Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP C-1451SC nie startuje ze stand-by

chmiel28 04 Aug 2008 10:32 1533 10
    chmiel28
    Level 13  
    Jak w temacie przetwornica daje napięcia ok. (B+ 115V na żarówce CE HOT).
    Pali sie dioda czerwona i nie moge wymusić startu przyciskami P+ lub z pilota. Na nodze 8 procesora (POWER) nie pojawia sie napięcie (jest 0) więc TV nie startuje ale na nodze 44 (Reset) jest napięcie 5V czyli zabezpieczenie nie blokuje procesora. Co jeszcze sprawdzić?
  • Helpful post
    mietostasiek2
    Level 16  
    Możliwe że ma wprowadzony kluczyk na klawisze zewnętrzne , prubuj pilotem.
    chmiel28
    Level 13  
    Dziękuję
    Tak dokładnie to było to tylko jak taką blokadę się zakłada. Nie miałem oryginalnego pilota a z pilota uniwersalnego nie mogłem go uruchomić więc próbowałem z klawiatury dopiero pomogło właczenie oryginalnym pilotem.
    Jeszcze raz dzieki
    mietostasiek2
    Level 16  
    Podaj procesor to może będe wiedział jak aktywować i jak dezaktywować kluczyk.
    chmiel28
    Level 13  
    Ze schematu IXI703CE ale jak to nie wystarczy to go rozkręcę
    mietostasiek2
    Level 16  
    Tak bo to oznaczenie Sharpa a tam jest jakiś SDA20....
    chmiel28
    Level 13  
    Niestety na procesorze jest nadruk IX1703CEZZ 47C635N3941 9033EAI
    mietostasiek2
    Level 16  
    Czyli TMP47C635N3941 to jest procesor.Zaraz sprawdze czy mam info.

Dodano po 13 [minuty]:

Najpierw wejdz w tryb serwisowy naciskając głośność minus i program plus na obudowie TV razem z równoczesnym włączeniem włącznika sieciowego bedziesz wtedy w trybie serwisowym i może tam coś być o tym co potrzebujesz.Na tą chwile niemam więcej info. do tego procka.Pozdrawiam.
    chmiel28
    Level 13  
    Niestety nie udaje mi się wejść do trybu serwisowego w ten sposób
    mietostasiek2
    Level 16  
    Czyli masz blokade tzw. dziecięcą ale zastanawiam się czy z menu niema tej opcji?

Dodano po 5 [minuty]:

Ale jest 100procentowe rozwiazanie można pamięć z drugim takim samym wsadem ale wolnym od blokady zmienić powinna tam być taka 93c46.I wsad ja mam tylko czy ty masz programator?
    chmiel28
    Level 13  
    Nie mam programatora i na razie sobie odpuszczę, ale powinien być inny sposób bo wcześniej telewizor startował z klawiatury lokalnej. Ale dzięki za zainteresowanie.
    Pozdrawiam