Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet UPC - kabel z ziemi - nie chcą podłączyć.

04 Sie 2008 19:28 10919 7
 • Poziom 1  
  Cześć wszystkim!

  Mam problem! UPC nie chcą założyć mi internetu!!!


  Przepraszam za ilość tekstu, ale chciałbym pokrótce wprowadzić czytelnika w mój problem a zarazem podzielić się doświadczeniami.  Mieszkam w domku jednorodzinnym na południu Warszawy. Pod ulicą idą kable UPC. Dawno temu, gdy je prowadzili, mój ojciec powiedział im, żeby zostawili przy ogrodzeniu końcówkę bo może w przyszłości się podłączymy. Tak też jest. Dosłownie przy furtce wystaje z ziemi gruby kabel w czarnej izolacji.

  Moje pierwsze zamówienie na internet złożyłem w listopadzie 2007 w siedzibie UPC w Warszawie przy ul. Jana Pawła II. Miły Pan zapewnił mnie i moją żonę, że dopilnuje żeby szybko nas podłączyli. Po paru dniach do domu przyjechał technik ze zwojem białego kabla koncentrycznego (tylko!). Po kilku minutach stwierdził, że nie może nic zrobić, wydawał się być zdziwiony tym grubym czarnym kablem wystającym z ziemi. Powiedział że trzeba zrobić kosztorys położenia kabla od furtki do budynku (jest to około 5m odległości) i że to inni ludzie robią. Odjechał...

  Przez dwa kolejne tygodnie żona nękała telefonicznie Pana, u którego składaliśmy zamówienie w UPC, ten za każdym razem powtarzał, ze trzeba zrobić kosztorys i że jutro oddzwoni - nie oddzwaniał. W końcu żona powiedziała, że mąż, tzn ja, położy ten kabel w glebie, ale Pan powtarzał, że będzie kosztorys itp... Olaliśmy temat.. nikt się do nas nie odezwał.

  Ostatnio podjąłem jeszcze jedną próbę - wypełniłem formularz na stronie UPC dotyczący zamówienia internetu. Po kilku dniach zadzwoniła miła Pani i stwierdziła że trzeba zrobić kosztorys i że jak się tylko czegoś dowie to zadzwoni do mnie. Była naprawdę miła. Dzwoniła miesiąc temu....

  Teraz moje pytanie.

  Chciałbym sam sobie położyć ten kabel do furtki i poprosić UPC żeby mnie tylko włączyli w skrzynce, tylko nie wiem jak połączyć ten gruby wystający z ziemi koncentryk ze zwykłym "domowym" koncentrykiem.
  Czy to się łączy na jakieś specjalne wtyki przejściowe ? Czy na chama lutować ? :D

  Kabel wygląda mniej więcej tak:
  Internet UPC - kabel z ziemi - nie chcą podłączyć.
  (robione komórą, sorki za jakość)

  Pozdrawiam.

  GAC
 • Poziom 26  
  Idź do prezesa albo jakies dyrektora i z nim rozmawiaj. Jak na dole nie można nic załatwić to trzeba iść na góre...
 • Poziom 16  
  podaj jakiej srednicy jest przewód i jakiej dlugosci od Ciebie do skrzynki zamykanej na kłudeczke : n azewnątrz zielona wewnatrz budynku biała. to bedzie kłopotliwe redukcja na :f: i dotego tłumik tzreba wiedziec jak wygląda w skrzynce sytuacja. beda obstawali przy wymianie kabla ale nie poddawaj sie i uderzaj do centrali na jana pawla ale osobiscie i odpowiedzi nie telefonicznie tylko email jest jak list polecony.
 • Poziom 10  
  Witam serdecznie, jestem w podobnej sytuacji, chodzi o podłączenie internetu w lokalizacji W-wa do domku jednorodzinnego. Złożyłem zamówienie i Pani poinformowała mnie, że nie ma w systemie mojego adresu. Ja podałem informację, że sąsiad w zabudowie szeregowej ma u nich usługi a słupek telekomunikacyjny stoi przed moją furtką. Wtedy poinformowała mnie, że da zlecenie na wykonanie kosztorysu i mają na odpowiedź 30 dni. Ponieważ potrzebuję internetu szybciej dotarłem do firmy podwykonawcy UPC i tam... SZOK!!! Okazuje się, że trzeba zrobić projekt budowlany na połączenie przewodem od słupka do domku (przez moją działkę!) jest to jakieś 5-7m, a przewód w zasadzie można puścić po murku oddzielającym posesje. Mógłbym to zrobić samemu w 20 minut. Ale to nie koniec, za papiery i wykonanie projektu oraz dokumentacji przychodzi zapłacić 3,5 tys zł!!!!!! Przecież to rozbój w biały dzień! Może macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić bo ja normalnie wymiękam... Mogę sam zrobić podłączenie ale rzekomo prawo mówi inaczej, pomóżcie jak możecie.... Pozdrawiam, Marek
 • Poziom 11  
  Witajcie

  Mam pewne doświadczenie w instalacjach UPC.

  Gacu 82, sprawa jest dość prosta. Wystarczy, że podprowadzisz kabel koncentryczny w miejsce gdzie masz podejście z UPC ( "do grubego czrnego kabla"). Warto poprowadzić ten kabel w rurce PCV, późniejsza wymiana nie nastręczy problemów, kabel powinien spełniać pewne normy. T.z. powinien być podwójnie ekranowany, spory oplot ekranujący, oraz folia ekranująca. "Żyła gorąca" powinna być "gruba", około 2 mm.
  Dobrze gdyby kabel był żelowany, dodatkowa ochrona na wpływ warunków atmosferycznych.
  Dodatkowo powinieneś dołączyć ,podczas instalacji przekazać technikowi, oświadczenie o własności przyłącza.
  Kabel doprowadzony przez UPC to najprawdopodobniej typ RG11 lub RG611. Jeżeli chodzi o połączenie kabli, wykonywane jest to przez technika podczas instalacji.
  Co do kwesti kosztorysu, jeśli będziesz składał zamówienie poinformuj że przyłącze jest wykonane.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  Jesteś na straconej pozycji ,bo tak na prawdę to nie wiesz czy ten czarny kabel gdzieś jest lub może być podłączony.A po drugie raczej nie zgodzą się żeby złącze między kablami zakopać po prostu w ziemi.
 • Poziom 10  
  Ha! Podprowadziłem samemu kabelek do ich słupka komunikacyjnego i zadzwoniłem jeszcze raz. Tyma razem Pani poinformowała mnie tak samo: nie ma możliwości przyłączenia w ich systemie pod moim adresem, a ja na to: Mam poprowadzone przyłącze i nie rozumiem dlaczego Pani mówi że nie ma. Ona na to: Jeżeli ma Pan przewód to wysyłam technika :-) Technik przyjechał i poprostu podłączył mój kabelek do ich słupka a potem modem na końcu mojego kabelka i HULA :-) Może moje doświadczenie Wam pomoże. Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  Hi hi

  Tak jak mówiłem.

  Pozdrawiam