentualnie: czy można bezpiecznie przedłużyć te przewody? (oddzielić monitor od odtwarzacza) Jak długie maksymalnie mogą one być?

Pozdrawiam, Sławek.

0 3
  • #2 27 Sie 2008 18:17
    Tremolo
    Poziom 43  

Jeżeli pozwalaja na to przewody i obudowa to po przeróbkach będzie się to dało zrobić. Kable przedłużane nie dają takiej jakości. Jeżeli przewodów jest mniejsza ilość można spróbować. Przy większej (kilkadziesiąt) już się nie opłaca.

0
  • #3 27 Sie 2008 18:29
    wawaks
    Poziom 9  

Wielkie dzięki.
    Poradziłem sobie tak:
    1) Na szczęście mam wysokie auto
    2) wygiąłem na gorąco obudowę z plexi
    3) dopasowałem obudowę do półki pod dachem
    4) zamontowałem.
    Nie jest to tak fajne jak obrócony ekran, bo zajmuje trochę więcej miejsca, ale jak wspomniałem mogę bez problemu w moim aucie jeździć w cylindrze na głowie.
    Pozdrawiam, Sławek.

0
  • #4 24 Wrz 2008 05:21
    misiupan
    Poziom 35  

Witam, czy nie możesz zamontować matrycy do góry nogami w obudowie? , kwestia tylko czy kabelki wystarczą na długość. Niektóre kontrolery -scaler , ma możliwość obrócenia obrazu robiąc zworkę na odpowiednim pinie , być może w twoim sprzęcie jest taka możliwość , musiałbyś poszukać dokumentacji od tego układu.

0