Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus M3N78-EMH HDMI + A64 X2 6000+ - spadek wydajności.

04 Sie 2008 20:18 1299 5
  • Poziom 14  
    Mam problem z tym sprzętem...

Athlon64 X2 6000+ 2MB Cache
    Asus M3N78-EMH HDMI
    2x 1GB OCZ Platinum R2
    Zasilacz Delta 450W
    Dysk 80GB

...otóż. Zauważyłem że bios co kilka sekund 'przywiesza się', zakładki łądujące się na ogół natychmiast, robią to nawet sekundę...(jeśli ktoś chce zobaczyć, to mogę nagrać filmik) W systemie to samo, przy większym obciążeniu systemu co parę sekund wszystko się przywiesza na chwilę, po czym się odwiesza i tak w kółko. Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Zapomniałem dodać że dochodzą do tego trzaski przy słuchaniu muzyki. Ogólnie podejrzewam że to może być wina zasilacza, ale zawsze myślałem że jeśli zasilacz nie wyrabia to po prostu się wyłącza.. może to przez napięcia? Bios podaje dziwne wartości... na linii +12 jest w porywach do 11.5V... nie mam miernika żeby to zweryfokować... Nie mam też innego zasilacza żeby sprawdzić czy to tu jest problem... Jest sens wydawać te minimum 150zł na nowy zasilacz?
  • Poziom 39  
    Niech kolega pożyczy sobie miernik lub zakupi, to koszt około 20 PLN i na pewno się przyda do innych jeszcze celów. Po pomiarach będziemy wiedzieć na czym stoimy. Zresztą zasilacz nie ma nic wspólnego z wydajnościa komputera. Należałoby zmienić tytuł postu kolego.
  • Poziom 14  
    Ale spadek wydajności też jest, zasilacz to osobna sprawa...
  • Poziom 37  
    http://www.tomshardware.co.uk/forum/99487-25-help-random-drop-games

Tutaj koleś mimo całkiem dobrej konfiguracji też miał takie same problemy, tyle że w grach. Wygląda, że jest to dość powszechny problem w konfiguracjach ASUS+AMD. Nie wiem jakim cudem, ale nawet tu na forum parę osób na takie tandemy narzeka. Szczególnie dotyczy to właśnie topowych procesorów AMD typu 6000+ czy 6400+
  • Poziom 14  
    W sumie nie wiem, sprzęt kupiony w sumie parę dni temu... wgrany najnowszy bios... Wychodzi na to że trzeba innej płyty...