Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DIORA AS 254

RZezniol 09 Paź 2002 23:30 1898 2
  • #1 09 Paź 2002 23:30
    RZezniol
    Poziom 17  

Witam!

Przestroiłem tuner DIORA AS 254 ... odbiera rewelacyjnie na całym "nowym" zakresie :) i cieszy mnie to bardzo ....

Ale po co tu o tym pisać :)
    Bo jak zwykle jest małe ale ... podczas odsłuchy muzy zauważyłem zniekształcenia tonów niskich początkowo myślałem ze to wina wzmacniacza ( przesterowanie wejścia lub niedopasowanie impedancji) ale sprawdzałem na dwuch wzmacniaczach ( Altus V60 i DIORA WS 502) wiem ze 502 ma max poziom nap wejściowego ustalony na około 3 V i ma imedancje wejściową 390 kOhm ( czyli dosć sporo) a ten tuner daje max 0,5V więc zniekształcenia spowodowane przesterowaniem wejscia wzmacniacza odpadają.

I co z tym począć jest jakaś mozliwosć korekty tych zniekształceń ??

A tym czasem bede sie z tym bawił i licze na jakąs wskazówkę :)

Pozdro RZezniol

0 2
  • #2 10 Paź 2002 00:06
    Tremolo
    Poziom 43  

Sprawdź czy kondensatory między stopniami nie są już troche podstarzałe... ten tuner powinien mieć wyjście słuchawkowe i sprawdź czy w słuchawkach też tak jest... potem ewentualnie tak powymieniaj

0
  • #3 10 Paź 2002 06:25
    DWAserwis
    Poziom 29  

Jak wyżej, ale zobacz też czy przy wyłączonym ARCz też zniekształca BAS , często zamała pojemność była przy wyjściu ARCz, lub często niektóre stacje nadają z większą dewiacją i powoduje ten sam efekt - można wtedy zmniejszyć rezystor równoległy do cewki detektora FM w pcz, gra wtedy minimalnie ciszej ale czyściej

0