Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester - test wysokiego napiecia

05 Sie 2008 11:35 3880 6
  • Poziom 15  
    Witam Serdecznie

Buduje urządzenie składające się z trzech bloków, urządzenie to będzie testowało grzejniki. Pierwszy blok pomiar rezystancji , drugi blok test wysokiego napięcia, trzeci blok test działania włącz wyłącz x 10 napięcie 400VAC. I teraz mam problem. Do tego będzie podłączony grzejnik testowany, testy będą się odbywać jeden po drugim. Rozłączanie poszczególnych bloków będzie wykonane na przekaźnikach jednak problem jest z testem HVT - 1200V jak odseparować ten blok od innych w czasie gdy będzie test 1200V wykonywany lub jak będą robione inne testy ? może ktoś poleci jakieś przekaźniki wysokonapięciowe o dużej mocy przełączenia. Moc testowanego grzejnika to około 2000W. Proszę pomóżcie. Nie wiem jak odseparować HVT od reszty.

Pozdrawiam

Andrzej
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 21  
    Siemanko . Z całym szacunkiem po pierwsze [dobra wiadomość] nie ma problemów z elementami na takie napięcie robocze , po drugie [ zła wiadomość ] powyżej 1 kV obowiązują ostre normy dotyczące pracy, wykonania , zabezpieczeń układu .
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 15  
    To że obowiązują odpowiednie normy dotyczące zabezpieczeń to wiem ale ja zadałem pytanie dotyczące elementów a nie co sie wiąże z takim urządzeniem. Bo taka odpowiedź nic nie wnosi. Mnie interesują konkrety co kto i gdzie produkuje co by było można zastosować

Pozdrawiam

Andrzej
  • Specjalista elektryk
    Na początku uporządkowanie:
    niskie napięcie - nn do 1000 V ( wg niektórych źródeł 3 kV)
    średnie napięcie SN 1kV do 60 kV ( niektóre źródła podają wyższą wartść górną)
    wysokie napięcie - WN - 60 kV do 220 kV
    najwyższe napięcia - NN powyżej 220 kV
    Temat który Ciebie interesuje to niskie napięcie!
  • Poziom 15  
    Witam

Ja bym powiedział że to chodzi o średnie napięcie bardziej, ale wiadomo jak coś będę używał do przełączania to też nie będzie dobrane napięcie na styk tylko z jakimś zapasem.

Pozdrawiam

Andrzej
  • Specjalista elektryk
    Stosowane w górnictwie podziemnym urządzenia o napięciu znamionowym 1000V z możliwością pracy do 1200V ( wynika to z zaczepów w stacjach transformatorowych oraz tego, że górne napięcie tych stacji może wynosić 6,3 kV zamiast 6kV) są traktowane jako urządzenia niskiego napięcia. Może coś z tego Ci się nada. Poszukaj na stronach EMAG, APATOR, Elgór-Hansen, Schneider-electric .
    Pozdrawiam
  • Specjalista elektryk
    I jeszcze jedno. Wszystkie elementy obwodu, które będą mogły się znaleźć pod najwyższym występującym w obwodzie napięciem, muszą być przystosowane do tego napięcia. Dla bezpieczeństwa obsługi.
    Pozdrawiam!