Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzone pliki jpg jak odzyskać

04 Sie 2008 14:08 14947 5
  • Poziom 22  
    Witam
    Mam następujący problem ze zdjęciami znajoma była na wczasach i zgrała zdjęcia na cd w jakimś tam punkcie po przyjeździe okazało się że zdjęcia na płycie są ale się nie otwierają nie ma także miniaturek w exifie także żadnych informacji pliki mają rozmiar po ok 1,8Mb więc chyba prawidłowo.
    Nie wiem gdzie wystąpił problem czy przy nagraniu płyty czy na samej karcie był błąd.
    Otwierając z zdjęcie np w photoshopie dostaje błąd

nie można wykonać polecenia ponieważ wystąpiła za mała długość segmentu znacznika jpg

W związku z czym mam pytanie czy jest jakaś szansa na odzyskanie- naprawę tych plików jpg.
  • Poziom 42  
    Czy jest problem z odczytem plików z tej CD czy tylko otwarcia?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na początek sprawdź czy rzeczywiście te zdjęcia zawierają jakieś dane, po prostu spróbuj jedno otworzyć "za pomocą notatnika", lub lepiej Hex edytora... bo zdarza się tak że "uszkodzone"zdjęcia zawierają same 0000.
  • Poziom 22  
    Witam
    Wczoraj nie dałem rady odpowiedzieć bo cały czas przekierowywało mnie na stronę główną przy kliknięciu na odpowiedz.

O sprawdzeniu plików w hex edytorze nie pomyślałem, teraz wszystko jasne same 00000 czyli po zdjęciach.
    Tylko z ciekawości gdzie został popełniony błąd przy nagraniu płyty czy przy zgraniu zdjęć z karty ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pele napisał:
    ... teraz wszystko jasne same 00000 czyli po zdjęciach.
    Tylko z ciekawości gdzie został popełniony błąd przy nagraniu płyty czy przy zgraniu zdjęć z karty ?
    Najczęściej powstaje przy pierwszym kopiowaniu (a raczej opcja wytnij / wklej) z karty na komputer stacjonarny, i przy nagrywaniu również wychodzą takie "psikusy"... ale to już tylko gdybanie (co by było gdyby).