Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

challanger - jaka diagnoza

04 Sie 2008 01:06 1485 4
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie

Na wstępie zaznaczam że przeszukiwałem forum ale nic na mój temat nie znalazłem

Zakupiłem Hondę Civic 98r. z alarmem challanger ( niestety nie wiem jaki model). Niestety alarm nie pracuje poprawnie. Po pierwsze dioda świeci się na stałe niezależnie od tego czy samochód stoi zamknięty czy jedzie. Pilotem ( prostokątny - dwa małe guziczki II oraz III + niżej duży I) mogę jedynie zamknąć drzwi ( wszystkie oprócz kierowcy) - otworzyć juz się nie da. Najprawdopodobniej ustawiona jest cicha praca bo światła migają ( jedno mignięcie lub dwa mignięcia) ale dźwięków brak. Podejrzewałem awarię syreny ale funkcja paniki ( przytrzymanie I) wzbudza sygnały dźwiękowe i świetlne. Oczywiście "załączony" alarm nie reaguje na otwieranie drzwi czy uruchamianie pojazdu

Z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam
    Arkadiusz Felczyński - arex2006
  • Poziom 26  
    Alarm jest w trybie serwisowym. Odszukaj centralkę, na naklejce będziesz miał typ centrali, podaj na forum, powiem jak wyjść z trybu serwisowego.
  • Poziom 10  
    z tym trybem serwisowym to też tak przypuszczałem. Przewody od syreny idą lewą stroną więc domyślam się że centralka gdzieś tam może być. Nie chciałbym za dużo autka demontować. Dzięki za pomoc. Jak odszukam centralkę to napiszę jaki to typ, dalej to juz ze strony clifforda sobie instrukcję ściągnę.
    pozdrawiam

edit:
    z trybu serwisowego wyszedłem za pomocą pilota :)
    typ alarmu to: Challenger ST 800
    niestety nadal nie zamykają się drzwi kierowcy i żadne z pilota się nie otwierają. Alarm sam w sobie działa tylko ten centralny coś nie za bardzo. Zgaduję że siłownik master jest padnięty. Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie

PS. do alarmu podłączona jest jeszcze jedna mniejsza( wielkości pudełka zapałek) płytka w czarnej obudowie z naklejką clifford z tyłu. Jeden kabelek od tej płytki idzie do centralki ( szary) natomiast z drugiej strony wychodzą 2 wtyczki 2pinowe ( z kabelkami). Co to jest?

pozdrawiam - arex2006
  • Poziom 26  
    arex2006 napisał:
    .....do alarmu podłączona jest jeszcze jedna mniejsza( wielkości pudełka zapałek) płytka w czarnej obudowie z naklejką clifford z tyłu. Jeden kabelek od tej płytki idzie do centralki ( szary) natomiast z drugiej strony wychodzą 2 wtyczki 2pinowe ( z kabelkami). Co to jest?

pozdrawiam - arex2006

Czujnik ultradźwiękowy.

arex2006 napisał:
    niestety nadal nie zamykają się drzwi kierowcy i żadne z pilota się nie otwierają. Alarm sam w sobie działa tylko ten centralny coś nie za bardzo. Zgaduję że siłownik master jest padnięty. Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie.

Sprawdź czy pomarańczowy i zielony przewód z centrali są podłączone do instalacji w samochodzie. Te przewody sterują fabrycznym centralnym zamkiem. Civic z tego roku nie miał siłownika w drzwiach kierowcy. Możliwe że instalator dołożył, bez ingerencji pod tapicerkę wywróżyć się więcej nie da.
  • Poziom 10  
    z tego co wiem to był dołożony siłownik i podłączony pod alarm bo sa jakieś faktury za taką usługę. Dzięki za pomoc.

Dzisiaj obczaiłem że jednak alarm zamyka wszystkie oprócz kierowcy i to samo się dzieje z otwieraniem. Czy możliwe że siłownik master jest walnięty i się nie zamyka/otwiera lecz mimo to podaje sygnal na reszte drzwi ?
    pzdr