Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Samsung DSB-S305G - nie włącza się

levy011 09 Sty 2010 12:43 106452 97
  • #61 09 Sty 2010 12:43
    domelbmw13
    Poziom 13  

Witam,
    Czy komuś udało się to naprawić? Mam dekoder z taką sama usterką, napięcia są ok, więc kondensatory raczej sprawne. U mnie procek się trochę grzeje po włączeniu za to flash nie osiąga znacznej temperatury. pozdrawiam

• Mitronik
  • #62 09 Sty 2010 14:51
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

domelbmw13 napisał:
    Witam,
    Czy komuś udało się to naprawić? Mam dekoder z taką sama usterką, napięcia są ok, więc kondensatory raczej sprawne. U mnie procek się trochę grzeje po włączeniu za to flash nie osiąga znacznej temperatury. pozdrawiam

Zadzwoń na infolinie zaoferują ci dekoder z kartą za ok.80zł.
    Umowy nie musisz nowej podpisywać.
    A o naprawie zapomnij.:D

• #64 15 Sty 2010 12:40
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Do kosza jedno i drugie.:D
    Nowa umowa z CP i do tego dostaniesz nowy sprzęt.

• #65 15 Sty 2010 16:56
    JacekTorun
    Poziom 17  

dzac4 napisał:

"Sprzęt" Który za jakiś czas znowu się zepsuje i kolejny raz będzie trzeba przedłużać umowę .... Widać tak przywiązują do siebie klienta , bo żeby odejść musi zapłacić za okres wypowiedzenia.
    Poza tym dają Mini D1 a to naprawdę ..... szkoda słów.

Stare dekodery , nawet te z polsatu mają po 8 lat i działają, a te z przed 3 tal padają jak muchy. Muszą mieć wady konstrukcyjne , a poza tym te kondensatory we wszystkich modelach dokładnie tak samo się psują...
    Ja radzę spróbować naprawiać. Sposoby były opisane , może coś pomoże.

• #66 15 Sty 2010 20:09
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

JacekTorun napisał:
    dzac4 napisał:

Ja radzę spróbować naprawiać. Sposoby były opisane , może coś pomoże.

I co ma zrobić zamrozić czy palnikiem grzać?!
    Kosz i nic innego!

• #67 15 Sty 2010 21:24
    pasc
    Poziom 19  

Hmm...

A jednak widzę że temat Samsunga jest nieśmiertelny...a co niektórzy użytkownicy "sczezną" a nie oddadzą go (dekodera oczywiście) na złom...

Ech...jakie to "zacięcie" w narodzie...mój ci on...mój...nie wywalę go...naprawdę dziwię się, boć przecie czyż nie lepiej dostać nowy dekoder na gwarancji ? Może MINI to szajs ale...jak już coś się zepsuje to zasilacz :D no chyba że "fachfcy" z Polszajsu znowy spieprzą soft jak onegdaj...chyba dwa lata temu...albo rok :?: ludzie co to się wtedy działo...chcieli nam punkt roznieść w puch :D :D :D

Ale żeby nie było tak zupełnie nie na temat...to powiem że ostatnio miałem Echostara 616 ze słabo świecącą diodą na zielono...myśle sobie kondensatory...otóż nie :cry: Myślę dalej coś po pierwotnej...wymieniłem cały zasilacz...( przy okazji uwaliłem dwa TOP245 - malowanki hehe ) i już zacząłem sądzić że oto mam pierwszego Echostara z uwalonym flash'em (jak w Samsungu)....drapię sobie paznokciem po druku...a tu mi odleciał rezystorek SMD...10kOhm...przy TL431...skurczybyk sobie pękł...i cicho siedział...a ja juz jajo zniosłem i chciałem koledze oznajmić...nie da się naprawić :D a g... prawda hehe :D

pozdr

• #68 18 Sty 2010 18:16
    krowa20_00
    Poziom 1  

witam wszystkich mam taki sam dekoderek i właśnie go naprawiłem:) a wszystko dzięki temu ze raz juz sie zepsuł jak był na gwarancji te same objawy co u was czyli lekko świecąca dioda na czerwono serwis zostawił ślady lutowania wiec ja wymieniłem dokładnie to samo i wszystko oki

Coś Kolego taki tajemniczy napisz dla potomnych co wymieniłeś bo tak jak Ty to napisałeś to każdy dzieciak może napisać czyli wiem , ale nie powiem poza tym popraw pisownię! - GKVIDEO

• #69 18 Sty 2010 19:22
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

krowa20_00 napisał:
    witam wszystkich mam taki sam dekoderek i właśnie go naprawiłem:) a wszystko dzięki temu ze raz juz sie zepsuł jak był na gwarancji te same objawy co u was czyli lekko świecąca dioda na czerwono serwis zostawił ślady lutowania wiec ja wymieniłem dokładnie to samo i wszystko oki

Coś Kolego taki tajemniczy napisz dla potomnych co wymieniłeś bo tak jak Ty to napisałeś to każdy dzieciak może napisać czyli wiem , ale nie powiem poza tym popraw pisownię! - GKVIDEO

To się wyszczególnij bo inaczej jesteś jednym z tych co grzeją palnikiem albo do zamrażarki wkładają!
    Ale jak widzę jedno z dwóch bo to co opisujesz to wielka LIPA i śmiechu warte.:D
    Więcej możesz nic nie pisać!

• #70 18 Sty 2010 23:01
    fajny5
    Poziom 16  

Witam. Mam problem z tym dekoderem i właśnie taka awaria jaką usunął krowa. Napisz kolego co przylutować, aby działał sprzęcik.

• Mitronik
  • #71 20 Sty 2010 15:46
    JacekTorun
    Poziom 17  

pasc napisał:
    Hmm...

A jednak widzę że temat Samsunga jest nieśmiertelny...a co niektórzy użytkownicy "sczezną" a nie oddadzą go (dekodera oczywiście) na złom...

Ech...jakie to "zacięcie" w narodzie...mój ci on...mój...nie wywalę go...naprawdę dziwię się, boć przecie czyż nie lepiej dostać nowy dekoder na gwarancji ? Może MINI to szajs ale...jak już coś się zepsuje to zasilacz :D no chyba że "fachfcy" z Polszajsu znowy spieprzą soft jak onegdaj...chyba dwa lata temu...albo rok :?: ludzie co to się wtedy działo...chcieli nam punkt roznieść w puch :D :D :D
    ...
    pozdr

Kolego podaj jak załatwiać że dadzą drugi dekoder bez podpisywania kolejnej umowy.?

Tam gdzie pytałem nie było żadnej możliwości żeby kupić za 80zł drugi dekoder , bez przedłużenia umowy.
    Jeśli można by kupić drugi dekoder to nie ma problemu , ale jeśli trzeba podpisać kolejną umowę ( przedłużać tą obecną ) , to zwykłe oszustwo ze strony polsatu.

Sam byłem świadkiem, że przychodzi klient z uszkodzonym DSB305G do punktu polsatu , i nie było żadnej możliwości żeby dostał drugi dekoder. Musiał zapłacić abonament za 3 miesiące do przodu ( wypowiedzenie ) i musiał kupić nowy dekoder , z nową umową.

Oczywiście nie każdy dekoder daje się naprawić , ale żeby sprawdzić stabilizator 1.8V , i inne napięcia , nie trzeba być fachowcem.
    Podgrzać Flasch jeśli napięcia są OK też nie problem , a może choć przez okres wypowiedzenia da się jeszcze oglądać.

• #72 20 Sty 2010 22:16
    pasc
    Poziom 19  

Hmm...

...jeżeli umowa na czas określony dostaniesz...jeżeli nie nie dostaniesz i "już" :D

...poza tym skoro nową umowę masz (oczywiście na dzisiaj) z sześcioma gratisowymi miesiącami...to i tak płacąc za te trzy "wypowiedziane" jesteś do przodu o trzy miesiące...no sorry ale za darmo to nawet pod mostem w "twarz" nie dadzą...

...ot i cała tajemnica - nigdzie nie rzekłem że to działa zawsze, wszędzie i dla każdego...

Powiem szczerze...na jakieś 50 dekoderów Samsunga oczywiście, udało mi się naprawić jakieś 5-6 (słownie: sześć)...pisałem zresztą w którymś z wątków o dokładnych pomiarach wszystkich pkt. pomiarowych dookoła procesora STi w tym dekoderze (aby ktoś sobie mógł porównać)...a nie mówię już o pomiarach AMS'a.

Nt. grzania i wychładzania PG nie będę się wypowiadał...dla Mnie to chałupnictwo a ja się w to nie bawię.

Ale nie zabronię nikomu rozpalać w domu ogniska...wolnoć Tomku w swoim...

pozdr

• #73 28 Sty 2010 22:04
    mrbananowa
    Poziom 1  

Mój dekoder zepsuł się na gwarancji, naprawili go i działał kilka miechów teraz jak poprzednia dioda ledwie świeci , a ślady jakie serwis zostawił to wymieniony wspominany amc11117 i PD35 (oznaczenie na płycie) i usunęli kilka zimnych lutów przy głowicy. Ciekawe czy jak to wymienię długo pochodzi.

• #74 28 Sty 2010 22:17
    pasc
    Poziom 19  

Hmm...

...o ile tym razem to będzie AMC (S) bo to wysiada tak w jednym na trzydzieści dekoderów :D

...ale może będziesz miał szczęście, sam jestem ciekaw (tego czy masz szczęście) hehe :D

pozdr

ps: nie no...po co ja to nabazgrałem...zaczynam się powtarzać...jem za dużo masła :D

• #75 28 Sty 2010 22:20
    irek19
    Poziom 33  

Jaką Masz pewność że te elementy się uszkodziły?.

• #76 29 Sty 2010 12:00
    romti
    Poziom 15  

matzg napisał:
    Sprawdziłęm napiecia w swoim i jest na:
    PC30--20,68V
    PC31--26V
    PC33--6V
    PC40--6V
    PC35--14,52V
    PC36--3,4V
    PC34--3,37V
    Sprawdż u siebie U19.Na wej. mam stałe 3,33v natomiast podczas załączenia do sieci na wyj. mam 3,3v i zaraz przed zapaleniem się diody led spada do 0,26v.

Na pięć tych dekoderów tylko jeden naprawiłem przez wymianę stabilizatora U2.
    Teraz mam kolejny i jest na U19 ciągle 3,33v, jakiś trop jest, ale co dalej?
    Zastanawiam się jakie jest zadanie U18 który jest połączony z U19.

• #77 29 Sty 2010 19:44
    JacekTorun
    Poziom 17  

U 18 jest do obsługi karty, dopiero po uruchomieniu, program ustawia tam odpowiednie napięcia.

Często niestety psują się procesory , a wielka ilość "zimnych lutów" jest skutkiem nowej Cyny bezołowiowej "ekologicznej" i niestety wykonania...

• #78 29 Sty 2010 22:47
    pasc
    Poziom 19  

Hmm...

No i tym jakże "miłym" akcentem dyskusja nt. napraw dekoderów DSB powinna się zakończyć. Ale jak znam życie ktoś zobaczy ten temat i znowu zacznie się od nowa....kondensatory wymienione, napięcia pomierzone, dioda świeci slabo - co to może być?

Jeszcze ciekawiej się robi gdy jakiś "oszołom" napisze...a ja wymienilem tę drobnostkę o której Zenek wspominał i działa. A ludzie jak to ludzie...znowu się dadzą nabrać...hmm :|

Powtórzę za szanownym przedmówcą...te dekodery to szajs jakich mało (choć gdyby ktoś tak do Mnie powiedział dwa, trzy lata temu...dalbym "w zęby" hehe) ale jak to mawiają - tylko krowa nie zmienia poglądów :D

pozdr

• #79 31 Sty 2010 22:21
    Grisza75
    Poziom 11  

Witam,

pasc napisał:
    [...]
    Powtórzę za szanownym przedmówcą...te dekodery to szajs jakich mało (choć gdyby ktoś tak do Mnie powiedział dwa, trzy lata temu...dalbym "w zęby" hehe) ale jak to mawiają - tylko krowa nie zmienia poglądów :D

pozdr

Może i szajs, ale i tak o niebo lepszy od nowego "mini" ;)
    Teściowi właśnie padł Samsung - objawy takie same jak w opisywanych tu przypadkach, podobnie jak i okoliczności (zanik zasilania) i teraz dostał mini dekoder CP - "cud techniki" w którym nie można nawet stworzyć listy ulubionych programów - załamka.

Ktoś wcześniej pisał, że w Łodzi jest serwis Samsunga który je naprawia. Wie ktoś może dokładniej jaki to serwis? Warto powalczyć o tego Samsunga właśnie ze względu na możliwość tworzenia list ulubionych programów (żaden dekoder z aktualnej oferty CP nie przewiduje tej funkcji).

I tak przy okazji - nie wiem czy ma to związek z awarią, ale ostatnio teść skarżył się na "powolne" przełączanie się programów (podobno jak dekoder był nowy, to przełączał szybciej)

Pozdrawiam
    Grisza

• #80 31 Sty 2010 23:40
    JacekTorun
    Poziom 17  

Jeszcze w samsungu 370G można układać własne listy kanałów ulubionych.
    Tyle że 370 ma inny układ klawiszy pilota , i brak możliwości przesunięcia OSD tak jak w 305G.

Nie wiem czy warto naprawiać , ale ja mogę naprawić praktycznie każdego 305g , jak uszkodzony procesor to można przełożyć Flasch do drugiej płyty głównej, ale sam uważam że to zupełnie nie opłacalne.
    No niestety moim zdaniem te samsungi 305G mają wadę fabryczną i wyjątkowo często się psują, więc naprawy mogą nie pomóc na zbyt długo.

Niestety Tv Polsat obecnie ma w ofercie naprawdę słabiutkie dekodery, jedynie można kupić moduł CI i włożyć w jakiś przyzwoity sprzęt.

• #81 01 Lut 2010 09:49
    joghurt
    Poziom 11  

Jeszcze parę uwag do nieśmiertelnego wątku o Samsungach 305G. Jeżeli macie wcześniej taki objaw, że pojawia się informacja o aktualizacji oprogramowania, dekoder się aktualizuje niby poprawnie, a po ponownym uruchomieniu dalej chce aktualizować to z dużą dozą prawdopodobieństwa siądzie Wam prędzej czy później flash i od niego trzeba zacząć naprawy. Chociaż nie ma sensu obecnie liczyć na naprawę tego dekodera, gdyż serwisy nie chcą się już za bardzo w to bawić.
    Od autoryzowanego przedstawiciela CP można ew. uzyskać na jakiś czas dekoder zastępczy ze sparowaną kartą, ale tylko w sytuacji jak zgodzimy się podpisać w przyszłości nową umowę. Infolinia CP za wiele nie pomoże co najwyżej zadzwoni konsultant z propozycją nowej umowy (oczywiście dotyczy to dekoderów po gwarancji, ale takich już jest chyba większość). Bez nowej umowy nie załatwicie niczego. Sugerowane rozwiązanie od razu w razie wystąpienia awarii wysyłajcie poleconym wypowiedzenie umowy jeżeli jesteście już po czasie obowiązywania obowiązkowego okresu. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie moduł prepaid CP za 199 zł + własny wybór dekodera, gdyż tak jak pisali poprzednicy polsatowskie zwykle nie są za wiele warte.

• #82 04 Lut 2010 08:00
    Łukasz811
    Poziom 2  

Witam
    Mam takie pytanie czy da się przełożyć Pamięć Flash na inny dekoder?

• #83 04 Lut 2010 13:38
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Łukasz811 napisał:
    Witam
    Mam takie pytanie czy da się przełożyć Pamięć Flash na inny dekoder?

Jaki inny?!

• #84 04 Lut 2010 13:45
    Łukasz811
    Poziom 2  

Chodzi mi o to że mam popsuty dekoder Samsung DSB-S305G i czy dało by się przełożyć Pamięć Flash na taki sam dekoder?

• #85 04 Lut 2010 14:03
    gamoń
    Poziom 15  

Łukasz811 napisał:
    Chodzi mi o to że mam popsuty dekoder Samsung DSB-S305G i czy dało by się przełożyć Pamięć Flash na taki sam dekoder?

Witam , można przelutować flash ( chyba kolega Jacek Toruń o tym wspomniał ) , ale chyba jest to nieopłacalne ( flash w wersji BGA ) , potrzebna wprawa i Hot air .

• #86 04 Lut 2010 14:14
    Łukasz811
    Poziom 2  

Myślałem że to prostsza sprawa. Mam popsuty dekoder a kartę aktywną :-(

• #87 04 Lut 2010 15:43
    pasc
    Poziom 19  

Hmm...

No i weź tu bądź poważny człowieku (mówie to autoironicznie)... :D

Przedmówca chce przełożyć flash do innego Samsunga...ale weź chlopie znajdź innego Samsunga który jest inaczej "uwalony" niźli z tym flash'em.

...skąd weźmiesz wsad skoro flash jest "uwalony"
    ...skąd weźmiesz dekoder który ma inną usterkę...bo jeżeli nie jest to dekoder po piorunie lub "wściekłych elektrykach"...czyli nadający się na przemiał...to jest sprawny i właściciel go używa...a jeżeli nie używa...to lepiej go uruchomić...a po co przekładać pamięć do dobrego dekodera ?!

Jak znam życie (to znaczy ludzką pomysłowość) znajdzie się z tysiąc powodów dlaczego warto to zrobić (naprawiać Szajsunga) włącznie z moim ulubionym :D ...a co nie wolno :|

pozdr

• #88 08 Lut 2010 21:52
    andrzejf14
    Poziom 15  

Witam.
    Chciałbym przedstawić co zauważyłem. Jeżeli macie popsuty dekoder(tzn. słabo się świeci czerwona dioda) podłączcie na dwa dni do prądu i czekajcie. Obstawiam że na 90% wasz dekoder się włączy. Miałem już dwa takie przykłady że po odłączeniu z prądu i po ponownym podłączeniu słabo się świeciła dioda lecz gdy dekoder trochę pochodził(w jednym przykładzie wystarczyło 10h w drugim prawie 2 dni).
    Pozdrawiam

• #89 09 Lut 2010 07:26
    irek19
    Poziom 33  

andrzejf14 napisał:
    Witam.
    Chciałbym przedstawić co zauważyłem. Jeżeli macie popsuty dekoder(tzn. słabo się świeci czerwona dioda) podłączcie na dwa dni do prądu i czekajcie. Obstawiam że na 90% wasz dekoder się włączy. Miałem już dwa takie przykłady że po odłączeniu z prądu i po ponownym podłączeniu słabo się świeciła dioda lecz gdy dekoder trochę pochodził(w jednym przykładzie wystarczyło 10h w drugim prawie 2 dni).
    Pozdrawiam

I tak do najbliższego wyjęcia wtyczki z 230V.
    Trzecie czekanie może się przedłużyć do nie skończoności.

• #90 16 Lut 2010 18:48
    danon1
    Poziom 10  

Witam, I mnie w ostatnią niedziele dotknął ten sam problem -Dekoder Samsung DSB-S305G i lekko świecąca dioda , poza tym martwy . No więc po przeczytaniu kilku postów na elektrodzie i nabrawszy przekonania że to musi być jakiś zimny lut , któryś z kondensatorów lub wspomniany amc11117kondensator zabrałem się do naprawy . Na pierwszy ogień poszły wspomniane kondensatory , oczywiście wszystkich nie wymnieniłem , ale tylko te "pewniaki" wspominane wcześniej / nic , potem amc , też nic , ściągnąłem schemat i posprawdzałem napięcia wychodzące z przetwornicy - są OK . Gdzieś przeczytałem że w cudowny sposób ogrzewając płytę hot airem ktoś coś wzbudził , co mogłoby świadczyć , przynajmniej o zimnych lutach , , więc chwyciłem swoją lutowniczke i dalej po płycie , nturalnie z rozwagą (max 200stC) iiiiiii zaskoczyło , ale po wyciągnięciu wtyczki zdechło . Uznałem więc że to MUSI być zimny lut pod procesorem ewentualnie pod Flashem , a że trzymam stację IR w szafie postanowiłem zrobić pełny reball procesora i flasha .... ( dla niedowiarków załączam zdjęcia ) . Zrobiłem co trzeba i ..... jakież było moje zdziwienie że NIC - to samo , żarzy sie dioda na czerwono i g... . W związku z tym że jestem uparty pomierzyłem wszystkie napięcia naokoło procesora , amc itd wg schematu i jest OK !!? no więc wróciłem do pomysłu z podgrzewaniem , ale tym razem nie hot-em ale zwykłą , aby dokładnie zlokalizować element którty mi właczył płyte . Na pierwszy ogień flash - położyłem na nim blaczke miedzianą jego wielkości , ustawilem lutownicę na 200 i oparlem na układzie iiii - płyta wykonała shutdown , dioda zgasła po czym zapaliła się pięknym zielonym światłem !!! , Dla pewności powtórzylem ta operację kilkakrotnie bo przecież - PO WYCIĄGNIĘCIU WTYCZKI dalej zima i efekt taki że tym sposobem mozna wzbudzić tuner . Podpiąłem takiego golasa do anteny , telewizora , wzbudziłem tą samą metodą i działa tak już od wczoraj ... I teraz rodzi się pare pytań - co mz wspólnego system zabezpieczenia termicznego flash-a do załączania płyty , albo w jaki sposób jest to zrealizowane w tej płycie . przypomnę że po takim wzbudzeniu tuner działa perfekcyjnie z tą wadą że po zaniku zasilania 220 trzeba powtórzyć operację ze wzbudzeniem MOŻE KTOS MA JAKIŚ POMYSŁ ?

Dekoder Samsung DSB-S305G - nie włącza się Dekoder Samsung DSB-S305G - nie włącza się Dekoder Samsung DSB-S305G - nie włącza się Dekoder Samsung DSB-S305G - nie włącza się

Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

Witam ponownie,
    Chyba , powtarzam chyba , odkryłem problem tego tunera i fakt dla którego serwisy wymieniają całe płyty . Na końcu artykułu umieszczę zdjęcia żeby było wiadomo o czym mówię . Sprawa wygląda następująco - jak wcześniej wspomniałem zrobiłem pełny reballing procesora i flasha do tego tunera (Samsung DSB-S305G) bez rezultatu . odkryłem też możliwość jego włączenia . Przy tych operacjach cyknąłem pare fotek i dosłownie przed chwilą zacząłem je jeszcze raz przeglądać , bo temat mnie nurtuje baaaardzo . Zauważyłem pewną , ja to nazwę niedoróbkę samsunga / mianowicie 3 dziwne pady pod kulki .początkowo jak stawiałem od nowa flasha myślałem że po porostu tam nic nie ma - czyli nie ma padów bo te nóżki nie są wykorzystane , mimo tego jak widzicie na wcześniejszych fotkach wykonałem pełny reballing flasha czyli postawiłem go na komplecie kulek / nóżek. Jak wiadomo kulki są niewielkie ja użyłem 0,5 mm . Idąc dalej Oglądając to zdjęcia na dole pod dużym powiększeniem zauważyć można że jednak pady są! tylko tak jakby niżej !!! a w skali odległości po przecinku to KILOMETRY . Chcę przez to powiedzieć że w procesie stawiania takiego układu z nowymi kulkami , wszystkimi o takiej samej średnicy , musielibyśmy dość zdrowo docisnąć tego flasha aby te 3 pady "złapały" , bo mozliwe że układ jest za lekki aby na tyle obciążyć pozostałe 61 kulek aby te połączyły się w tych "dołkach" z płytą . Idąc tym tokiem dalej - może wystarczy przy stawianiu kulek te trzy dać większe od pozostałych albo w jakiś inny sposób zniwelować tą różnicę odległości ? Takie wyjaśnienie sprawy tłumaczyłoby na przykład ten numer z podgrzaniem flasha . Ja na pewno spróbuję to zrobić ale juz w przyszlym tygodniu , ale może ktoś zrobi to wcześniej bo jestem baaardzo ciekaw czy to przypadkiem nie jest ten problem ...

Dekoder Samsung DSB-S305G - nie włącza się