Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zostałem złodziejem prądu nie wiedząc o tym

Bobi 313 09 Lut 2016 11:42 525539 1829
    vodiczka
    Poziom 43  
    robi13167 napisał:
    Panie Vodiczka to był oczywiście żart. Czepiasz się bzdetów
    Może nie znam się na żartach ale jeżeli miał być to był kiepski. Piszesz bzdety to ich się czepiam. Zamieść opinie i orzeczenie sądu wraz z uzasadnieniem wyroku (rejonowego i okręgowego) to podyskutujemy :)
  • IGE-XAOIGE-XAO
    DiZMar
    Poziom 43  
    robi13167 napisał:
    Panie Vodiczka to był oczywiście żart. ...

Jakie to typowe. Ktoś wytyka ewidentny błąd a autor mówi: żartowałem. To jest żałosne. Przyznaj się do błędu a nie do żartu. To bardziej ludzkie.
    kj1
    Specjalista elektryk
    To wytocz temu "biegłemu" proces cywilny o zwrot kary, jaką zapłaciłeś na podstawie fałszywej opinii.
    robi13167
    Poziom 9  
    Panowie Vodiczka i DiZMar może odpowiedzielibyście na pytanie , które zadałem w ostatnim moim poście .Właśnie tak się z Wami dyskutuje, na konkrety, nie odpowiadacie bo to jest nie wygodne dla ZE. Wiecie co to jest "szeptacz"? Ja wiem dlatego moja dyskusja na tym forum nie ma sensu . Panie Vodiczka wyrok sądu wraz z uzasadnieniem już zamieściłem a co do opinii biegłego napisałem , ze zamieszczę wkrótce. Jeżeli się czepiasz to czepiaj się konkretów.
    Kolego kj1 nie wytoczę biegłemu sprawy, nie jest to takie proste zwłaszcza, że walczyłem prawie 5 lat i wiem, że mogę mu najwyżej podmuchać. Kto nie miał do czynienia z polskim Wymiarem Sprawiedliwości to nie ma pojęcia jak jest naprawdę .
    vodiczka
    Poziom 43  
    robi13167 napisał:
    Panie Vodiczka wyrok sądu wraz z uzasadnieniem już zamieściłem
    Napisałeś 28 października ub.r.
    robi13167 napisał:
    Uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego całkowicie zmienionego jeszcze nie posiadam.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    robi13167
    Poziom 9  
    Panie Vodiczka bardzo proszę niech pan skomentuje fakt, że biegły Jarosław Kowalski w czasie pisania opinii współpracował z firmą, która mnie pozwała. Czy zatajenie tej współpracy nie powinno skutkować jakąś karą. Czy jest to konflikt interesów, czy nie. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu stwierdził, że nie ma w tym nic nagannego.
    Skoro tak, to może opinie powinni pisać pracownicy ZE.
    vodiczka
    Poziom 43  
    robi13167 napisał:
    Czy zatajenie tej współpracy nie powinno skutkować jakąś karą.
    Czy twój adwokat pytał go o współpracę z Tauronem? Jeżeli nie pytał to nie doszło do zatajenia poprzez fałszywe oświadczenie. Skoro Sąd Okręgowy nie widzi nic nagannego we współpracy to nie ma czego komentować. Ja bym zapytał biegłego jakie doświadczenie pozwala mu opiniować czy licznik był "podkręcany" czy nie? Jeżeli jego doświadczenie polega na budowie linii tudzież na wykonywaniu instalacji domowych to za mało aby być biegłym w temacie npe - oddziaływanie na licznik.
    robi13167
    Poziom 9  
    Niestety mój adwokat nie miał takiej możliwości. O fakcie, że w czasie pisania opinii biegły Jarosław Kowalski był pełnomocnikiem Tauronu dowiedziałem się tuż po mojej wygranej w Sądzie Rejonowym i przed apelacją, którą przegrałem.
    Wydaje mi się, że biegłego nie powinno się pytać jak piszesz. Biegły ma być uczciwy, a Kowalski na pewno uczciwy nie jest. Gdyby tak było w momencie kiedy Sędzia wybrał go z listy powinien to ujawnić, wtedy albo zgodziłbym się na jego opinię albo nie. Cała sprawa śmierdzi i szkoda jeszcze bardziej w tym grzebać. Mimo to dziekuję za odpowiedź.
    PS. wkrótce wrzucę całą opinię, może komuś to w czymś pomoże.
    vodiczka
    Poziom 43  
    robi13167 napisał:
    Biegły ma być uczciwy, a Kowalski na pewno uczciwy nie jest.
    To twoje stwierdzenie. Od faktu współpracy z Tauronem (w innym zakresie niż ściganie npe) do wyciągania wniosku, że jego współpraca skutkowała stronniczą opinią, droga daleka.
    ZEanty
    Poziom 16  
    Witam.
    Odnośnie biegłych sądowych.
    Poniżej strona:
    http://www.tauron-ekoenergia.pl/o-spolce/wladze-spolki/Strony/prezes.aspx
    Na niej w dwu słowach życiorys nowego Prezesa firmy Tauron Ekoenergia - Romana Gabrowskiego.
    Jest m. in. biegłym sądowym.
    Po pierwsze, od lat związany z elektroenergetyką, dawniej ZE Wałbrzych aktualnie Tauron, nie będzie orzekał przeciw Tauron ani innym podobnym Spółkom, będzie ukrywał fakty, będzie przeinaczał, będzie kłamał.
    Mocne słowa?
    Człowiek ten np. podczas podwyżki płac dla pracowników ZE Wałbrzych S.A.
    "o 10 %", zapisane na dokumencie podpisane przez niego oraz całość NSZZ, zrobił
    podwyzkę płac dla wszystkich pracowników "średnio o 10 %". Czyli jeden otrzymał
    1 % drugi otrzymał 19 %. Co rozstrzygnął Sąd :)? Trzy osoby oddały sprawę do sądu domagając się podwyżki o 10 % a nie poniżej :). Sąd rozstrzygnął,
    że "o 10 %" znaczy "średnio o 10 %" :). Bez komentarza na temat sądów, macie Państwo przykłady na sobie.
    To jednak nie najważniejsze. Pan Roman Gabrowski rozpoczął pod koniec XX w. zawyżanie kosztów przesyłu energii elektrycznej, w okresie gdy był Prezesem ZE Wałbrzych S.A.. Oczywiście, nie był jedyny. Fakt zawyżania kosztów a w wyniku zawyżania "rachunków za światło" wszystkim klientom Spółki (zawyżone koszty wliczone do kosztów dla wszystkich klientów, indywidualnych, grupowych, spółek, szkół, kościołów, itd), przekazano do Prokuratury w Wałbrzychu. Ta pominęła wszystkie dowody i orzekła: nie podejmujemy śledztwa. Pomimo, że RN przekazała dowód na piśmie: koszty przesyłu energii składają się z dwu kosztów: kosztów przesyłu drogą boczną czyli siecią rozdzielczą 110 kV, której właścicielem ZE, oraz kosztów przesyłu autostradą czyli siecią przesyłową 220 kV, 400 kV, 700 kV której właścicielem PSE S.A.
    Koszty autostrady ponad 30 krotnie wyższe od drogi bocznej, pan Roman Gabrowski (Prezes w owym czasie z ramienia AWS, jako działacz "SOLIDARNOŚCI", oraz jego następcy z PO wśród których aktualnie pan Andrzej Lukas, były działacz "SOLIDARNOŚCI"), obliczali całość kosztów tylko jako koszty PSE S.A., ukrywając niższe koszty ponad 30 % przesyłu zakupionej dla klientów energii.
    Pan Roman Gabrowski jest "czystej wody" oszustem i kłamcą, działającym w sposób zorganizowany i w ukryciu, celem zawyżania kosztów energii el. i w ten sposób okradania wszystkich klientów Spółki. I człowiek ten jest biegłym sądowym :). Ok, czyli w skrócie: jaki biegły taki sąd :). Znają się doskonale.
    Wszystko powyższe udowodnione, także przed Prokuraturą która odmawia podjęcia tematu stąd znamiona: współdziała z oszustami a w wyniku oszustw, złodziejami.
    Szanowni Państwo, za powyższe informacje ponoszę odpowiedzialność tylko ja :).
    Jednak określenia i podanie nazwisk na podstawie prawa, art. 213 kk, oraz dowodów które w posiadaniu moim, prokuratury, ABW, innych.
    Identycznie jak przy zawyżaniu kosztów energii elektrycznej, ww. osoby działały i działają przy sprawdzaniu uchybów licznika energii elektrycznej, oszukując klientów odnośnie wielkości uchybów ich liczników. Ten fakt także udowodniony.
    Z powyższego, wcześniej część z Państwa na to wskazywała pokazując "palcem" na zachowanie biegłych i ich bezsensowne, sprzeczne z prawami fizyki wypowiedzi, wśród biegłych kłamcy, oszuści, "judasze" wobec prawa i praw fizycznych. Też miałem taką biegłą, kobieta, ale w innym zakresie. Aktualnie, sąd karny nie chce przyjąć udowodnionego oskarżenia na oszustwo z jej strony przed sądem czyli wobec sądu, ze szkodą dla autora nn. wpisu :).
    Pomimo, nigdy nie zgodzę się na na powyższe działania.
    I, z tego co tutaj widzę, są wśród Państwa ludzie którzy walczą do końca o prawdę i przeciw fałszywym oskarżeniom. Pochylam głowę przed ich "duchem" walki o sprawiedliwość.
    Pozdrawiam.
    vodiczka
    Poziom 43  
    ZEanty napisał:
    Po pierwsze, od lat związany z elektroenergetyką, dawniej ZE Wałbrzych aktualnie Tauron, nie będzie orzekał przeciw Tauron
    Nie będzie ani za ani przeciw, bo nie może być biegłym w sprawie gdzie stroną jest jego firma. Najbardziej stronniczy sędzia nie pozwoli na taki numer :)
    Twoim problemem, jest to, że stosujesz metodę Kalego - nazywasz ludzi kłamcami i oszustami bo postępują nie po twojej myśli. sam dostarczasz przykład:
    ZEanty napisał:
    Człowiek ten np. podczas podwyżki płac dla pracowników ZE Wałbrzych S.A.
    "o 10 %", zapisane na dokumencie podpisane przez niego oraz całość NSZZ, zrobił
    podwyzkę płac dla wszystkich pracowników "średnio o 10 %". Czyli jeden otrzymał
    1 % drugi otrzymał 19 %. Co rozstrzygnął Sąd ? Trzy osoby oddały sprawę do sądu domagając się podwyżki o 10 % a nie poniżej . Sąd rozstrzygnął,
    że "o 10 %" znaczy "średnio o 10 %"
    A jak inaczej miał Sąd roztrzygnąć? Średnio to średnio a nie równo dla wszystkich. Co innego gdyby w dokumencie był zapis: "średnio o 10% ale nie mniej niż 5%", wtedy ten co dostał 1% miałby sprawę wygraną. :)
    Również w przypadku gdyby w dokumencie zapisano "każdy pracownik otrzyma podwyżkę w wysokości 10% swojego wynagrodzenia" Nie sądzę aby NSZZ w chwili składania podpisu był mocno wczorajszy i nie wiedział co podpisuje :)
    ZEanty
    Poziom 16  
    Podwyżka płac była "dla wszystkich o 10 %', nie średnio o 10 % co znaczy całkowicie co innego. Czytaj i nie wmawiaj człowieku. To literalne brzmienie prawa, a umowa społeczna podpisana przez strony porozumienia, ma w zakładach wartość ustawy. Orzeka także w tym zakresie SN.
    R. Gabrowski związany z ZE od lat 90-tych XX wieku. Jako biegły nie był stronniczy w momencie gdy nie pracował w Tauron?
    Jesteś śmieszny albo nie masz pojęcia o ludziach. Zwłaszcza takich ludziach, oszustach z uśmiechem na twarzy.
    Twoja analiza i ludzi i sytuacji z pomijaniem faktów, jest płaczliwa.
    Wszystko co piszę jest udowodnione, prawem, zeznaniami przed sądem (jeden z pracowników Tauron zeznaje "licznik wymieniamy gdy jego uchyb przekroczy + kilkanaście %" - gdy prawo nakazuje i decyzja UOKiK wobec Tauron z 2009 r. z cytatem Prezesa URE, bezwzględną wymianę licznika en. elektr. gdy zostanie przekroczony błąd graniczny /czyli w warunkach najgorszych z dopuszczalnych, np - 60 stopni C/ wynoszący maksymalnie +- 2% dla licznika klasy dokładności "2"), prawami fizyki, dowodami. Odnosząc się do nakazu UOKiK z 2009 r.. Tauron, w części ENION, w roku 2011 wydaje instrukcję nadal nakazującą wymieniać liczniki tylko wtedy, gdy ich uchyb przy sprawdzaniu przez pracowników zakładu przekroczy wartość + 4 %. W Wałbrzychu dwa lata wstecz nadal obowiązywała norma Dyrektora Oddziału Tauron A. Lukasa "wymieniać licznik gdy jego uchyb przekroczy wartość kilkunastu %". Uważasz że w dniu dzisiejszym się zmieniła?
    Cóż, coś sie zmieniło :). Laboratorium badajace liczniki, legalizujące liczniki, przejęło pracowników sprawdzających liczniki w terenie, u klientów zakładu. Powstał czysty monopol, polegający na sprawdzaniu liczników terenie użytkowanych przez Tauron Dystrybucja a następnie na badaniu tego licznika w laboratorium. Przez jedną - Spółkę Tauron Pomiary. Właścicielem Spółki w 100 % Tauron Dystrybucja S.A..
    Proponuję przyjrzeć się faktom i pisać prawdę a nie pomijać fakty i twierdzić np że podwyżka płac dla wszystkich pracowników "o 10 %" to znaczy to samo dla wszystkich pracowników "średnio o 10 %". Dodam informację, że przy podwyżkach płac dla wszystkich pracowników "średnio o X %" istniało zawsze słowo średnio i wszyscy rozumieli co znaczy to słowo. Tak jak rozumieli i rozumieją co znaczy dla wszystkich pracowników podwyżka "o 10 %". Czyli płac zasadniczych i wynikających z tych płac dodatków, jak premii lub innych składników, jak czynności akordowych (np inkasenci) "o 10 %" a nie średnio o 10 %.
    To już nudne, tłumaczenie Ci prostych słów. Rozumiesz, bo nie jesteś głupi. Dlatego nie dziwię się że większość z tu piszących, uważa Cię za przedstawiciela lub powiązanego z ZE.
    Osobiście też mam takie zdanie. Nawet więcej, tu to jednak nie istotne.
    Mam jednak propozycję.
    Zgłoś do Prokuratury że jakoby pomawiam R. Gabrowskiego, oszusta ze znamieniem złodzieja wobec klientów Spółki ZE Wałbrzych, wykorzystującego Spółkę do zorganizowanej działalności mafijnej skutkującej oszustwami wobec wszystkich klientów powodującymi ich okradanie przez zawyżanie im "rachunków za światło". Nie tylko ta osoba otrzymała ode mnie na piśmie ww. słowa, ze wskazaniem na dowody potwierdzające ich oszustwa. Żadna przez naście lat nie zgłosiła tego do Sądu, ani do Prokuratury. Chociaż usłyszałem z ich ust oraz otrzymałem na piśmie, że to zrobią. Nie doczekam się? Pomóż im vodiczka.
    W odpowiedzi wskażę tylko dowody, które już wniosłem do prokuratury a która ukryła fakty.
    Ujawni się że prokuratura współdziała z oszustami? Dobrze, w końcu coś się MOŻE ruszy :).
    Ruszaj vodiczka, proszę - zgłoś o co proszę.
    Poszkodowanym życzę siły, wpisy vodiczki pomogą wam przygotować się na walkę o swoje prawa z ZE. Warto go czytać :).
    Pozdrawiam. Czekam na wezwanie z Prokuratury panie vodiczka.
    Mieszkam w Wałbrzychu, proszę tam zgłosić.
    Podstawa wszystkich moich słów i oskarżeń wobec osób reprezentujących aktualnie Tauron a wcześniej EnergiaPro a wcześniej ZE Wałbrzych S.A., art. 213 kk i dowody w posiadaniu moim, prokuratury, sądów. I dla jasności panie vodiczka: nie występuję przeciwko firmie, występuję przeciwko wymienianym z nazwiska oszustom, oszukującym i okradającym za pośrednictwem firmy klientów firmy.
    Powodzenia panie vodiczka.
    P.S. Dla wszystkich o 10 % a nie średnio dla wszystkich o 10 % znaczy każdy pracownik otrzymuje podwyżkę o 10 %. Dla podkreślenia panie vodiczka, ponieważ było zapisane jasno jednak w skrócie, pan natomiast wmawia mi jakiegoś kalego :), panie kali. Żegam pana tutaj, czekam na pana oskarżenia w prokuraturze. Przepraszam jeśli obraziłem, ale nawet w połowie nie oddałem w sposób jaki pan próbuje zrobić ze mnie "idiotę" :). Nie jestem idiotą, niestety dla pana i reprezentantów ZE :)
    vodiczka
    Poziom 43  
    ZEanty napisał:
    P.S. Dla wszystkich o 10 % a nie średnio dla wszystkich o 10 % znaczy każdy pracownik otrzymuje podwyżkę o 10 %. Dla podkreślenia panie vodiczka, ponieważ było zapisane jasno jednak w skrócie,
    ZEanty napisał:
    Dodam informację, że przy podwyżkach płac dla wszystkich pracowników "średnio o X %" istniało zawsze słowo średnio i wszyscy rozumieli co znaczy to słowo
    Dlaczego zatem komisja zakładowa NSZZ nie wstąpiła w spór zbiorowy z zarządem firmy lub nie pozwała go do sądu o niedotrzymanie umowy?
    Masz "dobrą zmianę" i nowego prokuratora generalnego to działaj skoroś pewny swoich racji, zamiast po raz n-ty wypisywać te same zarzuty na elektrodzie :)
    robi13167
    Poziom 9  
    Do wszystkich toczących nierówną walkę z Zakładami Energetycznymi a szczególnie z Tauronem na terenie Małopolski . W przypadku kiedy sędzia wybierze z listy biegłego,który będzie miał opiniować w waszej sprawie dokładnie sprawdźcie delikwenta. Ostrzegam przed biegłym z dziedziny energetyki Jarosławem Kowalskim. Ten nieuczciwy człowiek współpracuje z Tauronem i jednocześnie pisze opinie w sporach Tauron kontra odbiorcy. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu wie o tym i nie widzi w tym nic nagannego, czego dowodem jest fakt, że po wygaśnięciu jego kontraktu z końcem zeszłego roku podpisano z nim nową umowę na następne pięć lat. Prawnicy reprezentujący Zakłady Energetyczne doskonale wiedzą , który biegły powinien pisać opinię i w przypadku gdy sędzia wybiera z listy konkretnego biegłego wyrażają aprobatę lub sprzeciw na taki wybór . Niestety wiedzy o napisanych opiniach i o powiązaniach biegłych nie są ogólnodostępne dla odbiorcy. Nie znający się kompletnie na tematyce sędziowie swoje orzeczenia wydają na podstawie opinii biegłych, dlatego trzeba uważać. Opisywane fakty opieram na własnym doświadczeniu, przykład to sytuacja gdy firma Tauron z którą toczyłem spór nie zgodziła się na wybór pana Jana Grudnickiego , biegłego z listy Sądu Okręgowego w Nowym Sączu , pisząc , że tegoż biegłego znają z innych spraw i jest on nierzetelny i nieobiektywny . Z kolei przykładem "obiektywizmu" ale na stronę firmy Tauron jest Jarosław Kowalski , który w czasie pisania opinii w mojej sprawie był pełnomocnikiem tejże firmy, o czym pisałem wcześniej. Nie dajcie zarobić temu kłamliwemu człowiekowi i jemu podobnym. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać np. Jarosław Kowalski-Tauron . Często biegli prowadzą firmy w branży energetycznej lub w takich firmach pracują . Ich byt zależy od lokalnego dostawcy energii. Jak myślicie po której stronie staną?
    ZEanty
    Poziom 16  
    Witam.
    "Potrzebni mi" klienci Tauron z Wałbrzycha!!!!!!
    Minimum dwie osoby. Bardzo proszę o szybki, jeżeli to możliwe, kontakt.
    Przez mail elektrody, do ZEanty.
    Mała szansa ale istnieje, że ktoś z Państwa z tego miasta (jestem z tego miasta) :).
    Pozdrawiam.
    P.S. Szybki, w terminie do 12.09.16 r.. W terminie późniejszym to już nie aktualne (chociaż nie mam pewności, możliwe że termin do końca września 2016 r. będzie aktualny czyli proszę o kontakt w sposób ww. najpóźniej do końca września).
    ZEanty
    Poziom 16  
    Witam ponownie.
    Klienci Tauron z części Dolnego Śląska, niekoniecznie z Wałbrzycha.
    Np. Świdnica, Świebodzice, J. Zdrój, Mieroszów, Walim, Głuszyca, wszystkie wioski w okolicy ww. także. Ponownie proszę o kontakt mail, za pośrednictwem ELEKTRODY do ZEanty. Wstępnie, do końca miesiąca października 2016 r..
    Chodzi o pewne działanie dla udowodnienia oszustw kierownictwa Tauron za pośrednictwem tej firmy. Oszustw skutkujących użytkowaniem lub pozostawianiem liczników zawyżających klientom pomiary energii elektrycznej. Klienci nie będą działać, chciałbym im tylko przekazać pewne informacje i zapytanie.
    Pozdrawiam.
    ogiman
    Poziom 6  
    ZEanty czy udalo sie cos wyjasnic?
    Tauron u mnie tez wymienial licznik, w trakcie wymiany zauwazylem ze wisi krzywo stary analogowy i nowy "inteligentny".
    Prawdopodobnie wada tablicy rozdzielczej.
    Czy ktos moze podpowiedziec tolerancje pionu dla montazu tych licznikow?
    Oczywiscie reklamacje pisane do Tauronu nic nie daja.
    vodiczka
    Poziom 43  
    ogiman napisał:
    Odpowiedzieli cokolwiek czy olewają?
    Przy analogowym, krzywe powieszenie może wpłynąć na pomiar, przy elektronicznym nie.
    ogiman
    Poziom 6  
    vodiczka napisał:
    ogiman napisał:
    Odpowiedzieli cokolwiek czy olewają?
    Przy analogowym, krzywe powieszenie może wpłynąć na pomiar, przy elektronicznym nie.

Odpowiedzieli olewając.
    Natomiast wiem że firma dlms.com która certfikaty wydaje twierdzi że w innych pozycjach jak pionowe takich liczników nie bada.
    Zresztą mi chodzi bardziej o otwory montażowe w tej skrzynce, że są krzywo i że wszystko jedno jaki licznik to nie da sie go prosto zawiesić więc Tauron powinien odmówić montażu do czasu naprawy skrzynki.
    vodiczka
    Poziom 43  
    ogiman napisał:
    więc Tauron powinien odmówić montażu do czasu naprawy skrzynki.
    Nie powinien, jeżeli nie ma to wpływu na poprawne działanie licznika.
    Napisz wprost jaki jest przechył - ile stopni. Przyznaję, że nigdy nie zauważyłem krzywo wiszącego licznika.
    Jeżeli teraz masz tylko elektroniczny to nie warto przejmować się starym analogiem. Było, minęło, nie udowodnisz czy wskazania były prawidłowe czy nie.
    ogiman
    Poziom 6  
    vodiczka napisał:
    ogiman napisał:
    więc Tauron powinien odmówić montażu do czasu naprawy skrzynki.
    Nie powinien, jeżeli nie ma to wpływu na poprawne działanie licznika.
    Napisz wprost jaki jest przechył - ile stopni. Przyznaję, że nigdy nie zauważyłem krzywo wiszącego licznika.
    Jeżeli teraz masz tylko elektroniczny to nie warto przejmować się starym analogiem. Było, minęło, nie udowodnisz czy wskazania były prawidłowe czy nie.

Mój argument jest taki że certyfikat był wydany dla licznika zamontowanego pionowo, jak nie jest zamontowany pionowo to certyfikat jest nieważny.
    Podaj mi akt prawny, może jest jakaś norma albo rozporządzenie które określa takie tolerancje odchylenia od pionu albo wyjaśnij na jakiej podstawie twierdzisz że odchylenie od pionu nie ma wpływu na wskazania liczników. Nie wiesz, nie badałeś tych liczników mechanicznych ani elektornicznych tzn. zawieszonych krzywo więc proszę bardzo wyjaśnij na jakiej podstawie piszesz co piszesz.
    Mogę kupić poziomice która pokazuje stopnie, podać stopnie no i co z tego że podam jak z czym mam to skonfrotować?
    Podejrzewam że tyle mógłbym udowdnić że licznik nie miał ważnego certyfikatu a co dalej to już niech sąd się martwi.
    Ale jak teraz napisałes że "nie udowodnię" to przypomniał mi się przypadek jak policja "łapała" kierowców radarem bez atestu, czy może samo zasilanie radaru było tam bez atestu, no i skończyło się tak że mandatu nie trzeba było płacić.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Z tego, co mi kiedyś opowiedziała pani profesor, która pracuje w tym samym zakładzie - miała na działce licznik, który był tak zamocowany, że można go było zdjąć (razem z tablicą) i położyć na stole. W takim położeniu nie działał (tarcza nie kręciła się przy pobieraniu energii), więc pani profesor - jako osoba uczciwa - pilnowała, żeby zawsze wisiał na ścianie, kiedy miała używać jakiegokolwiek sprzętu elektrycznego. Całkiem możliwe, że jak taki licznik wisiał krzywo, to zaniżał wskazania, albo w ogóle nie zliczał energii przy małej mocy (to zwykle dotyczy i prawidłowo zawieszonego licznika, ale przy mniejszej mocy - nie da się zrobić tak, żeby licznik ruszał przy minimalnym zużyciu energii, albo jest pewien próg, albo się kręci bez pobierania energii), ponieważ przy krzywym zamocowaniu jest większe tarcie - więc to dostawca energii na tym tracił. Pewnie niewiele, więc mu się nie chciało nic z tym robić, pewnie koszt przyjazdu i poprawienia byłby większy, niż jego strata z powodu zaniżania wskazań. Oczywiście, uczciwość zobowiązywała, żeby go o tym poinformować - ale już nie do tego, żeby się przejmować, że on o to nie dba.
    vodiczka
    Poziom 43  
    ogiman napisał:
    Nie wiesz, nie badałeś tych liczników mechanicznych ani elektornicznych tzn. zawieszonych krzywo więc proszę bardzo wyjaśnij na jakiej podstawie piszesz co piszesz.
    O mechanicznych napisałem, że krzywe zawieszenie może wpłynąć na pomiar. Nie twierdziłem, że nie wpłynie. Zapewne jest podobnie jak z zegarem mechanicznym z wahadłem - po przekroczeniu pewnego odchylenia od pionu przestaje chodzić.
    _jta_ skomentował, że odchylenie od pionu będzie zaniżać wynik pomiaru lub spowoduje zatrzymanie licznika.
    Nie twierdzę, że ma absolutną rację ale jest to wysoce prawdopodobne. :!:
    Co do elektronicznego - w nim nie ma części ruchomych więc nawet gdy obrócisz go o 90 lub 180 stopni będzie działał poprawnie.
    ZEanty
    Poziom 16  
    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA GOSPODARKI z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać liczniki energii elektrycznej czynnej prądu przemiennego, oraz szczegółowego zakresu sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych
    do tego rozporządzenia załącznik nr 4, pozycja w jakiej sprawdzamy liczniki podczas badania laboratoryjnego. Identyczna pozycja wymagana przy montażu.

Temat oszustw ze ZE Tauron wobec klientów przy pomiarach uchybu liczników metodą "Pit" (stosowana w całej Polsce, jedna z dwu możliwych metod) ze stałą wartością P=1000W (przyjmowaniem stałej wartości P=1000W niezależnie od faktycznie istniejącej wartości P podczas sprawdzania licznika czyli wstawianie fikcji zamiast wyliczenia wartości mocy obciążenia P w chwili sprawdzania), stosowanie normy "wymieniać licznik klienta gdy jego uchyb powyżej + kilkunastu%", ukrywanie przed klientem wyników sprawdzenia i wmawianie że uchyb w granicach normy gdy jego wielkość +5%, +10% - od dwóch lat próbuje umorzyć wałbrzyska Prokuratura. Aktualnie po raz drugi. Za pierwszym razem (po pierwszym umorzeniu) i za pośrednictwem Z. Ziobry oraz Prokuratury Krajowej (pośrednio pod ich nadzorem) wałbrzyska Prokuratura "zmuszona" do wznowienia postępowania. Aktualnie ponownie umarza w sposób niezwykle "kpiący" z prawa, zaprzeczając dowodom, świadkom (są tacy), nakazom prawa dotyczącym postępowania. W najbliższym czasie rozstrzygnięcie zażalenia w temacie ww. drugiego umorzenia, przez Sąd Rejonowy. Chociaż nie jest uprawniony do rozstrzygania tematu organizacji przestępczej i kradzieży poprzez zorganizowane oszustwa, o wartości ponad 25 mln zł rocznie - to minimum tylko dla Oddziału Tauron w Wałbrzychu. Tu fakty udowodnione. W pozostałych Oddziałach działania identyczne ale ponieważ nie mam faktów w dłoniach a Prokuratura odmawia także realizacji wniosków autora czyli sprawdzenia określonych dokumentów, sprawdzenia przez biegłego, itp, dla pozostałych Oddziałów to "znamiona".
    Pozdrawiam.
    vodiczka
    Poziom 43  
    ZEanty napisał:
    a Prokuratura odmawia także realizacji wniosków autora czyli sprawdzenia określonych dokumentów, sprawdzenia przez biegłego, itp, dla pozostałych Oddziałów to "znamiona".
    Dobra zmiana nie pomogła? Dziwne.
    stomat
    Poziom 35  
    Zatrważające jest jak ludzie potrafią być zacietrzewieni w swoim myśleniu. Skoro wszyscy dookoła mówią ci że nie masz racji to może zwyczajnie jej nie masz? Tego powinni uczyć w szkołach. Ludzie potrafią wymyślać najbardziej fantastyczne teorie spiskowe.
    JESIOTR1
    Poziom 33  
    stomat napisał:
    ludzie potrafią być zacietrzewieni w swoim myśleniu.

Nawet Elektryk nie może myśleć inaczej.
    ogiman
    Poziom 6  
    ZEanty napisał:
    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA GOSPODARKI z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać liczniki energii elektrycznej czynnej prądu przemiennego, oraz szczegółowego zakresu sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych
    do tego rozporządzenia załącznik nr 4, pozycja w jakiej sprawdzamy liczniki podczas badania laboratoryjnego. Identyczna pozycja wymagana przy montażu.

@ZEanty
    wsłałem Ci wiadomość, proszę o pomoc w znalezieniu rozprządzenia, najlepiej aktualnego, tekst jednolity na stronach rządowych
    JESIOTR1
    Poziom 33  
    Załącznik 4 w Rozporządzeniu -
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    ogiman
    Poziom 6  
    JESIOTR1 napisał:
    Załącznik 4 w Rozporządzeniu -

Dziękuję! :-)

W załączniku zauważyłem tolerancje temperatury otoczenia.
    Czy to znaczy skrzynka/tablica? z licznikami powinna być dogrzewana, wentylowana?
    Bo nigdzie nie zauważyłem żadnych dodatkowych urządzeń.
    Np. teraz na korytarzu jest 18°C w lecie ok. 30°C i dlaczego nikt się o to nie czepia?
    Przypuszczam liczniki mają dużo większą tolerancję w której poprawnie mierzą tak?
    Co z wilgotnością? W ogóle nie znalazłem danych na ten temat.