Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FOCUS, problem z klimatyzacją

marekwesoly 05 Sie 2008 12:40 2433 3
  • #1 05 Sie 2008 12:40
    marekwesoly
    Poziom 10  

Witam, mam problem z klimatyzacją. Po wymianie filtra pyłkowego, odgrzybieniu i założeniu nowego podszybia + uszczelki, gdzieś cieknie woda na dywanik pasażera. Według mnie wszystko jest szczelne, ale jak to bywa z wodą przecieknie przez każdą szczelinę. Klima była odgrzybiana pianką a mimo to śmierdzi ponownie po kilku dniach używania. Moja prośba o pomoc dotyczy poniższych pytań:
    1. Na które miejsca mam zwrócić szczególną uwagę, którędy może lecieć ?
    2. Czy jeśli woda cieknie kanałem owiewającym nogi pasażera, muszę po usunięciu usterki ponownie odgrzybić klimę albo zajrzeć w kanały ?
    3. Czy woda cieknąca kanałami wentylacyjnymi mogła się gdzieś zgromadzić i czy muszę ją usunąć "ręcznie" czy po prostu spływa na sam dół czyli na dywanik pasażera ?
    4. Czy istnieje konieczność wymontowania i wyczyszczenia skraplacza w ramach odgrzybiania klimy ?

Dodano po 10 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że jest to FOCUS I generacji z 2000 roku.

0 3
  • #2 05 Sie 2008 22:46
    marek1977
    Poziom 33  

1- podszybie, uszkodzone mocowanie filtra pyłowego, obudowa nagrzewnicy.
    2- jak źle odgrzybiona to trzeba robić do skutku. Niektóre pianki zostawiają tylko zapach. Najlepiej działają te najbardziej śmierdzące. Polecam wurth.
    3-sprawdź przewód odprowadzający wodę pod samochodem czy nie jest zapchany.
    4-nie

Najczęstsza przyczyna przecieku jest źle zamontowane podszybie.

0
  • #3 05 Sie 2008 23:50
    marekwesoly
    Poziom 10  

Witam, mam pytanie dotyczące punktu 3.
    Drożność przewodu sprawdzam przez jego wymontowanie czy po prostu rzucam okiem czy leci z niego woda ?

Proszę o pomoc w zlokalizowaniu tego przewodu, mówiono mi, że jest w okolicy przegrody silnikowej.

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie tematem.

0
  • #4 05 Sie 2008 23:54
    marek1977
    Poziom 33  

Najlepiej to od spodu na przegrodzie silnika na wysokości stóp pasażera. Taka fajka skierowana do dołu. Czasem rurka spada i dostaje sie tam błoto które skutecznie zapycha wylot wody, a ta z kolei ujście zawsze znajdzie i leci sobie na nogi pasażera :)

2