Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-32FQ70 problem z geometria

22 Lut 2004 17:59 3792 21
  • Poziom 11  
    Sony KV-32FQ70 - nowy (sprawdzałem jest tak na prawie wszystkich modelech TV Sony Trinitron) - odchylanie poziome

wygląda to mniej więcej tak:
    ..-----------------..
    ..-----------------..
    ..-----------------..
    ..-----------------..

chodzi o to że linia pozioma jest lekko zaokrąglona w dół po obydwu bokach na całej wysokości ekranu.
    zaokrąglenie jest symetryczne wiec nie powinno być problemu z wyprostowaniem, jednakże
    nie ma (nie znalazłem) w trybie serwisowym opcji która prostowałaby tą poziomą krzywicnę.
    Czy można porawić tą geometrię w jakiś sposób ?

Pozdrawiam,
    TomekP
    [font=Arial:48d2694e22] [/font:48d2694e22]
  • Poziom 40  
    Piszesz Tv nowy! Uważasz, że serwis sobie z tym nie poradzi? Nowy ma gwarancje a troche zaufania do seriwu trzeba mieć. Wielu z ludzi tutaj piszących to serwisanci...........
  • Poziom 11  
    Nowy ale nie kupowany w PL, więc z serwisu darmowego nici...

BTW. Nie pisałbym o tym gdyby dało się to załatwić drogą serwisu,
    do serwisantów mam zaufanie (nie pisze że po linii mojej profesji... :)

pozdr.
    TP
  • Poziom 40  
    Gwarancja z Sony jest ponoć ważna w Europie........no chyba że Tv kupiony w ......
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    -SONY POLAND nie uważa gwarancji UE na naszym terenie ( wiem bo walczyłem z nimi przez parę miesięcy 32FQ75D)
    Można było szukać pomocy bezpośrednio w japonii ale nie mogłem dostać adresu i sobie odpuściłem ( aczkolwiek mam do siebie żal).
    -po wejściu do UE podobno mają ją uznawać
    Jak będzie- czas pokaże.
    Ogólnie to niestety soniaki mają podłą geometrię ( aczkolwiek z trwogą obserwuję że ta plaga się przenosi na inne marki).
    Jest sporo ofert sprzedaży tych modeli TV na Allegro. Nawet pojawiły się FQ80 i 85. Jeszcze w Sony Polska nie ma tej oferty.
    Bardzo zastanawia mnie fakt, że np FQ70 kupiony w podobny sposób jak Twój jest o ok 35% tańszy niż ten kupiony w salonie w polsce.
    Dowiadywałem się (dla kolegi) o 32FQ80. W sony powiedzieli że jak wejdzie do sprzedaży to cena jego będzie ok 10-12 tys zł. A na Allego te modele już chodzą za 6700-7000zł.
    I tu nasuwa się pytanie - skąd taka różnica. Po kilku telefonach (do przedstawicielstw Sony Poland i także do osób oferujących te modele na Allegro) wydaje się prawdopodobne że jest to sprzęt selekcjonowany gorszej klasy. Albo Sony w Polsce ma cholernie wysokie narzuty.

Co do gwarancji to zapomnij, że cokolwiek uda się zrobić w jej ramach.
    Nawet jak udałoby się z gwarancją - to wiadome jest podejście serwisów. Zawsze usłyszysz to: "że przy takich przekątnych zniekształcenia są w normie".

Pozdrawiam

PS
    Jeżeli wydałeś ok 7000zł to chyba nie będzie problemu jak zapłacisz za regulację 300-500zł. Oczywiście w porządnym serwisie - nie autoryzowanym!
  • Poziom 40  
    no i tu sie zgadzamy nie chcąc robić Allegro darmowej reklamy napisałem "w..........."
  • Poziom 11  
    hmm,
    no cóż P.A.Słodowy mawiał ... no właśnie, chyb anie mam innego wyjścia
    w trybie serwisowym nie podciągne odchylania poziomego (nie ma takiej opcji) - zapomnieli ?
    rozkręcam...

pozdr.
    TP
    Dowiadywałem się (dla kolegi) o 32FQ80. W sony powiedzieli że jak wejdzie do sprzedaży to cena jego będzie ok 10-12 tys zł. A na Allego te modele już chodzą za 6700-7000zł.
    I tu nasuwa się pytanie - skąd taka różnica. Po kilku telefonach (do przedstawicielstw Sony Poland i także do osób oferujących te modele na Allegro) wydaje się prawdopodobne że jest to sprzęt selekcjonowany gorszej klasy. Albo Sony w Polsce ma cholernie wysokie narzuty.

-Sprzęt nie jest selekcjowany bo ciężko selekcjonować coś co nawet w niemczech nie jest jeszcze dotępne lub jest od niedawna.
    W moim przypadku dostałem katalog SONY z ofertą która ma się dopiero pojawić ( nawet w niemczech) . Zamówiłem 32FQ75 i czekałem miesiąc aż TV pojawiły się w hurtowniach niemieckich.

-TV dostępne dłużej w sprzedaży tu już mogą być machlojki ( zwroty klientowskie chociażby ze względu na geometrię)

-co ciekawsze rok później szwagier kupił 29FQ75(4:3) w Polsce - jak zobaczyłem jego geometrię to nie mogłem uwieżyć że geometria może być aż tak ch****
    --ja na szczęście nie narzekam na geometrię w moim 32FQ75D
    -w Polsce ten model TV pojawił się rok później z ceną 4tys wyższą..........

Sony Poland oczywiście zawsze będzie psioczyć na takie TV mówiąc że jest to ****** ******. Polityka jest bardzo ciekawa bo nie dośc że "Niemiec" więcej zarabia to jeszcze ma TV tańsze.
    Sony Poland różnicę w cenie tłumaczyło że TV mają polskie menu, nasze nalepki, koszty serwisu i gwarancja 2lata itp.... - jakby w niemczech było inaczej.... ogólnie WIELKA ŚCIEMA -takie głupoty to można wciskać "blondynce"( - bez urazy )
    Te na Allegro z Niemiec także mają polskie menu.
    :arrow: wojtek27 - no właśnie TY o tym wiesz ja o tym wiem ale w SONY Poland uważają wszystkich za debili ( stąd moja wsawka o blondynce) i wciskają kit aż się niedobrze robi
    -wpierają w klientów że różnica w cenie wynika właśnie z ogromu prac koniecznych do przystosowania odbiorników do pracy w POLSCE ( fonia, menu , naklejka,polskie znaki w telegazecie itp....)
    - a każdy z nas wie że takie rzeczy ustawia się w menu serwisowym
  • Poziom 20  
    jeżeli chcesz to naprawić sam to proponuję zacząć od ustawienia cewek na kineskopie, reg góra, dół
    Sprawa podejścia Serwisów Sony do klienta ciągnie się od lat. Dużo się o tym pisało i mówiło. Poprostu nastawiono się na sprzedaż i nic więcej. Bo każdy w Polsce sądzi że Sony produkuje najlepszy sprzęt. Dopiero po włączeniu w domu okazuje się że to wielka "kiszka".
    Sony zdobyło swą renomę dzięki kineskopowi Trinitron, ale to odległe czasy. Teraz trinitron jest o wiele gorszy niż kineskopy typu PIL (i pochodne).
    Co do regulacji opisywanego FQ70 myślę że bym się tego podjął.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Popieram DAREK 2004 . Na bank odkleiły sie cewki od kineskopu ,przesunęły po szyjce i opuściły w dół.Spotykam się dośc często z tą usterką w Sony.Trzeba odkręcić srubę mocującą opaskę na cewkach , przesunąć je do przodu i podnieść troche do góry.Ustawić na obrazie kontr.
  • Poziom 11  
    DAREK2004 i stenli1 dzięki za podpowiedź,
    wstępnie to już oglądnąłem, w weekend się zajmę ustawianiem,
    mam jeszcze jedno pytanie jak stwierdzić jaki chassis ma ten TV,
    jest to gdzieś napisane na płycie gł. ?

pozdr
    TP
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    [chodzi o to że linia pozioma jest lekko zaokrąglona w dół po obydwu bokach na całej wysokości ekranu.
    Pozdrawiam,
    TomekP
    [font=Arial:71c6822915] [/font:71c6822915][/quote]

Witam.

Co do zaokraglen to normy bodajze dopuszczaja odchylki do ok. 3 mm.
    Te z kolei praktycznie nie przeszkadzaja w odbiorze.

Pozdrawiam,
    Alan.
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam ogromny problem z tym TV, moze ktos tutaj bedzie w stanie mi pomoc
    Jak kolega @tomekp15 moj TV miał to samo z geometria, mam brata troche zna sie na elektronice, stwierdził ze wyreguluje to w serwis menu Niestety nie udało sie tego skorygowac co wiecej teraz mam jeszcze gorsza geometrie
    Panowie pomozcie moze ma ktos z was spisane ustawienia geometrii i panoramy, ewentualnie posiada Sony Kv-32FQ70 i mogłby odczytac ustawienia ?, nawet odpłatnie
    Z gory dziekuje za pomoc
  • Poziom 21  
    Może ktoś powie mi jakie to chassis w tym odbiorniku.
  • Poziom 21  
    Dziękuję. Znalazłem informacje na ten temat w Serwisie Elektroniki. Dostałem takie cudo do naprawy, ale przypadek mój był trudny bo do telewizora zwymiotował kot. Kwas zjadł cynę i mocno nadwyrężył nogi jednego ze scalaków - dekodera kolorów.
    Jednak w takim przypadku sam układ scalony nie ulega uszkodzeniu. Po wymianie kilkunastu elektrolitów nadtrawionych przez kwas, po kilkakrotnym myciu płyty oraz po zdemontowaniu i ponownym zamontowaniu tego scalaka odbiornik pracuje poprawnie.