Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z kartą tv

22 Feb 2004 17:15 1470 17
  • Level 2  
    Mam problem z katra tv. Nie mogęnagrać dobrze obrazu z niej tzn z video. Po ustawieniu rozdzielczości na 640x480 strasznie się żułwi przy nagrywaniu obrazu. Czym to może być spowodowane?]
    Mam Athlona 2100+, 256 ddr, 64mb gforce2.
    Prosiłbym o radę co jest za słabe w tym sprzecie :( z góry dzięki
  • Level 17  
    uważam że do tego typu prac troszke zamało pamieci jest jeszcze zależy jaka jest szybkosć tych pamieci.
  • Moderator
    Cześć !

piicia wrote:
    uważam że do tego typu prac troszke zamało pamieci jest jeszcze zależy jaka jest szybkosć tych pamieci.

Karta powinna chodzić prawidłowo nawet na dużo słabszym sprzęcie :D

Problem prawdopodobnie wynika ze stosowania ( lub braku ) odpowiednich kodeków.
    Pamiętaj też o najnowszych dostępnych i właściwych dla typu karty driverach.

.
  • Level 22  
    Ja bym zmniejszył rozdzielczość, i tak i tak w TV i na filmach DVD i VCD rozdzielczość to: 320x240, sprawdź też czy przy starcie systemu nie włancza ci się za durzo programów, które ram zajmują (start->uruchom-> wpisz msconfig, ostatnia zakładka) jak ci się durzo badziewi włancza, to wyłącz, zrestartuj kompa, i to teżpowinno pomóc
  • Level 31  
    Za mało danych podałeś. Jaki system, jakim programem zgrywasz, jakiego kodeka używasz - powodów może być wiele.
  • Level 42  
    elektroniczek - taaa na filmach DVD rozdzielczosc 320x240 - jeszcze jakies pomysly?

Shirlack - jakim kodekiem ( i czy w ogole??) to kompresujesz? Dobrze powinno wyscj jakims kodekiem MJPEG. Jaki masz dysk - on moze byc waskim gardlem. Masz wlaczone DMA dla dysku?
  • Level 22  
    A niby jak jest to nagrywane??
    W jakiej rozdzielczości, filmy mają standart 320x240
  • Level 2  
    Nio więc system to xp. kodek mpeg-2 zgrywam bez kompesji
    dysk jest 10Gb Maxtor 7200. hm program (WinFast) no właśnie to jest standartowy który był razem z kartą
  • Level 17  
    Do zgrywania w czasie rzeczywistym(czyli wszelkie karty TV czy vivo) wielu ludzi poleca kodek huffyuv.
    Jest to codek bezstratny i przy tym dość szybki. Program do przechwytywania to chyba najlepszy VirtualDub.

Zajrzyj też na stronkę www.divx.pl, jest sporo artykułów opisujących ustawienia kodeków i programów.
  • Level 28  
    Częstym problemem tego typu objawów jest złe ustawienie SURFACE CONFIGURATION. Należy takie ustawienie znaleźć i ustawić: OVERLAY SURFACE. Powinno pomóc. Pozdrawiam WoŹnY
  • Level 43  
  • Level 22  
    ja proponuje IuVCR www.iulab.com - mam karte AverMedia i na oryginalnym sofcie tez mi sliczaczylo a tym progsem to wszystko super lecialo (przyzgrywaniu polecam na poczatek kodek huffyuv) a pozatym to mam 1ghz plyte ecs i 128 ddr wiec o wiele mniej a filmiki super sie zgrywaly
  • Level 31  
    telewizja ma rozdzielczość 576(plus kilka linii niewidocznych czyli coś koło 620)x(nie jestem pewien)480 a filmy dvd też coś koło tego
    elektroniczek poczytaj troszkę o standartach
    to co napisałeś to ma vhs i vcd.........
  • Level 34  
    Polecam Virtualdubba i program FERRO cyfrowy magnetowid (fajny programik) no i te kodeki co pisali poprzednicy. Powodzenia.
  • Level 28  
    Ja mam kartę parę ładnych lat i z doświadczenia wiem iż P200MMX spokojnie wystarcza do łapania filmów. Na właśnie takim sprzęcie łapałem w rozdzielczości 344X242 (nie pamiętam dokładnie danych) i 25 klatek na sek. Nawet w locie kompresowałem divxem i tu niespodzianek nie było. Więc pisanie iż trzeba mieć niewiadomo jaki sprzęt wydaje mi się śmieszne. Pozatym dużo ludzi którzy pierwszy raz stykają się z tunerami zapomina własnie o wspomnianym przezemnie ustawieniu OVERLAY. Używałem oprogramowania oryginalnego, jak i obcego pochodzenia, a karta Tv to AVERMEDIA TVRadio98. Niegdy nie miałem problemów.
  • Level 2  
    nio i nadal mam problem.zassałem iuVCR zgrywam,jest o niebo lepiej,ale. U tu jest schodek w rozdzielczosci 360x240 jest ok natomiast w rozdzielcz. 720x480 jest taka przyżówka ze szkoda gadac. Co mozna z tym zrobić? zgrywam kodekiem mpeg-4 ??
  • Level 34  
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój ostatni post (przyżówka ?) ale jeśli chodzi o "poszarpany" obraz (ale płynny) to musisz puścić przez filtr deinterlace (usunięcie przeplotu) :)
  • Level 2  
    Chodziło mi o to że obraz staje się lekko mówiąć "poklatkowy" czyli mniej więcej wyglada to jak ogladanie filmu na 1Mb karcie graf :(