Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Samsung DSB-S305G - nie włącza się

levy011 10 Paź 2009 13:07 106488 97
  • #31 10 Paź 2009 13:07
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #33 30 Paź 2009 21:56
    odroncza
    Poziom 10  

Ja również mam podobny problem z tym że nawet czerwona dioda nie żarzyła,na U2 miałem 1.2V więc miałem nadzieję że wymiana tego stabilizatora pomoże. Niestety pomogło na tyle że dioda zaczęła lekko świecić i na tym koniec nawet grzanie nic nie pomaga ,pozdrawiam wszystkich.

• #34 07 Lis 2009 09:42
    waldek2206
    Poziom 2  

Powracając do moich przedmówców odnośnie wymiany dekodera przez CP, to właśnie jestem po rozmowie z konsultantem i jedyne co usłyszałem to "dla pana nie jest przygotowana możliwość wymiany dekodera. Jedyną możliwością jest wypowiedzenie umowy i podpisanie nowej z obowiązującym okresem wypowiedzenia". Czyli płać człowieku przez 3 miesiące i nic nie oglądaj, a jeżeli chcesz oglądać to płać x2 przez okres wypowiedzenia. Jednym słowem lepiej wziąć dekoder w wynajem i mieć w d... co się z nim stanie.

• #35 07 Lis 2009 09:48
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #37 07 Lis 2009 19:35
    irek19
    Poziom 33  

Przy takiej usterce dekodera DSB-S305G, naprawa nieopłacalna.

• #38 11 Lis 2009 22:08
    andrzejekk84
    Poziom 9  

Też miałem problem z tą diodą led. Ledwo świeciła. Po wysyłce do serwisu za pomocą APSu Cyfrowego Polsatu okazało się że musieli wymienić w nim zasilacz. I od pół roku brak z nim problemów.

• #39 12 Lis 2009 07:27
    irek19
    Poziom 33  

To kolego Macasz, pozostaje tylko serwis.

• #40 12 Lis 2009 08:44
    telesat1
    Moderator na urlopie...

andrzejekk84 napisał:
    Też miałem problem z tą diodą led. Ledwo świeciła. Po wysyłce do serwisu za pomocą APSu Cyfrowego Polsatu okazało się że musieli wymienić w nim zasilacz. I od pół roku brak z nim problemów.

Jaki zasilacz? Jedna płyta na której jest przetwornica. Nie opowiadaj bajek.

• #41 21 Lis 2009 23:17
    Neostradek
    Poziom 14  

Niestety mnie także dotknął ten problem, po ponad 30 miesiącach z Polsatem C... nagle zaczęły być problemy - się długo dekoder włączał. Gdy przerwa trwała aż dwa dni, postanowiłem nie wyłączać go wcale z sieci ... i działał. Aż nagle mignęli mi światłem w całym domu i od paru dni nie odpala wcale ... straszy jedynie lekko tą diodą i nic.

irek19 napisał:
    Przy takiej usterce dekodera DSB-S305G, naprawa nieopłacalna.

Jak bardzo nieopłacalna? Ile może kosztować i gdzie to można naprawić? W zwykłym serwisie RTV?

• #42 21 Lis 2009 23:30
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Żaden serwis RTV tego nie naprawi. Brak dostępu do info parowania karty. Zadzwoń do polsatu, powiedzą ci gdzie wysłać. Chyba Łódź

• #43 30 Lis 2009 23:26
    kris1234
    Poziom 1  

Również mam taki sam problem z tym dekoderem ale chciał bym sie dowiedziec może ktoś ma sprawny czy na kondensatorze PC37 powinno byc jakieś napięcie podczas czuwanie bo u mnie jest równe 0V. pozdrawiam

• #44 04 Gru 2009 18:43
    3376
    Użytkownik usunął konto  
  • #45 04 Gru 2009 19:48
    roman08
    Poziom 16  

Witam. O jakiej ściemie kolega myśli, pewno nie ze strony CP że przed końcem umowy nawalił dekoder ?.

• #46 06 Gru 2009 19:07
    jaspajtas
    Poziom 1  

Cześc wszystkim, własnie na początku listopada pojawił się taki sam problem u mnie, dzwoniłem do CP, ale mnie odesłali do serwisu samsunga ,dekoder jest po gwarancji więc trzeba zapłacic za serwis. Stwierdziłem, że wypowiem umowę i tyle, ale wczoraj po miesiącu czasu podłączyłem go do prądu i do anteny, zostawiłem na noc, okazało się, że rano wszystko wróciło do normy i dekoder działa, nie wiem jak długo, pożyjemy zobaczymy. A na marginesie, CP wogóle nieprzejmuje się swoimi klientami, szkoda.

• #47 06 Gru 2009 19:12
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

jaspajtas napisał:
    Cześc wszystkim, własnie na początku listopada pojawił się taki sam problem u mnie, dzwoniłem do CP, ale mnie odesłali do serwisu samsunga ,dekoder jest po gwarancji więc trzeba zapłacic za serwis. Stwierdziłem, że wypowiem umowę i tyle, ale wczoraj po miesiącu czasu podłączyłem go do prądu i do anteny, zostawiłem na noc, okazało się, że rano wszystko wróciło do normy i dekoder działa, nie wiem jak długo, pożyjemy zobaczymy. A na marginesie, CP wogóle nieprzejmuje się swoimi klientami, szkoda.

Do pierwszego zaniku prądu!:D
    O tym chyba każdy wie że olewają abonentów a jak nie wszyscy wiedzą to czas najwyższy się obudzić!

• #48 07 Gru 2009 21:20
    3376
    Użytkownik usunął konto  
  • #49 09 Gru 2009 20:08
    JacekTorun
    Poziom 17  

Dla osób które chcą same naprawiać ten dekoder:
    Jtag dzięki któremu łatwo sprawdzić czy przyczyną awarii jest procesor , wtedy brak ATR , czy zimne luty Flascha , dane odczytują się z błędami.

Wersja do odczytów flascha:
    http://upload.dvhk.pl/content.php?id=135784
    http://free-sat.pl/upload/?download=DSB-S305G_odczyt_jtag.zip

W samym programie jest opis ze zdjęciem jak podłączyć Jtag.
    (do odczytu Boxkeya jest inna wersja)

add
    (opis ze zdjęciem jest w zakładce "o programie")

• #50 10 Gru 2009 14:54
    shadow112
    Poziom 2  

Pliki pobrane ale nie ma tam zdjęcia jak podłączyć jTaga.Wstaw jeszcze raz jak możesz.

Dodano po 5 [minuty]:

Mam takie same objawy z tym dekoderem co koledzy(żarzy się kontrolka standby).Zastanawia mnie jedno czy ten stabilizator napięcia AMC1117 podczas tego żarzenia na środkowej nodze zamiast mieć 1.8v ma 0v.Tak chyba nie powinno być?

• #51 21 Gru 2009 18:26
    gamoń
    Poziom 15  

Witam wszystkich walczących z żarzącą się diodą stby .
    Do przedmówcy : na układzie U2 (AMC1117) lewa nóżka to masa , środkowa nóżka ma napięcie : 1.8v , prawa nóżka ma napięcie 3.13 v , pomiar robiony na samej płycie bez podłączenia taśmy od diody stby do gniazda J1 , tuner oczywiście zepsuty ( żarząca dioda stby ) .
    Czy posiadacz sprawnego tunera dsb-s305g może zmierzyć jakie napięcia występują na złączu J1 ? U mnie pojawiają sie napięcia bez wpiętej taśmy
    pin:
    1-0v
    2-0v
    3-3.3v
    4-3.3v
    5-0v
    6-3.3v
    7-5.1v
    8-0v

• #52 22 Gru 2009 15:22
    juzek
    Poziom 10  

Podłączyłem tuner wg instrukcji.
    JKeys zauważył procek, ale go niezna - to było na próbę.

Ale załączony program na dwu kompach wywala okno z komunikatem: "Privileged instruction."
    Co zrobić, żeby zadziałał dobrze ??

• #53 23 Gru 2009 12:35
    gamoń
    Poziom 15  

Witam , wypakuj program na pulpit , uruchom program w trybie zgodności z win 95 , we właściwościach programu masz zakładkę "zgodność" , po tych zabiegach komunikat :"Privileged instruction." będzie przeszłością :D

Pozdrawiam i Wesołych świąt ,
    gamoń

• #54 25 Gru 2009 19:23
    KrzysiekZM
    Poziom 2  

Wczoraj wieczorem była u mnie przerwa w dostawie prądu,mignęło 2-3 razy,rano zorientowałem się że dekoder nie działa,tak poczytałem ten temat i wnioskuje problem ten często pojawia się przy awariach prądu.Dekodera nie będe naprawiał ale chciałbym się dowiedzieć czy mogę wymienić tylko dekoder,bez zmiany umowy,satelity,pilota i tej karty z dekodera,

Dodano po 1 [minuty]:

Aha i ile kosztuje nowy dekoder,taki sam albo inny,nie chce już odsyłać do serwisu bo wiem jak wygląda taka procedura.

• #55 25 Gru 2009 19:26
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Karta jest parowana z dekoderem, więc nie zadziała z innym.
    Pozostaje naprawa obecnego, podpisanie nowej umowy z nowym sprzętem albo kosztowna zabawa z dekoderami na linuxie.

• #56 25 Gru 2009 19:29
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

KrzysiekZM napisał:
    Wczoraj wieczorem była u mnie przerwa w dostawie prądu,mignęło 2-3 razy,rano zorientowałem się że dekoder nie działa,tak poczytałem ten temat i wnioskuje problem ten często pojawia się przy awariach prądu.Dekodera nie będe naprawiał ale chciałbym się dowiedzieć czy mogę wymienić tylko dekoder,bez zmiany umowy,satelity,pilota i tej karty z dekodera,

Dodano po 1 [minuty]:

Aha i ile kosztuje nowy dekoder,taki sam albo inny,nie chce już odsyłać do serwisu bo wiem jak wygląda taka procedura.

Zadzwoń na infolinie zaoferują ci dekoder z kartą za ok.80zł.
    Umowy nie musisz nowej podpisywać.

• #57 26 Gru 2009 00:26
    Neostradek
    Poziom 14  

Po kontakcie z Cyfrowym Polsatem w sprawie naprawy dekodera, kazali kontaktować się z serwisem Samsunga, wypełniłem więc stosowny formularz na stronie Samsunga i od paru tygodni zero kontaktu.

Zrezygnowany podpiąłem dekoder do prądu i (o dziwo) po 6 dniach zmartwychwstał (wprawdzie to nie te święta, ale co tam). Dioda świeci aż miło :)

Nic tylko teraz kupić jakiś UPS i przez niego podłączyć dekoder, aby chwilowy zanik prądu nie wyłączył dekodera i jazda :) dekoder śmiga że HEJ

• #58 26 Gru 2009 08:00
    irek19
    Poziom 33  

Ee!, daj sobie spokój z tym dekoderem. A co będzie jak braknie fazy....

• #59 26 Gru 2009 11:10
    KrzysiekZM
    Poziom 2  

To sprawdzona informacja że nie trzeba podpisywać nowej umowy?? Jeżeli tak to kupie nowy

• #60 05 Sty 2010 20:07
    robo1973
    Poziom 14  

Czyli jak dobrxze rozumiem przyczyną usterki jest simny lut na flash>