Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze Zdalnym Pulpitem - bardzo nietypowy

Marcinddd 04 Sie 2008 09:00 1585 10
  • #1 04 Sie 2008 09:00
    Marcinddd
    Poziom 9  

WItam

Mam bardzo nie typowy problem ze Zdalnym pulpitem, komputery się widzą w sieci, firewall jest wyłączony ustawione są poprawnie porty ale w trakcie łączenia się Komputera nr 1 ( Pentium III 1000, XPSP2) z komputerem nr 2(Quad 9300, XPSP3) okienko od zdalnego pulpitu chwilę pomyśli a później powraca do punktu wyjścia nic się nie dzieje, nie wyskakuje żaden komunikat nic. Czy ktoś miał kiedyś taki problem.
    Dopowiem że niema problemu jak się łączy komputer nr 2 z nr 1.
    Jeżeli coś jest nie jasne to proszę się pytać dopowiem lub wyjaśnię dokładniej.
    Dodam że obydwa systemy są legalne.

0 10
  • #2 04 Sie 2008 09:12
    wojtasqn
    Poziom 11  

Różne serwis packi się nie lubią, Firewall (windowsowy) na kompie 2 nie puszcza Zdalnego Pulpitu, błąd w ustawieniach Użytkowników mogących się zalogować.

0
  • #3 04 Sie 2008 10:01
    Marcinddd
    Poziom 9  

CZyli co na kompa nr 1 (Pentium III 1000 XPSP2) trzeba wgrać SP3.
    A może można coś pozmieniać w ustaiwnieniach na kompie nr 2(Quad XPSP3), jeżeli tak to gdzie ??
    Ale firewalle są wyłączone i też mogą robić z tym jakieś problemy.
    Ale twoja uwaga dała mi już do myślenia dzięki.

0
  • #4 04 Sie 2008 11:59
    user24
    Poziom 12  

może spróbouj właczyc na jednym i na drugim kompie konto goscia moze to cos pomoze?:D
    a moze masz jeszcze jakiegos firewolla wbudowanego w jakiegos antywirusa?
    PZDR

0
  • #5 04 Sie 2008 12:04
    Marcinddd
    Poziom 9  

Antywira wyrzuciłem, Zonealarma również, jest czysty windows na tylko z tą różnicą że jedne jest polski XPSP2 a drugi angielski XPSP3.
    Konto Gościa nie ma nic do tego, bo pod zdalnym pulpitem działają tylko loginy które posiadają hasła.

0
  • #7 04 Sie 2008 12:31
    Ma-y-ster
    Poziom 15  

Miałem podobny problem ale w tym stylu że jak logowałem sie na innego użytkownika to mnie wyłączał, łączyłem sie ponownie, znowu okienko logowania i .... to samo, jak wróciłem na pierwsze konto to zrestartowałem kompa i poszło od ręki. Ja polecam program RealVNC.
    W 90% przypadków z niego korzystam i nie narzekam, wersja bezpłatna.
    A piszesz że masz SP3 na jednym kompie, Microsoft powinien zrobić jakąś łatkę na ten Service Pack, bo to jest kompletna porażka, jak robie aktualizacje w firmie to wszystkimi sposobami omijam pobieranie i instalację SP3, bo ma złą integrację składników i dużo czytałem o błędach po SP3 (nie ufam mu a tu kolejny przykład).

Masz w sumie tutaj dwa programiki, jednak różnica między nimi jest taka że REAL VNC proces serwera startuje z systemem i jak rebotujesz kompa to sam sie uruchamia bez przymusu logowania na konto (nikt nie jest Ci potrzebny do uruchomienia usługi service), ustawiasz hasło, odblokowujesz go na zaporze i śmiga jak kubica gdyby dorwał bolid ferrari.

ULTRA VNC masz możliwość chatu, przesyłania plików między kompami itd itp, ale trzeba go ręcznie uruchomić.

I RealVNC i UltraVNC komunikują się ze sobą, np server z ultra skomunikuje się z viewerem z real.

POLECAM to rozwiązanie. Obie wersje darmowe (poczytajcie licencje w celu legalnego użytkowania).
    Załączniki programów ogólnodostępnych w sieci usunąłem. Proszę zamieścić linki do tych programów, zamiast załączników za które komuś zostaną zabrane punkty. Proszę zapoznać się z regulaminem forum. - msthhk

0
  • #8 05 Sie 2008 08:47
    Marcinddd
    Poziom 9  

Wszystkim dziękuję za informację ale to nadal nie rozwiązało mojego problemu, zainstalowałem SP3 na kompie nr 1(pentium 1000) i nadal nie działa spróbowałem w druga stronę i sie okazało że SP3 nie ma wpływu na połączenie ze zdalnym pulpitem, nawet kompa nr 2 przeskanowałem - zostaje mi przeinstalowanie systemu ale to zostawiam na weekend.

Jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakiś pomysł proszę o poradę.
    Może gdzieś w ustawieniach trzeba coś sprawdzić (mam namyśli rejestry)
    lub może trzeba jakiś plik wymienić, sprawdziłem stan dysku i wszystko było ok.

0
  • #9 05 Sie 2008 13:01
    Piotras_C
    Poziom 20  

Witam

Na komputerze 2 musisz ustawić użytkowników zdalnych (ich hasła nie mogą być puste).

Pozdrawiam

Piotr

0
  • #10 05 Sie 2008 13:54
    Marcinddd
    Poziom 9  

Użytkownicy mają ustalone hasła i nadal nie działa :(

0
  • #11 08 Sie 2008 08:15
    Marcinddd
    Poziom 9  

Problem nie został rozwiązany szkoda - reinstalacja systemu pomogła ale to jest najgorszy typ rozwiązania - Z góry i tak wszystkim dziękuje za pomoc.

0