Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

8,4 VDC z 12 lub 9 VDC, jak obniżyć zasilanie? dioda?

Krampek 05 Sie 2008 14:09 1412 1
  • #1 05 Sie 2008 14:09
    Krampek
    Poziom 16  

Witam

Mam drukarkę termiczna która domyślnie zasilana jest zasilaczem 8,4 VDC o wydajności prądowej 2,5 A, chciałbym uprościć mój układ stosując tylko jeden zasilacz - 12 lub 9 V. Stąd pytanie w jaki najprostszy sposób obniżyć zasilanie z tych 12 lub 9 na 8,4 V. Może dioda wpięta szeregowo w zasilanie obniżyłaby je o te 0,6-0,7 V? Teraz tylko pytanie czy to napięcie nie będzie za dużo "skakać" pomiędzy trybem bezczynności i drukowania. Może zaproponuje ktoś jakiś inny prosty układzik który by rozwiązał mój problem. Co do faktycznego poboru prądu przez drukarkę to go jeszcze nie zmierzyłem ale na pewno jest mniejszy od tych 2,5 A.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

0 1
  • #2 05 Sie 2008 14:15
    Malas1984
    Poziom 29  

Jak dasz 9V zasilacz i o wydajności prądowej ok 2A to będzie tez dobrze, napięcie spadnie troche zawsze, a tutaj nie chodzi o 0,6V, a z 12V proponuje dać wydajność prądową ok 2A, nawet trochę mniejsza niż przy tych 9V bo chodzi tutaj o to by napięcie siadło troszkę przy obciążeniu i 4 diody prostownicze w szereg, diody ok 2 Amperowe, podłączać i sprawdzać/mierzyć wartości napięć i prądy płynące by pasowało, wiadomo, że nie można przekraczać zbyt dużo napięcie znamionowe, powinno byc dobrze, nic nie powinno siąść czy też spalić się, możesz tez wykonać stabilizatorem coś- takiego, ale bys musiał go wzmocnić tranzystorem bo często są 0,8A, pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów